Чи корисна іонізація повітря?

Таке поняття, як іонізація повітря передбачає процес утворення позитивних і негативних іонів кисню, кожні з яких по-своєму впливають на людину. Добре: якщо вони і є, то для чого ж тоді нам потрібна додаткова іонізація повітря? Відповідь проста: більшу частину часу люди проводять у приміщенні, їх оточують транспортні засоби, дим із заводів, випромінювання телевізорів і комп’ютерів.

Все це викликає кисневе голодування, і негативно позначається на здоров’ї, змушуючи відчувати себе втомленими і млявими.

Функції і види іонізаторів

Щоб уберегти себе від поганого впливу навколишнього середовища, потрібно скористатися таким пристроєм, як іонізатор повітря. Він виділяє негативно заряджені іони, і виправляє ситуацію, коли в непроветренной кімнаті переважають позитивні частинки.

Всі шкідливі речовини, різні алергени, бактерії переймають позитивний заряд з застояного повітря і, притягаються до негативних іонів.

В результаті цього виходять крупинки, які під своєю вагою неважкі і падають вниз. Потім вони вже не зможуть піднятися, і потрапити в організм людини через дихальні шляхи.

Як ви думаєте, для чого потрібна регулярна і повноцінна іонізація повітря?

Прилад надає наступне позитивний вплив:

 • Підвищує апетит;
 • Покращує роботу головного мозку і серцево-судинної системи;
 • Зміцнює захисні функції організму;
 • Корисно впливає на людей з хворобами дихальних шляхів;
 • Зменшує ймовірність виникнення алергії;
 • Повертає здоровий сон і знижує стомлюваність;
 • Знижує рівень негативного випромінювання від побутової техніки.

Плазмові, термічні, радієві, водяні, ультрафіолетові іонізатори зовсім не використовуються в побуті. Одні виділяють шкідливі речовини, інші мають великі габарити, що робить їх некомфортними у використанні при малих метражах приміщення. Для квартир і офісів набувають коронні іонізатори.

Як правильно користуватися іонізатором будинку?

Перш за все, треба ознайомитись з інструкцією, і діяти відповідно до її порад, а саме:

 • При першому використанні апарату приміщення повинно бути порожнім;
 • Частіше протирати підлогу та меблі, тому що в процесі його роботи пил не літає, а осідає;
 • Цей прилад хороший в цілях профілактики виникнення пухлини, але їм забороняється користуватися, якщо людина вже хвора на рак. Існує безліч патологій, на розвиток яких іонізатори сприятливо впливають. З-за цього потрібно заздалегідь проконсультуватися у лікаря, чи шкідливо таке придбання конкретно для вашого здоров’я.

Як вибрати іонізатор?

До купівлі такого побутового пристрою слід поставитися так само серйозно, як і до іншої техніки.

Незважаючи на простоту у використанні, при його виборі потрібно звернути увагу на таке:

 • Радіус дії приладу повинен збігатися з метражем приміщення. Якщо іонізація потрібна в офісі, де є багато комп’ютерів та іншої техніки, то слід вибрати виріб, яке розраховане на велику площу, що займає робоче приміщення. Інакше його ефект залишиться непомітним;
 • Кількість вироблюваних іонів не повинно перевищувати 600-50000 іонів/куб. см. При вищих показниках не дозволяється залишати іонізатор включеним на цілу добу;
 • Повинен бути присутнім нера-фільтр, який під час іонізації притягує забруднені частинки, тим самим очищаючи повітря;
 • Показник шуму, що супроводжує роботу іонізаторів-вентиляторів. Прилад з «іонним вітром» працює безшумно.

Можливі аналоги

Світові виробники техніки все намагаються вмістити функцію іонізації в інші побутові прилади.

Тому на даний момент в магазинах нам можуть запропонувати:

 • Зволожувач повітря. Він може бути традиційним, паровим і ультрафіолетовим. Незважаючи на їхній різний принцип дії, у всіх трьох може бути присутнім функція вироблення негативних частинок. Для чого використовують зволожувач? Простий іонізуючий прилад не в силах впоратися з сухим мікрокліматом в квартирі, що погано позначається на самопочутті людини. У побутових умовах використовують традиційний зволожувач повітря, який одночасно добре справляється і з іонізацією, і з зволоженням мікроклімату будинку. Однак слід пам’ятати, що радіус його дії складає всього лише 1-1,5 метра. Коли датчики показують, що він впорався із завданням, прилад самостійно відключається. Тому для максимальної ефективності його роботи, потрібно включати поряд з ним вентилятор, який буде розганяти повітря по всьому приміщенню;
 • Очищувач, який має стрижень срібла у своїй конструкції. Принцип його роботи полягає в тому, щоб за допомогою фільтрів вироблялося очищення, а потім і насичення негативним зарядом. Завдяки цьому в кімнаті стає помітно свіже. Очищувач повітря безпечний, так як не містить у своїй конструкції нагрівальних елементів, а його механізм дії з іонізацією порівнюють з очищенням повітря в природних умовах. Він допомагає позбутися пилу, квіткового пилку, тютюнового диму і запаху;
 • Кондиціонер – це пристрій, призначений для підвищення або пониження кімнатної температури, а також для очищення повітря. У сучасному кондиціонері теж може бути режим постачання негативними частинками. Оскільки сам прилад не може виділяти негативні іони, виходить, що вбудований іонізатор в його конструкцію. Це дуже важливий нюанс, який має сенс враховувати при покупці кондиціонера. За рахунок такої додаткової корисної функції, виробники рекламують свою продукцію і продають її на 15-20% дорожче. Тому вибираючи в магазині такий пристрій, варто попросити продавця відкрити кришку і вказати на додаткові фільтри. Тільки після цього можна бути впевненим, що на мікроклімат квартири буде відбуватися таке безперебійне вплив, як іонізація та очищення повітря, поряд з усіма присутніми режимами в кондиціонері. Повністю укомплектований апарат усуне тютюновий дим за 5 хвилин. А протягом 2-3 годин можна буде позбутися від хвороботворних бактерій;
 • Слід враховувати, що таке поняття, як іонізація повітря, присутня навіть у фені. Тут мова йде про вплив негативних частинок на волосся, через що вони стають блискучими і слухняними. Принцип дії такий: у фені виробляється гарячий потік повітря з іонами, які перетворюють вологу в маленькі краплі. Волосся їх вбирають, зволожуються і не січеться.

Ніхто не може з упевненістю сказати, що корисно або шкідливо впливає така техніка на організм людини, адже, по суті, іонізація повітря є позитивним явищем в квартирі.

Тому перед покупкою пристрою з такою функцією, потрібно проконсультуватися з лікарем з приводу того, нешкідливо особисто вам його присутність, а в магазині переконатися, що ця функція – не маркетинговий хід, а дійсно присутній в приладі.

Залишити коментар