Чи можливо самостійно розвинути голос, і як це зробити без відвідування уроків вокалу?

Безумовно, ті люди, які хочуть навчитися співати для професійного виконання музичних композицій, повинні присвятити цьому все своє життя. У процесі творчої діяльності у співаків постійно удосконалюються навички, тому стиль виконання може з плином життя незначно змінюватися.

У більшості випадків ті, хто хоче поставити голос, записуються в різні музичні студії на уроки вокалу. Там професійні педагоги оцінять слух, тембр та інші дані, якими володіє кожна людина з народження, і з урахуванням індивідуальних особливостей учня підберуть для нього відповідний комплекс ефективних вправ.

Разом з тим далеко не всі люди готові виступати на публіці і хочуть обрати заняття музикою в якості основної сфери своєї діяльності.

У деяких випадках чоловіки і жінки просто хочуть співати красиво для самого себе або своїх близьких. У такій ситуації вам на допомогу прийдуть прості вправи, які можна робити в домашніх умовах так часто, як ви самі можете собі це дозволити.

Чи можна розвинути голос, якщо його немає?

Багато людей відмовляються від занять вокалом просто тому, що впевнені в тому, що у них немає музичного таланту. Про таких дівчат і молодих людей нерідко говорять «ведмідь на вухо наступив», маючи на увазі, що від природи у них геть відсутні вокал і слух.

Насправді, для того щоб стати відомим виконавцем і збирати величезні концертні зали, зовсім необов’язково мати гарний голос спочатку. Саме це якість можна розвинути шляхом численних і тривалих тренувань. Тим більше, це відноситься до тих людей, які хочуть просто співати в компанії близьких і рідних. Для того, щоб розвинути голос як професіоналу, так і любителю, достатньо лише регулярно займатися, а не володіти відмінними даними від природи.

Гарний голос – як розвинути його самостійно?

Щоб самостійно розвинути голос для співу, досить регулярно виконувати таку вправу, як:

Встаньте перед великим дзеркалом, зробіть максимально глибокий вдих, а потім на видиху вимовляєте один звук з наступної послідовності: «і», «е», «а», «о», «у». Кожен з них необхідно вимовляти так довго, як це можливо, при цьому міняти їх місцями категорично не рекомендується.

Саме перша вправа – вимовляння звуку «і» сприяє поліпшенню кровообігу. Даний звук несе в собі найвищу частоту, і, якщо ви все робите правильно, то під час виконання вправи зможете відчути легку вібрацію шкіри, поклавши долоню на голову. Все це свідчить про те, що ваші кровоносні судини починають забезпечуватися киснем значно швидше, завдяки чому йде розробка голосових зв’язок.

Наступний звук, «е», активізує роботу області шиї та горла. Це також можна відчути власною долонею, поклавши її під підборіддя. «А» в свою чергу благотворно впливає на грудну клітку і діафрагму. Правильне вимовляння звуку «о» нормалізує роботу серцевого м’яза і дозволяє їй ефективніше справлятися зі своїми функціями. Нарешті, «У» надає позитивний вплив на нижню частину живота.

Так, крок за кроком, ви опускаєтеся вздовж свого тулуба, змушуючи всі органи і системи брати участь у розвитку голосових зв’язок.

Вимовляти кожен з вищевказаних голосних необхідно один за одним, повторюючи їх по три рази. Будьте обережні зі звуком «у», якщо у вас низький голос, тому ви можете погіршити ситуацію і почати розмовляти і співати грубим басом. Власникам дзвінкого і високого голосу необхідно, навпаки, якомога частіше виконувати дану вправу, щоб в результаті отримати красивий глибокий тембр.

Після виконання цього комплексу необхідно задіяти область верхній частині живота. Для цього зімкніть губи і 3 рази вимовте звук «м». Спочатку ви повинні зробити це якомога тихіше, потім – трохи голосніше, і, нарешті, так голосно, як тільки зможете. Роблячи останнє завдання, ви повинні обов’язково відчути сильне напруження з боку голосових зв’язок.

Щоб в домашніх умовах розвинути голос так, як би вам цього хотілося, необхідно добитися ідеального вимови будь-яких слів. Найбільш часто труднощі в цьому питанні викликає звук «р». Наступна вправа дозволить вам не тільки поставити цей складний звук, але і додасть вашому голосу відчутну силу і енергійність. Спочатку підніміть кінчик язика до верхнього неба за зубами і порычите зразок трактора. Це робиться для того, щоб максимально розслабити мову.

Після цього емоційно і з виразом вимовте наступну послідовність слів, сильно виділяючи звук «р»:

  • роль, ритм, рубль, ринг, кермо, рис;
  • кухар, сир, килим, паркан, товар;
  • бузок, трава, мороз, крило.

Як розвинути не тільки голос, але і слух?

Щоб тренувати в зв’язці і голос, і слух, вправляйтеся в гамах.

Для досягнення гарного і вражаючого співу це дуже важливо. Починати слід з трьох нот – «до, ре, мі». Кілька разів співаючи їх вгору по звукоряду, а потім вниз. Далі додавайте по одній ноті до тих пір, поки не дійдете до повної гами з восьми послідовних нот – «до, ре, мі, фа, соль, ля, сі, до.

Трохи пізніше, коли ви добре засвоїте основну гаму, чергуйте ноти за принципом – вгору через одну, потім вниз через одну, наприклад, так: «до, мі, соль, сі, до, ля, фа, ре».

Ще через деякий час можна спробувати співати наступним чином: «до, мі, ре, фа, мі, соль, фа, ля, соль, сі, ля, до, сі, ре, до.

Також дуже корисно для розвитку голосу і слуху проспівувати на різні лади слово «мяу», оскільки в ньому використовуються всі основні голосні звуки російської мови – «і», «а» і «в». Намагайтеся вимовляти це слово як можна повільніше, щоб відчути, де саме резонує кожен звук – у грудях, у носі, ротовій порожнині і так далі.

Не доходить до межі. Незважаючи на те, що необхідно розвивати весь звуковий діапазон, на який ви здатні, дуже часто надмірне напруження без належної підготовки призводить до того, що голосові зв’язки зриваються, а це дуже небезпечно для подальшого розвитку голосу в цілому. З цієї ж причини ніколи не займайтеся, якщо у вас нежить та інші прояви простудних захворювань. Відкладіть голосову гімнастику до повного одужання, тому що це з великою часткою ймовірності може призвести до зриву голосу.

Якщо хтось почне сміятися над вашим захопленням, просто ігноруйте і не надавайте значення його словам. Найголовніше в досягненні будь-якої мети – це впевненість у своїх силах, тому ніякі глузування не повинні збивати вас з обраного шляху

Залишити коментар