Чи можливе професійне фарбування вій в домашніх умовах?

Влітку щодня накладати макіяж обтяжливо. Дуже стомлює постійний контроль за мейк-апом, адже весь час потрібно стежити попливла туш від поту чи ні. Чи можна фарбувати вії несмывающейся фарбою, як волосся, щоб не замислюватися кожну хвилину про своєму зовнішньому вигляді, наприклад, на пляжі? Чи достатньо виділити ресничний лінію водостійкою густий тушшю, і її вистачить на весь день, а може бути ще й вечір?

Шкода і користь косметики

Чим більше консервантів і окислювачів в косметиці, тим вона більш шкідлива.

Наприклад, у водостійку туш обов’язково входять синтетичні полімери, обволікаючі волоски. Вони, при частому застосуванні засобу, пересушується, стає ламким, висипаються. Також в водостійкому красящем засобі часто міститися: тимеразол, нікель, хром.

Якщо не знаєш, як правильно фарбувати вії тушшю, то всі ці речовини вступають в реакцію з шкірою, вбираються, поширюються по організму кровотоком, відкладаються в печінці.

Вони знаходяться не тільки в стійку косметику, але і в лаках для нігтів, побутової хімії. Нехай накопичення йде мікродозами, але їх кількість поступово збільшується. Чи можна фарбувати вії стійкою фарбою, і шкідлива вона? Вона так само містить шкідливі речовини, як і водостійка туш, але вони активні лише до повного висихання засобу.

Крім того, знаючи, як фарбувати вії фарбою, один раз наносиш діюча речовина, і 2-3 місяці про повторення процедури можна не замислюватися. Тобто шкідливий вплив на організм мінімальне.

В домашніх умовах підкреслити ресничний лінію можна басмою – натуральним засобом, і тоді вони не втратять своєї м’якості і не будуть «сипатися».

Фарбування вій

Наносити стійку фарбу варто тоді, коли знаєш, як правильно фарбувати вії. Не освоївши простої операції, до складних процедур переходити не рекомендується.

Це тільки здається, що пофарбувати очі можна протягом 2-3 хвилин.

Якщо хочеться їх виділити, зробити ресничний лінію більш густий, погляд виразним, необхідно знати деякі секрети:

 1. Спочатку волоски знежирюють. Для цього існують спеціальні тоніки для очей. Якщо ресничная лінія рідкісна, її слід припудрити;
 2. Туш спочатку наносять на нижню повіку. Щіточку тримають вертикально, і задіюється тільки її край;
 3. Поки нижній війковий ряд підсихає, за верхній братися небажано. Поквапишся, і волоски злипнуться;
 4. Фарбувати щіточкою верхні вії потрібно впевненим жестом, інакше рівномірно нанести туш не вийде. Щіточку тримають горизонтально. Починають із середньої частини війкового лінії, потім переходять до внутрішньої. До зовнішнього кута століття приступають в останню чергу.

В залежності від того, який тип вій хочеться отримати, вдаються до спеціальних прийомів.

Якщо ваша мрія – довгі стрілки, то при нанесенні туші вії витягуються від коренів до кінчиків.

Вам хочеться отримати наївний ляльковий погляд?

Якщо заводити пензлик з тушшю за верхню повіку, вигин вийде максимальним. Котячий погляд допоможе відтворити наступний прийом: щіточку направляють не вздовж росту волосків, а від центру століття до скронь.

Можна візуально збільшити очі, є фарбувати тільки верхні вії.

Слід вибирати туш хорошої якості і приділяти макіяжу для очей часу більше, ніж 2-3 хвилини. Туш не повинна обсипатися, розпливатися і виходити за кордон війкового лінії.

Нанесення стійкої фарби

Якщо прийнято рішення, пофарбувати вії в домашніх умовах стійкою фарбою, потрібно правильно вибрати спеціальний засіб. Це ні в якому разі не повинна бути фарба для волосся – інакше потім волоски на повіках доведеться довго відновлювати. Та й ніжна шкіра може після контакту з агресивним фарбою почати лущитися.

Перед нанесенням барвника необхідно зробити пробу на внутрішній стороні зап’ястя, щоб не допустити виникнення алергічної реакції.

Магазини пропонують досить широкий асортимент фарбувальних засобів, за типом і за кольором. Колір не повинен бути темнішим за колір волосся більш ніж на 2 тони.

Необхідно приготувати:

 • ємність для розведення барвника – скляну або керамічну;
 • ватяні палички;
 • щіточку від туші, яку потрібно добре помити;
 • ватяні диски;
 • гумові рукавички;
 • жирний крем для захисту шкіри;
 • збільшуюче дзеркало.

Обов’язково слід подбати про хороше світловому джерелі.

Якщо доводиться проводити процедуру самостійно, то потрібно наносити фарбу на кожне око окремо.

Засіб розводять згідно інструкції.

Більшість фарб готують так:

 1. 2 мм барвника змішують з емульсією або гідроперитом. Спочатку суміш буде світлою. Але так і повинно бути – потемніє фарба вже на віях;
 2. на шкіру наносять жирний крем. Під нижні вії підкладаються ватяні диски;
 3. барвник наноситься щіточкою. Щоб він не потрапив в очі, повіки змикаються;
 4. змивають надлишок фарби через 15 хвилин проточною водою;
 5. з допомогою спеціальних несмывающихся коштів вирішується проблема, як фарбувати короткі вії. Тушшю їх обробити важко.

Чи можна фарбувати басмою вії? Басма – натуральна фарба, вона не містить у собі важких металів і хімічних речовин, аккумулирующихся в організмі. Вона не спалює волоски війкового лінії, а навпаки, зміцнює їх.

Фарбу з басми готують так:

 • чорна: 2 частини басми/1 хни;
 • каштанова або коричнева: 1/1.

Якщо хочеться отримати темно-коричневий, то до фарбі, розведеною 1/1, додають мелену каву. Ця добавка допомагає уникнути зеленуватого відтінку і для радикально-чорного кольору.

Зробити більш насиченим м’які коричневі або русяве кольору можна за допомогою настою ромашки. На його основі розлучається хна.

Процедуру фарбування проводять за вже вищенаведеним алгоритмом, використовуючи такі прийоми:

 1. Щоб басма покривала волоски рівномірно, барвник слід додати кілька крапель гліцерину;
 2. Не слід квапитися, змиваючи засіб з вій. Повіки промивають, поки фарба не перестане бруднити ватний диск;
 3. Недостатньо кольору – процедуру повторюють, занадто яскравий відтінок – на волоски наносять лимонний сік.

Короткі вії завдяки басме візуально буде здаватися більш довгими, розпушиться, і може бути, підростуть. Це натуральний засіб містить у собі дубильні речовини, що благотворно впливають на структуру волосся.

Мінус у фарбування вій басмою тільки один – неможливо відразу передбачити кінцевий результат. Він залежить від «людського фактора» – як розвели фарбу, і від якості вій в даний момент.

Слабкі вії легше піддаються фарбуванню, щоб змінити колір пружних волосків необхідно витратити більшу кількість часу.

Хімічним барвником не рекомендується користуватися частіше, ніж раз на 2 місяці, басму можна застосовувати щомісяця. На щоденний макіяж можна перейти природним чином – стійка фарба вицвітає через 3-5 місяців, максимальний термін басми на віях – 40-45 днів.

Гарного вам макіяжу і виразності вашим прекрасним очам!

Залишити коментар