Чи корисно спати на підлозі: особливості здорового сну

При остеохондрозі будь-якого відділу хребта людина відчуває біль і дискомфорт, які не дають йому заснути протягом довгого часу. Потрібен спеціальний ортопедичний матрац для поліпшення якості сну? Іноді тверда й рівна ліжко краще впливає на самопочуття людини, ніж інші дорогі матеріали.

Часто виникає питання, чи можна спати на підлозі? Необхідно враховувати, що звикнути до такого спальному місцю буде непросто, і процес адаптації зазвичай триває до декількох тижнів.

Не важливо, спати на ліжку або на підлозі. Набагато важливіше правильно вибрати позу. Користь для хребта при остеохондрозі буде отримана тільки в тому випадку, якщо людина буде спати лежачи на спині.

Якщо лягти на тверде місце, затиснуті м’язи поступово розслабляться, а хребці займуть правильне положення. За рахунок цього пройдуть болі в спині, людина буде добре висипатися і відмінно себе почувати щодня.

Чому в Японії сплять на підлозі?

Практично всі японки – власниці здорової постави. При цьому у японців рідко можна зустріти захворювання опорно-рухової системи. Чому це відбувається? Вся справа в тому, що японці сплять на підлозі.

Подібна традиція виникла в Японії не випадково. З-за високих температур жителям країни доводилося шукати менш жаркі і більш зручні місця для ночівлі. У результаті майже всі почали спати на підлозі. Поступово традиція увійшла в життя японців.

Однак вони не лягають прямо на підлогу. Для сну плетуться спеціальні мати, звані татамі, які виготовляють із соломи. Вони володіють високою повітропроникністю, дозволяють тілу дихати і пітніти під час сну. Зверху розміщують тонкий килимок, виконаний з бавовни і шерсті. І хоча традиція дуже давня, її дотримуються майже в кожному будинку. А пов’язано це з тим, що такий сон приносить багато користі організму.

Недоліки сну на м’яких поверхнях

Спати на надмірно м’якому дивані шкідливо для організму. Адже тіло практично повністю потопає під вагою своєї ваги, чому хребет не розслабляється, а згинається неприродним для нього чином. При цьому м’язи всю ніч знаходяться в збудженому стані, намагаючись зробити положення тіла більш-менш нормальним.

Дискомфорту від такого сну людина може і не відчувати. Але ось подібне положення шкідливо для роботи внутрішніх органів. Можна отримати захворювання шлунка, печінки, нирок, серця. Крім того, можуть з’явитися різні хвороби суглобів і хребта.

Користь сну на підлозі

Чи корисно спати на підлозі? Так, але тільки якщо він не занадто холодний. Якщо тривалий час лежати на холодній поверхні, можуть застудитися закінчення спинно-мозкових нервів, що супроводжується сильним болем.

Так чи інакше, спати на підлозі корисно, адже:

  • Під час сну зберігаються природні вигини хребта. Якщо спати на спині, поліпшується постава.
  • Тиск розподіляється рівномірно по всьому тілу. Тому знімається навантаження з стегон, що знижує ймовірність їх опущення.
  • Всі клітини організму краще збагачуються киснем, за рахунок чого краще працюють внутрішні органи.
  • Корисно спати на підлозі ще й тому, що в такому положенні людина максимально висипається, а тіло розслаблюється. Вранці він бадьорий і має великий заряд енергії на цілий день.
  • Окремої уваги заслуговують шийні хребці. Вони постійно потребують підтримки. У разі правильного сну активізуються функції кровоносних судин, що проходять через шию. Зменшуються болі в області шийного відділу, пропадає хрускіт.

Повітря в кімнаті розподіляється нерівномірно. Теплий піднімається вгору, а вологий залишається в нижніх ярусах. Крім того, кисню тут набагато більше, за рахунок чого сон буде більш ефективним. Кровообіг у тканинах мозку також посилиться, завдяки чому на наступний день чоловік буде в гарному настрої.

Показання та протипоказання для сну на підлозі

Але вибирати для сну жорстке місце не рекомендується, якщо з дитинства спати на боці, а не на спині. Під час вагітності також краще віддавати перевагу ортопедичним матрацам. Взагалі, в період виношування дитини шкідливо лягати на спину, так як живіт чинить великий тиск на хребет.

Люди, що страждають ожирінням, також не повинні спати на жорстких матрацах. Під впливом маси тіла притискаються м’які тканини до підлоги, з-за чого у них порушується кровообіг.

Зате спати на підлозі для хребта дуже навіть корисно. Це дозволяє виправити недоліки постави, зменшити ступінь сколіозу і інших більш серйозних захворювань. Адже під час сну на жорсткому підлоговому матраці зменшується навантаження на ділянки спини, які знаходяться в постійній напрузі. Корисно спати на підлозі людям, що перенесли різні травми хребта.

Правильний сон

Дуже важливо звернути увагу на те, як правильно спати на підлозі. Адже недотримання всього кількох правил може тільки погіршити ситуацію.

Перш ніж лягти на підлогу, його слід ретельно підготувати:

  • Добре очистити поверхню від будь-яких забруднень.
  • Не можна лягати просто на підлогу. Слід постелити теплу ковдру або вовняний килимок. Сон на занадто твердої поверхні призводить до пережатию м’яких тканин, що стає причиною появи синців.
  • Стелити постіль треба точно так само, як і ліжко. Поверх стелиться простирадло, ковдру. Замість подушки краще використовувати валик невеликого розміру. На ньому повинна розташовуватися не вся голова, а тільки шия і частина потилиці.
  • Якщо двері або вікно розташовані занадто близько, їх рекомендується закрити. Бажано стелити собі біля опалювальних приладів. Ідеальний варіант – лягати на теплий пол, який нагрівається спеціальними поліуретановими трубами, розташованими під ламінатом. По них тече тепла вода, зігріває підлогове покриття. Спати на дуже холодній підлозі не тільки шкідливо, але й категорично забороняється.

Не можна лягати на брудну поверхню, оскільки пил подразнює дихальні шляхи, що призводить до алергії. Тому при неможливості спати на підлозі, на ліжко ставлять дерев’яний пласт. Правда, в такому випадку є ймовірність скотитися вночі з дивана.

Крім того, для хребта при остеохондрозі та інших захворюваннях шкідливо постійно знаходитися на дуже рівній поверхні. Адже у нього є природні вигини, а під вагою тіла хребет може повністю випростатися.

Спокійний сон – запорука здоров’я

Спати на підлозі можуть не всі. Як бути людям, яким через стан здоров’я не доступний такий варіант? Рекомендується придбати якісний ортопедичний матрац. Він повторює всі вигини хребта. І хоча коштує таке задоволення чимало, сон на ортопедичному матраці допомагає усунути симптоми при остеохондрозі, сколіозі, артрозі і інших захворюваннях.

Подушка повинна бути жорсткою і невеликий. Не можна її підкладати під плечі та спину. Неправильний вибір подушки – головна причина проблем з поставою. Для постелі рекомендується використовувати тільки натуральні тканини, які не подразнюють шкіру.

Тому спати на підлозі чи ні – особистий вибір кожної людини. Але до облаштування ліжку в будь-якому випадку слід підходити правильно. Адже головне не місце, а якість сну. Неправильний сон може стати причиною багатьох патологій.

Залишити коментар