Чи може бути ознакою вагітності молочниця?

Піхвовий кандидоз, або молочниця – це грибкове захворювання, яким найчастіше страждають жінки і маленькі діти, ніж представники сильної статі. Викликають його гриби роду кандида, які є умовно-патогенною флорою людини і в невеликій кількості постійно знаходяться на шкірі і слизових.

При зниженні імунного статусу незалежно від викликали його зміна причин – гриби активуються і починають активно розмножуватися, пригнічуючи корисну флору – біфідум — і лактобактерії.

Ознаками молочниці є густі білі виділення, схожі на кисле молоко, білий наліт, свербіж, печіння.

Дуже часто молочниця розвивається при вагітності на ранніх термінах, і її навіть вважають ознакою цього стану.

Може молочниця дійсно бути ознакою вагітності і чому вона часто виникає у 1 триместрі?

«Особливий» стан

При його настанні в організмі жінки відбуваються значні зміни, які викликані гормональними зрушеннями. Жіночих гормонів виробляється більше, рівень андрогенів падає. Ще може і не бути затримки, а імунітет вже знижується – інакше ембріон не зможе закріпитися в матці і буде сприйматися, як чужорідне тіло.

Якщо раніше у жінки, яка ще й не знає про свій стан, часто була молочниця, то зараз захворювання обов’язково активується і про вагітність, що настала вона дізнається, коли приходить до гінеколога зі скаргами на дискомфорт у статевих шляхах. Дуже часто запальний процес супроводжує ще одне захворювання – «бич» жінок – цистит.

Так може все-таки варто розглядати цистит і молочницю, як ознаки вагітності?

Головні ознаки вагітності

Деякі жінки відчувають свій стан на ранніх термінах, практично після овуляції, як тільки відбулося зачаття. Інші «схаменуться» позже, після настання затримки.

Якщо скласти список симптомів вагітності, які може відчути жінка, то він буде виглядати наступним чином:

 • збільшення молочних залоз, підвищення їх чутливості, набухання вен, біль у сосках і пахвових западинах – при цьому температура не підвищується;
 • періодичне виникнення невыраженных спазмів у нижній частині живота або відчуття тяжкості;
 • часті позиви до сечовипускання, які нагадують цистит, але під час виходу сечі немає ріжучої болі, а, навпаки, настає короткочасне полегшення;
 • незрозуміла слабкість, швидке стомлення, порушення уваги та зниження працездатності, хочеться постійно спати;
 • зміна смакових пристрастей і відносини до ароматів;
 • поява гіперпігментації;
 • поява нудоти, а іноді і блювання;
 • набрякання і почервоніння вульви, поява гіперчутливості її слизових.

Одним з головних ознак вважається відсутність менструації – у багатьох жінок місячні тривають ще 1-3 місяці, хоча кількість виділень змінюється.

Існують і індивідуальні ознаки того, що у жінки особливий стан, які – напевно, на щастя, виникають не у всіх, настільки вони специфічні.

Зазвичай за подібною симптоматикою здогадуються про повторної вагітності, хоча вони досить характерні:

 • постійна закладеність носа;
 • порушення травлення, підвищений метеоризм;
 • збільшене слиновиділення, яке може викликати слиновиділення;
 • судоми в м’язах нижніх кінцівок.

Як можна бачити, молочницю, як ознака вагітності до затримки, в ці списки не включили.

Органічні зміни вагітної

Про свій стан жінка може судити і за характером зміни виділень.

Зачаття наступає на тлі посиленого вироблення основного гормону – прогестерону. Його підвищення провокує поява рясних виділень слизової консистенції, білуватих, що мають характерний запах, який не є кислим або неприємним – це нормальне явище.

Ці виділення схожі на ті, що виникають при кандидозі, і стан приймають за молочницю. Ось чому вона часто вважається першою ознакою вагітності.

Однак гіперчутливість слизової статевих органів до 3-5 тижні нормалізується. Вульва залишається трохи набряклою за рахунок підвищеного кровонаповнення капілярів – організм в терміновому порядку перебудовується, в ньому формується третій – плацентарне коло кровообігу. Саме через нього розвивається організм буде забезпечуватися корисними речовинами. Тому кровопостачання гінекологічних органів посилюється.

Болючості слизової, яка з’являється при молочниці у вагітних не буває, як немає і білястого нальоту, від якого досить важко позбутися.

Якщо виникають виділення білі густі, сірі або зелені, у них неприємний запах, їх поява викликає значний дискомфорт, то це зовсім не ознака вагітності – це сигнал про початок інфекційного процесу. Навіть якщо тест показав, що зачаття настало, необхідно звертатися до лікаря.

Гінекологічні захворювання під час «особливого» стану надають несприятливий вплив на розвиток плоду і можуть його зовсім зупинити.

Особливо небезпечно, якщо з’являються коричневі або темні виділення – це свідчить про відшарування плодового яйця або про розвиток позаматкової вагітності. В цьому випадку потрібно негайно викликати «швидку допомогу».

Неблагополучна овуляція

Зачати плід без овуляції неможливо. Жінки, які планують малюка, вираховують день овуляції за календарем і аналізують особливі ознаки – зміна консистенції виділень з піхви – щоб його не пропустити.

А після овуляції починається молочниця, що вважається ознакою вагітності для багатьох, жінки заспокоюються, а тест показує негативний результат. Чому ж тоді з’являється кандидоз, адже гормональний статус і, відповідно, імунний – не змінюється?

Під час овуляції в організмі починає вироблятися як і на початку вагітності – прогестерон в підвищеній кількості. Це необхідно, адже організм, готуючись до зачаття, блокує лімфоцити, які можуть загрожувати впровадження яйцеклітини в матку. Кількість захисних клітин, що знаходяться на слизовій піхви, зменшується, грибок кандида починає посилено розмножуватися.

Якщо організм ослаблений, підвищений рівень цукру, є проблеми з ендокринною системою, неблагополучна епідемічна ситуація, процес овуляції збігся з переохолодженням, порушенням харчування, перевтомою – починається молочниця. Її не слід вважати за перший ознака, а ось усунути необхідно.

Легка форма молочниці на зачаття не впливає, а от важка стадія, симптоми якої: поява виділень пластівцями, кровоточивість слизової вульви, болю під час коїтусу, – зачаття можуть перешкодити.

Молочниця на різних термінах

Незважаючи на те, що прямим ознакою зачаття молочницю не вважають, лікарі нічого не призначають для лікування захворювання на ранніх термінах – до 4 тижні. При стабілізації стану, коли організм пристосовується до нового статусу, корисна флора пригнічує активність candida без сторонньої допомоги.

Якщо ж кандидоз посилюється, то потрібно спеціальне лікування, так як захворювання справляє негативний вплив:

 1. послаблюються захисні функції піхвового слизу, тому виникає ризик вторинного інфікування і виникнення запальних процесів гінекологічних органів;
 2. захворювання може викликати гіпоксію плода;
 3. при проходженні через родові шляхи дитина може заразитися, а перед цією інфекцією на початковому етапі життя він повністю безпорадний, кандида вражає шкірні покриви малюка, носоглотку, органи зору.

У дітей, які народжуються недоношеними або зі слабким імунітетом, захворювання може викликати летальний результат.

Раніше вважалося, що знаходиться в утробі плід надійно захищений від молочниці плацентарним бар’єром. Але останнім часом вже розглядається теорія зараження по висхідній, так як у 70% дітей, народжених за допомогою кесаревого розтину у матерів, які страждають молочницею, захворювання диагностировалось.

Якщо у вагітної загострився кандидоз, він вимагає обов’язкового усунення. Лікар призначить засоби місцевої дії з урахуванням загального стану і буде спостерігати за лікуванням, коригуючи терапевтичну схему.

Не слід займатися самолікуванням, без медичної консультації підключаючи народні кошти. Від них шкоди іноді буває більше, ніж від кандидозу.

Залишити коментар