Чи можна гріти вухо при отиті?

Отит – неприємне захворювання, знайоме багатьом. Сильні болі в одному або обох вухах, переходять в область скронь, потилиці, а іноді навіть зубів – ось як проявляє себе ця хвороба. Всі способи позбавлення від неї гарні? Чи можна гріти вухо при отиті і які засоби найкраще знімають біль і запалення?

Лікують запалення вуха теплом?

Перше, що слід зробити при виникненні больових відчуттів, – це звернутися в медустанову. Пацієнти з гострим болем мають право потрапити на прийом без черги, тому не варто відкладати візит до лікаря на потім. Чим раніше вам призначать лікування, тим більше гарантій, що запалення вуха пройде швидко і без ускладнень.

Як і будь-яке інше захворювання, отит має кілька стадій і відповідно – кілька способів лікування. Прогрівати вухо можна тільки в тому випадку, якщо хвороба знаходиться на початковому етапі, а в вушниці немає скупчення рідини і гною. Але найчастіше визначити момент утворення гною і його наявність може тільки фахівець. Саме він і повинен вирішувати, чи можна гріти вухо.

При закладеності і виділеннях з вушних раковин проводити теплові процедури категорично не можна. Подібні симптоми говорять про те, що хвороба перейшла в гостру форму, і тоді прогрівання може спричинити за собою серйозні ускладнення. На цій стадії захворювання лікується тільки під медичним наглядом, такими способами, як фізіопроцедури, прийом антибіотиків, знеболюючих, імуномодулюючих та інших лікарських засобів.

Чим прогрівати вухо при отиті?

На початковій стадії отиту для прискорення процесу одужання і відновлення тканин застосовують як компреси, так і сухе тепло. Найбільш ефективним вважається прогрівання наступними способами.

  • Синя або червона лампи. Ці пристосування мають теплове і хвильове вплив, що дозволяє не тільки прогріти вухо, але і знищити хвороботворні бактерії. Найчастіше лампи застосовують у лікарнях, однак можна купити будь-яку з них і для домашнього використання.
  • Ватяна паличка. Один з найпростіших способів – намочити її в гарячій воді і покласти у вухо на 1-2 хвилини. Дію потрібно повторювати 3-4 рази поспіль, а в день можна зробити 2-3 такі процедури.
  • Спиртовий компрес. Готують його на основі медичного спирту або горілки: 1 частина спирту на 3 частини води 1 частина горілки на 2 частини води. Згорнуту в кілька шарів марлю змочують у розчині, віджимають і прикладають до запаленого вуха. Зверху слід накласти целофан, шар вати і щільно примотати цю «конструкцію» до голови бинтом. Тримати компрес потрібно не менше 2 годин.
  • Грілка. У багатьох людей виникають сумніви, чи можна при отиті гріти вухо грілкою, адже це пристосування відомо дуже високою тепловіддачею. Прогрівання таким способом допускається, але робити його слід правильно. Грілку потрібно наповнити водою, температура якої не перевищує 60°С, загорнути її в щільну марлю і тільки після цього притулити до вуха. Найкраще лежати хворий стороною на грілці до тих пір, поки вона повністю не охолоне.
  • Яйце. Добре прогріти хворе вухо допоможе зварене вкруту куряче яйце. Його необхідно загорнути в серветку і тримати біля вушної раковини до повного охолодження.
  • Сіль. Чи можна гріти вухо при отиті сіллю – відомо на практиці багатьом: цей спосіб вважається традиційним і використовується практично в кожній родині. Морську або харчову різновид спеції потрібно прожарити на гарячій сковороді, покласти в марлевий мішечок і тримати його на вусі, як і яйце – до повного охолодження. Корисно додавати в сіль ефіри ромашки, кедра, ялівцю та інших рослин, що сприяють зняттю запалення.

За аналогією з сіллю вушну раковину можна прогрівати річковим піском, квасолею, горохом, гречкою або змінами льону. Сировина точно так само прожарюють на гарячій сковороді і наповнюють їм спеціальний мішечок з марлі або натуральної тканини.

З’ясувавши у лікаря, чи можна гріти вухо при отиті, слід уточнити і те, як часто потрібно проводити таку процедуру. Як правило, рекомендується робити всього 2-3 прогрівання в добу. Після того як хворе вухо буде прогріто, необхідно відпочити (в ідеалі – поспати) і ні в якому разі не виходити на вулицю відразу після подібних маніпуляцій. Найкращий час для такого лікування – перед відходом до сну.

При своєчасному зверненні до допомоги медицини отит лікується досить легко і швидко. Сприяють цьому домашні прогрівання, повноцінний відпочинок, вітамінізоване харчування та обмеження прогулянок в холодну пору року. Якщо вам не вдалося вберегтися від запалення і болю у вусі, не запускайте неприємну хворобу і обов’язково відвідайте лікаря: можливо, потрібно щось зовсім інше, ніж вплив тепла.

Залишити коментар