Чи можна фарбувати волосся під час місячних: чим небезпечна процедура в цей період?

Ні для кого не секрет, що під час менструації жіноче здоров’я істотно змінюється. Буває, в ці дні хочеться менше рухатися, нікуди не ходити, не зустрічатися з друзями з-за дискомфорту, обмежити активність, зводячи її до абсолютного мінімуму. Деякі жінки відчувають дуже важкий період, відчуваючи біль у животі, але і відчуваючи головний біль, набряки ніг, нездужання і втому, крім того, на шкірі в цей період може з’явитися висип або прищі.

Звичайно, в організмі жінок в ці дні відбуваються зміни, які по-різному переносяться. Як же доглядати в такі дні за шкірою і волоссям, можна відвідувати перукарню, чи можна фарбувати волосся під час місячних або після них – ці питання часто хвилюють жінок.

Що відбувається з волоссям під час менструації

Перукарі часто говорять про те, що під час менструації не можна фарбувати волосся і робити хімічну завивку.

Чому ж не можна фарбувати волосся під час місячних?

  • Майстри-візажисти пояснюють це тим, що під час критичних днів шкіра голови виділяє
    більше жиру, тому пасма гірше сприймають фарбу чи інші хімічні речовини;
  • Також під час менструації відбуваються біохімічні зміни, підвищується рівень прогестерону, який перешкоджають хімічної завивки локонів;
  • В цей період в організмі дівчат відбувається різкий стрибок гормонів, в результаті якого локони ведуть себе не так, як зазвичай, лусочки стрижнів стають більш стійкими до відкриття та закриття. Таким чином, ефект забарвлення може бути поганим, так як речовини, що проникають повністю у волосся, а потім, швидко змиваються. Деякі перукарі вважають, що це може бути пов’язано з підвищеною температурою шкіри голови;
  • Збільшення концентрації деяких гормонів змінює стан шкіри. Може відбуватися розлад сальних залоз. Це здатне викликати надмірну сухість шкіри голови, що сприяє підвищенню її чутливості, буває, навпаки, виникає перевиробництво шкірного жиру, яке перешкоджає роботі фарби.

Крім того, загальний стан пасом у цей період зазвичай помітно гірше, ніж зазвичай. Чому це відбувається і як з цим пов’язана менструація? Під час менструації організм з кров’ю втрачає багато важливих компонентів. В організмі може спостерігатися дефіцит заліза, цинку і кальцію. Недолік цих елементів є несприятливим чинником для стану наших локонів.

Так що цей період краще перечекати і утриматися від відвідування перукаря без крайньої необхідності.

На який день місячних можна пофарбувати волосся?

Відповідь на це питання не може бути єдиним для кожної жінки. Все залежить від гормональних процесів і стану організму кожної жінки. В цілому ніяких істотних протипоказань немає до того, чи можна пофарбувати волосся при місячних.

Але якщо є можливість перенести цю процедуру на інший час, то краще використовувати її, ніж потім пошкодувати про слабкому ефекті або негативний вплив на структуру локонів і здоров’я шкіри голови.

Проте варто також враховувати той факт, що в колишні часи, фарби містили набагато більше аміаку та інших хімічних речовин, тому вони дуже сильно травмували локони. Коли це супроводжувався сплеском менструальних гормонів – волоссю наносився ще більш сильний шкоди. В даний час можна підібрати фарби, які мають в складі щадні інгредієнти, так що в теорії, під час менструації фарбування волосся може бути досить безпечна, але от передбачити її ефективність важко.

Це питання дуже індивідуальний і залежить від того, який тип волосся має жінка і від їх загального стану. Якщо локони не повністю здорові і сильні, то краще почекати з фарбуванням і вибрати більш вдалий день.

Можна пофарбувати волосся перед місячними?

Багато залежить від естрогену. Після овуляції рівень естрогену в організмі дуже високий, шкіра жінок «горить», локони стають блискучими. Але цей період триває в середньому 12 днів, після чого кількість естрогену різко зменшується. Навіть тимчасовий дефіцит естрогену в жіночому організмі буде створювати умови для підвищеного випадіння волосся.

Організм шукає його там, де є його запаси: в стінках кровоносних судин. Перед місячними, волосся можуть страждати від нестачі харчування. Саме цей момент впливає на стан шкіри і волосся, особливо пошук естрогену в кровоносних судинах погіршує ситуацію.

Перед місячними на шкірі іноді з’являються прищі, а стан волосся трохи погіршується. Все це робить прогестерон. Тому в лютеїнової фазі підвищується рівень жирності шкіри і це продовжується до кінця циклу. Дія прогестерону також сприяє інтенсивної колонізації шкіри бактеріями, в результаті чого з’являються передменструальні прищі, висип, шкіра голови може почати лущитися.

Таким чином, період часу безпосередньо перед настанням місячних також не найсприятливіший час для фарбування волосся, що краще зробити в інші дні циклу.

Залишити коментар