Чи може через нервовий стрес піднятися температура?

Науці давно вже відомо, що робота всіх органів людини безпосередньо взаємопов’язана з мінливими станами його свідомості. Тривоги, радості, хвилювання – всі ці почуття відбиваються на рівні тиску, швидкості пульсу, потовиділенні та інших фізіологічних процесах. А може, на нервовому грунті піднятися температура?

Всі хвороби — від нервів

Ідея про те, що в тілі людини відбуваються зміни під впливом душі, з’явилася ще в часи стародавніх греків. І донині вчені і лікарі щодня переконуються в цьому.

Чим більше ми нервуємо, тим більше страждає наш організм. Саме стресові ситуації і негативні думки найчастіше є провокаторами більшості відомих науці хвороб.

Враховуючи той факт, що під впливом стресу в крові людини змінюється концентрація адреналіну, скаче артеріальний тиск і пульс, сумнівів у тому, чи може на нервовому грунті піднятися температура, просто не залишається. Таким чином організм реагує на виникаючі психоемоційні зміни.

Чому підвищується температура?

Нерідко до зміни температури тіла призводять такі стресові ситуації, як зміна місця роботи або розпорядку дня, переїзд в інше місто, зміна клімату і багато інші хвилюючі події в житті. Реагуючи на подібні зміни, організм може переживати стану, схожі за ознаками зі звичайною застудою: головний біль, нудоту, ломоту в тілі або підвищення температури.

Однак впливати на її рівень не лише зовнішні подразники, а й внутрішні. Негативні емоції – ось що заподіює організму куди більшу шкоду. Саме в затаєних в глибині душі страхи, образи, невпевненості в собі або заздрості лежить основа більшості відомих недуг. І одним з перших ознак того, що негативні процеси вже запущені, стає саме температура від нервів.

Наслідком сильного психоемоційного перенапруження нерідко є такі симптоми, як:

 • підвищення температури до позначки 37,5;
 • гіпертонічний криз або серцевий напад;
 • розлад травлення;
 • напади нудоти;
 • постійні головні болі.

Всі ці ознаки вказують людині на те, що організм бореться зі стресом. Але якщо вчасно не взяти себе в руки, може статися непоправне – порушення функціонування багатьох або всіх систем. Адже саме нервовій системі відводиться провідна роль в нашому організмі, і в разі збою в її роботі відразу ж виникає температура на нервовому грунті, симптоми хвороб та різке погіршення самопочуття.

Серйозні наслідки

Найчастіше сильне емоційне напруження позначається на стані здоров’я дуже повільно. У перший час людина може не відчувати жодних ознак того, що в організмі починаються якісь порушення. Однак це зовсім не означає, що стреси завжди проходять безслідно і лише псують нам настрій. Адже хвороба може проявити себе набагато пізніше.

Психологічні проблеми, що турбують людини (нехай навіть на підсвідомому рівні), безпосередньо взаємопов’язані з появою таких серйозних захворювань і станів, як:

 • алергічні реакції;
 • нейродерміт;
 • екзема і псоріаз;
 • вегето-судинна дистонія;
 • бронхіальна астма;
 • гіпертонія;
 • стенокардія;
 • розвиток пухлин;
 • виразка шлунка і виразковий коліт;
 • діарея, подразнення товстої кишки.

Всі перераховані недуги виникають на фоні систематичного гноблення нервової системи. Саме воно може призвести до м’язових блоків і згодом – до розвитку небезпечної хвороби. У сукупності з постійною напругою будь-яке з перелічених захворювань здатне супроводжуватися не тільки характерними симптомами, але і підвищенням температури тіла.

Науково доведено, що багато хронічні захворювання і різні пухлини досить часто виникають на тлі сильної образи, довгий час стримуваної всередині. Ерозії і виразки є наслідком таких негативних емоцій, як почуття провини, незадоволення собою і самоїдство. Таким чином, більшість хвороб провокує сама людина, постійно перебуває в стані стресу та напруги.

Як уникнути стресів?

Безумовно, повністю виключити зі свого життя стресові ситуації неможливо. З незалежних від нас причин проблеми можуть виникнути в родині або на роботі, на тлі особистісних конфліктів або невдоволення власним життям. І, мабуть, єдиний спосіб уберегтися від серйозних наслідків стресу – це не тримати негативні емоції в собі, не заганяти їх в глиб власної душі.

Якими б сильними не були переживання, завжди існує спосіб, який допоможе від них хоча б частково звільнитися. Для того, щоб дозволити негативним емоціям вийти назовні, можна зробити наступні дії:

 • звернутися до психолога, який допоможе розібратися в проблемі;
 • висловити негатив. Як не дивно, але для того, щоб виплеснути гнів, образу або біль, людині буває достатньо дати волю сльозам, вдарити по боксерській груші або навіть розбити пару тарілок;
 • зайнятися спортом. Фізична активність як не можна краще допомагає справлятися зі стресом. Плавання, біг і будь-які активні види спорту – найкращий спосіб «правильно» витрачати накопичився в крові адреналін;
 • медитувати. Занурення в стан «без думок» чудово розслабляє і заспокоює, дозволяє по-новому поглянути як на події, так і на самого себе.

Знаючи відповідь на питання, чи може бути температура на нервовому грунті, ніколи не можна забувати, що, навіть знявши подібний симптом ліками, проблему, на жаль, не вирішити. Як би не було важко або неприємно, стресову ситуацію доведеться пережити і прийняти. Саме так, а зовсім не в нескінченній боротьбі і запереченні гартується дух і зміцнює наше здоров’я. Будьте спокійні і шануйте свою нервову систему!

Залишити коментар