Як харчуватися після пологів, що їсти і чи можна годуючій мамі насіння

Насіння соняшнику є улюбленим продуктом у багатьох людей, особливо жінки полюбляють на дозвіллі їх «погризти», тим самим заспокоїти нерви. Психологи підтверджують, що така властивість у ядер соняшника справді присутній, при цьому цей продукт вважається ще і дуже корисним.

Після пологів мамі слід переглядати раціон харчування, так як не всі продукти, які вживає жінка, корисні маленькому чоловічкові, адже малюк їсть те, що і мама. Відповідь на питання, чи можна годуючій мамі насіння або козинаки, суперечливий і, перш ніж почати їсти, варто зважити всі ризики.

Користь насіння при грудному вигодовуванні

Харчова і енергетична цінність насіння незаперечна: цей продукт багатий вуглеводами, насиченими і полінасиченими жирами, білками, калієм, натрієм. При цьому в насінні абсолютно відсутній холестерин – головний ворог судин.

Для годуючої жінки насіння соняшнику, в деякій мірі, є справжньою знахідкою, так як після пологів належить комплексне відновлення.

 1. Насіння вважаються у психологів і психотерапевтів своєрідним антидепресантом, заспокійливим і стабілізує емоційний стан. Для новоявленої матері дуже важливо відновити нервово-психічну рівновагу як можна швидше, так як нестабільність і нервозність позначаються на стані малюка.
 2. Вітамін А, який в достатній кількості міститься в насінні, потрапляє з грудним молоком в організм дитини. Відоме заспокійливу властивість цього вітаміну благотворно впливає на нервову систему малюка: заспокоює і стабілізує.
 3. Ядра соняшнику містять в достатній кількості залізо, кальцій і полинасыщенный набір, необхідний недавно народила жінці. В пренатальний період мати віддає маленькому чоловічкові багато корисних речовин, насіння допоможуть заповнити утворився після пологів дефіцит.
 4. Вітамін D, який міститься в достатній кількості в насінні, відоме профілактичний засіб від рахіту, позитивно впливає на розумовий і фізичне здоров’я дитини.

Такий перелік корисних властивостей дозволив би дати однозначно позитивну відповідь на питання, чи можна їсти насіння годуючій мамі, якби не кілька важливих причин, які вказують на шкідливу дію насіння на організм малюка.

Шкода насіння при годуванні грудьми

Незважаючи на явну користь від вживання ядер соняшника годуючої жінкою, насіння здатні нашкодити і мамі, і малюкові.

 1. Смажені ядра соняшника є досить шкідливим продуктом для малюків, схильних до алергічних реакцій. Враховуючи те, що новонароджені малюки практично всі здатні давати алергічний відповідь на новий продукт, то неонатологи не рекомендують їсти насіння мамі, поки дитині не виповниться три місяці.
 2. Велика кількість з’їдених годуючою матір’ю насіння може викликати у малюка запор і стати причиною кишкових кольок.
 3. Шкаралупа насіння може містити на собі чимало шкідливих бактерій, якщо мати їсть не смажені або погано просмажені насіння, то жінка ризикує заразитися сама і заразити свого немовляти.
 4. Насіння можуть вплинути і на присмак материнського молока, зробивши його неприємним: малюк може зовсім відмовитися від грудей після того, як мати поїсть соняшникового ядер.
 5. Ядра соняшника, що містять велику кількість жирів, роблять жирним і материнське молоко. У тому випадку, якщо дитинка і так непогано набирає вагу, годуючій мамі не варто вводити насіння в раціон харчування.

Крім цього, соняшникове ядра можуть нашкодити і самій жінці: викликати запор, сприяти набору зайвих кілограмів, нашкодити зубної емалі, яка і так нестійка після періоду вагітності.

Коли рекомендовані ядра соняшнику

Зваживши всі можливі ризики, молода мама може все-таки прийняти рішення про вживання в їжу насіння. Фахівці в деяких випадках навіть рекомендують жінкам щодня трохи ядер соняшника.

Годуючій мамі в перші три місяці життя дитини можна насіння (в кількості не більше 20 штук на добу) у наступних випадках:

 • при наявності у матері в анамнезі захворювань сечостатевої та серцево-судинної системи можна щодня їсти гарбузове і посдолнечные ядра для попередження загострень і рецидивів патології;
 • педіатри рекомендують матерям, які мають проблеми з лактацією, щодня їсти кілька ядер соняшника або козинаки в невеликій кількості, які здатні підсилити вироблення молока і зробити його більш калорійним;

Згубну для матері і малюка звичку психологи рекомендують знімати за допомогою насіння. Психотерапевти також відповідають на запитання, чи можна гризти насіння годуючій мамі, позитивно у тому випадку, якщо необхідно знайти адекватну альтернативу курінню.

Профілактика можливих ризиків

Рекомендуючи новоявленої матері щодня трохи насіння або козинаків, фахівці звертають увагу на те, що ці продукти можна їсти, але з дотриманням певних правил.

 1. Гарбузове або соняшникове ядра не варто їсти відразу після прийому їжі або безпосередньо перед їжею. Краще з’їдати кілька ядер в перервах між прийомами їжі.
 2. Якщо у матусі немає проблем з лактацією, то вживати в їжу козинаки або насіння можна, але з особливою обережністю. Якщо жінка помітить різке посилення лактації на тлі такого «десерту», то вона повинна одразу припинити є ядра соняшника, щоб уникнути гиперлактации.
 3. Якщо у маленького чоловічка є труднощі з травленням, спазми і коліки, проблеми зі стільцем, то вживанням мамою козинаків або насіння можна посилити проблему. В цьому випадку краще зовсім відмовитися від цієї їжі, мінімізувати ризик потрапляння в грудне молоко продуктів-провокаторів.
 4. Проблемою можна назвати і перенасичення дитячого харчування, у тому числі грудного молока, жирами. Козинаки і ядра соняшника, потрапляючи в грудне молоко, істотно підвищують відсоток його жирність і калорійність. Дитині потрібно набагато менше такого молока, але обсяг шлуночка вміщує стандартну порцію, звідси виникає важкість у шлунку малюка і нетравлення.

У деяких матусь залежність від насіння сформувалася ще в період вагітності, так як їх поїдання не тільки заспокоює, але може і знімати печію, яка так часто відвідує вагітних. Пристрасть до них, після пологів буває дуже важко позбутися звички.

Фахівці рекомендують робити це поетапно, поступово знімаючи залежність, але не шкодити при цьому новонародженому.

 1. Їсти ядра соняшника слід не пізніше, ніж за пару годин до передбачуваного годування малюка.
 2. Відчуваючи потяг до насіння, слід поступово знижувати кількість з’їдених ядер, поступово переходячи на гарбузове аналоги.

Те, що лузання насіння стало для молодої мами шкідливою звичкою, їй варто прийняти і усвідомити. Розуміння того, що надмірне їх споживання шкодить малюку, допоможе впоратися з проблемою на психологічному рівні.

Можна годуючій матері насіння, кожна жінка вирішує для себе самостійно, зваживши користь і ризики для себе і малюка. І якщо користі виявиться більше, можна сміливо дозволяти собі трохи ласощів.

Залишити коментар