Чи можна фотографувати сплячих дітей

В народі існує безліч повір’їв і прикмет, які не рекомендують робити фотографії сплячого малюка.

Щоб зрозуміти, чому цього робити не можна, необхідно розібратися.

Загальні причини

Є декілька логічних пояснень, згідно з яким знімати дітей у сні не можна:

 • Кажуть, що таким способом можна позбавити дитину доброї долі і здоров’я.
 • Від спалаху або стороннього шуму малюк може прокинутися і сильно злякатися.
 • Страшне, але існує думка, що після фотографування дитя може не прокинутися.
 • Якщо фотографувати дитину уві сні, він не може виспатися, і погано відпочине.
 • Як правило, на знімку, людина, яку фотографували, дуже схожий на мертвого.
 • На фотографію сплячого легше навести порчу або наврочити.
 • На знімку малюк може погано вийти.
 • Є і така думка, що фотографуючи сплячого уві сні, можна налякати його ангела хоронителя і той піде назавжди.
 • Не кожен знає, але деякі релігійні погляди просто забороняють такі зображення людей, як фотографії.

Якщо заглибитися в розгляду сильніше, можна відшукати забобони та прикмети, які діляться на кілька груп. Це містика, релігія, а також реальні події.

Містичні чинники

Наприклад, якщо знімати дитини у сні, у нього в майбутньому можуть виникнути проблеми зі здоров’ям. Все це легко пояснюється таким твердженням, що енергетичне поле сплячого і мертвого людини схожі між собою. Саме тому, люди кажуть, що фотографуючи живого можна в реальному житті затвердити його стан в мертве. Після такого він може несподівано захворіти або ж померти.

Є і таке потойбічне пояснення, що коли людина лягає спати, його душа йде в інший вимір. А коли він прокидається, вона повертається в тіло. Коли його фотографують, спалах або різкий шум можуть розбудити дитину, а душа його не встигне повернутися в тіло. В результаті, вона загине, а дитя помре.

Уві сні не тільки енергетичне поле дітей і дорослого схоже на оточення мерця. Зовні людина, коли спить схожий на мертвого. Ці асоціації не дозволяють багатьом людям фотографувати своїх близьких у сні, щоб не накликати біду або того гірше, смерть.

Багато цілителів, магів і біоенергетичні терапевти стверджують, що по фотографії легко зашкодити не лише дорослій людині, але і дитині. Такі люди дивляться на знімку енергетику людини, а коли він спить, це поле володіє слабкою силою. Саме тому в сплячому стані легше нашкодити, навести пристріт, порчу або прокляття.

Що стосується дітей з їх біополем, то це категорично заборонено. Організм слабкий, енергетична безпека теж, лихого ока на них простіше впливати. У народі люди вважають, що новонародженого можна наврочити просто дивлячись на нього уві сні.

Релігійні чинники

По релігії у кожної людини є свій ангел-хранитель. Його можна злякати, якщо фотографувати людини або дитини сплячим.

В Ісламі взагалі заборонені знімки з людським зображенням, тому що не дозволяє релігія. Згідно їй, не тільки людини не можна знімати, але і тварин. Те ж саме стосується і скульптур, є певні заборони на їх створення, а також за релігійним поглядам. У шаріаті згадується таке пояснення: коли людина фотографує або створює зображення іншими методами, він намагається порівнятися з всевишньому. А це великий гріх, який заслуговує жорстокого покарання не тільки в реальному житті, але і після смерті у Пеклі.

Крім того, в Ісламі є і інше пояснення того, що не можна фотографувати дитини або дорослого уві сні, а також створювати кам’яні скульптури. Тому що рукотворні зображення можуть стати причиною багатобожжя. Простими словами, згідно ісламу, зображення людини або тварини створює той людина, яка не вірить у Бога, Аллаха.

Реальні чинники

Не всі люди дотримуються релігії або не вірять у містику. Вони воліють почути більш реальні пояснення, чому ж не можна дитини або дорослого знімати уві сні. Є кілька причин, які цілком можуть стати підставою, щоб не знімати сплячого.

 1. Дитина може злякатися після раптового пробудження. Це більше, ніж реальна і зрозуміла причина, чому не варто його фотографувати уві сні. Особливо для дітей – це буде сильне потрясіння.
 2. Біологія розповідає про те, що під час сну організм відновлюється за рахунок вироблення такого гормону, як мелатонін. Він відповідає за регулювання добового ритму. Правильна вироблення цього елемента вимагає повної темряви. А якщо фотографувати людину, та ще й зі спалахом відбудеться збій повноцінно процесу. Відновлення організму уві сні буде порушено. Тому він прокинеться розбитим і не виспавшись.
 3. На фото сплячий виходить не так привабливо, як у житті. Це пояснюється тим, що тіло розслабляється, він приймає негарну позу, яка для фотозйомки зовсім не підходить.

Є такі фотографії, на яких людина мимоволі приймає позу середньовічного стилю. Зараз за такими знімками полюють колекціонери. Саме цей стиль і став зародженням фотографій. Люди стали його використовувати для того, щоб фотографувати близьких і родичів на пам’ять після їх смерті. І знімки виходили справді гарні.

Тоді, щоб зробити такий знімок необхідно було вичікувати 30 хвилин нерухомо. Якщо доросла людина б ще зміг потерпіти, то малюк точно навряд чи. Саме тому, мертвих людей саджали так, як було треба і фотографували. Створювали таку обстановку, немов він ще живий.

Крім того, фотографувати сплячого дорослого або дитини також небажано, тому що в процесі виникають думки та асоціації про смерть. Мимоволі вони можуть перетворитися в реальність, як зараз кажуть, матеріалізуватися. Що принесе шкоду родині та близьким.

Залишити коментар