Чи можна дитині спати на животі

З народженням маленького дива, в родині з’являється і безліч питань. Як правильно годувати, сповивати, укладати спати? Лікарі дають одні рекомендації, а бабусі абсолютно протилежні. Тут можна і розгубитися, особливо якщо дитина перший.

Спори приводи пози немовля уві сні йдуть споконвіку. Можна укладати малюка на животик, чи обов’язково перевертати його на спинку. Однозначної думки бути не може. Якщо дитина самостійно перевертається на бік або животик і при цьому не кричить і не вередує, значить йому так зручно.

Небезпечно спати немовляті на животі

Ще пару десятків років тому вважалося, що сон на животику є найпоширенішою причиною раптової дитячої смерті.

Педіатри стверджували, що в такому положенні здавлюється ніжна грудна клітка і пережимає внутрішні органи, заважаючи сердечку нормально працювати. Але останні дослідження довели неспроможність цього твердження. Сучасна педіатрія переглянула погляди на багато старі правила догляду за немовлям.

Чому дитині корисно спати на спині

Деякі діти можуть спати спокійно. Як мама покладе, так він всю ніч тихенько і сопе. Але частіше буває, що малюки, яким не сповивають міцно ручки і ніжки, всю перевертаються, то на бік, то на спинку.

  1. Поза ембріона улюблена у більшості новонароджених. Тіло малюка ще не пристосувалося до нової своєї ролі. Положення тіла, в якому він перебував в утробі матері, є найзручнішим. Так дитина відчуває себе спокійніше.
  2. Травлення новонароджених ще не розвинене. Переробляти навіть материнське молочко йому важко. А вже тим більше, якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні. Лікарі рекомендують проводити легкий масаж животика для стимуляції травлення. Положення на животі під час сну є свого роду м’яким масажем. Це сприяє роботі кишечника. Гази, які зазвичай турбують немовляти, відходять краще. Малюка не мучать коліки.
  3. Положення «попою догори», з розсунутими коленочками, корисно для формування і розвитку тазостегнових суглобів. Це є хорошою профілактикою дисплазії суглобів.
  4. Денний режим малюка складається з їжі сну і невеликого періоду неспання. Чим дитина старша, тим часом, коли він споглядає, і знайомиться з навколишнім світом, стає довше. Але у віці приблизно до трьох місяців дитина спить більшу частину доби. Зазвичай малюк засинає відразу після сну. З’являється небезпека зригування. При положенні «на спинці» це може призвести до сумних наслідків. Дитина може запросто захлинутися блювотною масою. Якщо малюк спить на животику, то зригування призводить лише до того, що замарается постіль, але дитина залишиться живий.
  5. Останні дослідження показали, що діти, які вибирають положення для сну «на животі» швидше розвиваються. Міцніше хребет і суглоби. Головку вони починають тримати раніше своїх однолітків, яких мами намагаються укладати на спинку. Самостійні перевертання тренують нерозвинені м’язи і сприяють їх зміцненню.

Більшість бабусь, які є головними порадниками в справі виховання малюка, вимагають туго сповивати і укладати дитину на спинку. Основний аргумент на користь такого поводження з дитиною «так робили зі старих часів». Якщо порівнювати правила «домострою» і відомості сучасної медицини і педіатрії, то виходить, що страшні історії про кривих ніжках, раптової смерті, абсолютно не залежать від того базікає дитина ніжками і ручками уві сні і яку позу вибирає.

Заходи безпеки для сплячої дитини

Щоб малюк міг спати в зручній для нього позі, батькам варто подбати про правильному пристрої ліжку.

  1. Ніжні рухливі кістки і суглоби дитини формуються поступово. Щоб цей процес проходив в нормальному режимі, маляті для сну потрібний твердий матрац. Любителі укладати чадо на м’які подушки, ризикують народити дитину з викривленим хребтом і деформованими суглобами. Не важливо, на боці, животі або спині спить немовля, жорсткий матрац дозволяє йому легко перевертатися.
  2. Педіатри рекомендують укладати малюка спати без подушки. По-перше, це допомагає швидкому зміцненню і правильного положення шийних хребців. По-друге, якщо малюк любить спати на животику, то подушка просто небезпечна. Уткнувшись особою в м’яку масу, малюк не зможе вільно дихати.
  1. Батьки повинні уважно ставитися до вибору пральних і миючих засобів. Білизна, розточує сильний запах ополіскувачів, може утруднити дихання дитини.
  2. Щоб забезпечити малюкові здоровий сон і уникнути зайвого навантаження на маленьке сердечко, необхідно підтримувати в кімнаті відповідний мікроклімат. Багато батьків думають, що дитина мерзне, і намагаються нагріти кімнату або укутати. Це велика помилка. Організм дитини не здатний самостійно регулювати температуру тіла. Перегрів погано відбивається на стані здоров’я. У кімнаті дитини оптимальна температура 22 градуси. Повітря повинен бути чистим, свіжим і не сухим.

Увага батьків до дитини вирішить більшість проблем по догляду за ним. Не варто порівнювати його з іншими дітьми. Кожен малюк з народження індивідуальність і підхід до нього потрібен особливий.

Залишити коментар