Чи допомагають свічки Гексикон під час вагітності?

Гиксекон – це вагінальні свічки, що дозволяють позбутися чималої кількості гінекологічних проблем. Препарат допомагає побороти молочницю, венеричні захворювання та запальні процеси, що виникають у статевих органах.

Ми розглянемо принцип дії ліків, його лікувальні властивості і особливості застосування при вагітності.

Чому виникає молочниця?

Молочниця (кандидоз або дріжджовий кольпіт) – гінекологічна хвороба, викликана розвитком дрожжеподобного грибка. Хвороботворні організми вражають внутрішні стінки піхви, а також зовнішні покриви статевих органів. Сам грибок хоч і у невеликій кількості, але завжди присутня в мікрофлори цервікального каналу та піхви.

При дисбактеріозі в середовищі статевих органів створюються оптимальні умови для розмноження дрожжеподобного грибка.

До факторів, що провокує зростання чисельності колонії Candida albicans можна віднести:

 • анемію і авітаміноз;
 • ендокринні порушення;
 • збої в імунному захисті організму;
 • регулярне застосування антибіотиків;
 • використання засобів контрацепції;
 • вимивання природної мікрофлори спринцюванням.

Всі перераховані вище фактори впливають на кислотність піхвової флори, що призводить до зменшення кількості корисних лактобацил.

Це, в свою чергу, створює оптимальні умови для розвитку патогенних агентів.

Що входить до складу препарату?

Препарат Гексикон належить до антисептичних ліків, що містять таке дезінфікуючий засіб, як хлоргексидин. Він активно бореться з найпростішими бактеріями, що викликають патологічне зміна мікрофлори всередині статевих органів. Також до складу ліків входить полиэтиленоксидная основа, за рахунок якої препарату надається форма свічки.

Торпедообразные таблетки випускаються в упаковках по 10 штук. Їх потрібно зберігати виключно в прохолодному і темному місці, недоступному для дітей. Купуючи засіб, зверніть увагу на термін придатності. З моменту випуску Гексикон можна використовувати протягом двох років.

Принцип дії ліків

Чому варто застосовувати гексикон при молочниці? При регулярному використанні свічок можна швидко позбутися від більшості гінекологічних хвороб, що передаються статевим і побутовим шляхом. Препарат нерідко призначають в профілактичних цілях для більш жорсткого контролю чисельності умовно-патогенних мікроорганізмів у мікрофлори цервікального каналу та піхви.

До компонентів засобу чутливі грампозитивні і грамнегативні мікроби, що порушують рівень pH у флорі піхви. Саме тому лікарі рекомендують використовувати свічки гексикон для усунення вагінальних запалень і профілактики венеричних хвороб.

Показання до застосування ліків

Лікарський препарат швидко зменшує чисельність збудників гінекологічних захворювань.

Показанням до застосування свічок будуть наступні види «жіночих» проблем:

 • хламідіоз;
 • сифіліс (люес);
 • трихомоноз;
 • бактеріальний вагіноз;
 • гонорея (гусарський нежить).

Також варто відзначити, що супозиторії нерідко призначаються в профілактичних цілях для зменшення ризику виникнення акушерських і гінекологічних ускладнень у таких ситуаціях:

 • перед пологами або абортом;
 • перед проведенням гінекологічних операцій;
 • напередодні обстежень порожнини піхви і матки;
 • перед установкою внутрішньоматкової спіралі.

Лікування молочниці

Допомагають свічки гексикон від молочниці? Проаналізувавши список показань до застосування ліків, неважко помітити, що в числі захворювань відсутні грибкові збудники. Чому? Справа в тому, що компоненти самого кошти не становлять для грибка ніякої небезпеки. Він нечутливий до хлоргексидину, тому при наявності кандидозу паралельно варто застосовувати протигрибкові ліки.

Але, як вже зазначалося, Candida albicans, нехай і в невеликій кількості, знаходиться в вагінальної мікрофлори постійно. І тільки після впливу «каталізатора» відбувається розмноження дрожжеподобного грибка. З цієї точки зору, лікування свічками можливо, адже вони усувають сам імпульс, який спровокував виникнення молочниці.

Гексикон при вагітності

Гексикон успішно застосовують при молочниці під час вагітності. Антисептичний засіб активно бореться з інфекціями змішаного типу, при яких розвиток грибка викликається патогенними бактеріями. Свічки усувають запальні процеси і набряклість, чим і допомагають організму в боротьбі із захворюваннями.

Фахівці рекомендують використовувати ліки під час вагітності, на відміну від антибіотиків, з двох причин:

 1. Супозиторії, як правило, не вбивають корисні лактобацили в вагінальної середовищі;
 2. При розплавлюванні свічок всередині піхви компоненти кошти не потрапляють в плаценту, тому не представляють небезпеки для плоду.

Більш того, гексикон може застосовуватися для санації матки перед пологами. Таким чином, вдається продезінфікувати родові шляхи і зменшити ризик розвитку інфекційних хвороб.

Переваги і недоліки препарату

Свічки гексикон рекомендують використовувати при молочниці по ряду причин, а саме:

 • Активність ліків зберігається навіть при наявності гнійних і кров’яних виділень;
 • На внутрішніх стінках цервікального каналу і піхви компоненти супозиторіїв тримаються довго, не втрачаючи при цьому своєї ефективності;
 • У більшості випадків свічки можна використовувати не тільки вагітним жінкам, але і молодим мамам в період лактації.

Може гексикон викликати появу молочниці?

На жаль, активні речовини, що входять в ліки, не здатні вплинути на дріжджеподібний грибок. Однак при зловживанні засобом підвищується ризик порушення нормальної флори в статевий середовищі. У такому разі потрапляння ззовні патогенних бактерій може викликати рецидиви. Так що використовувати супозиторії слід тільки за рекомендацією лікаря та визначеної ним дозуванні.

Як застосовувати свічки?

Інструкція до препарату докладно описує хімічний склад і активні речовини у вагінальних свічках. Компоненти засоби мають інгібуючим дією, що дозволяє досить успішно боротися з гарднерелою, спирахетой, бактеріями та хламідіями.

Як правильно використовувати препарат?

 1. У профілактичних цілях супозиторії вводять після вчинення статевого акту, але не частіше двох-трьох разів на тиждень;
 2. Для лікування захворювань свічки вводять двічі в день: вранці і ввечері;
 3. Тривалість курсу лікування становить приблизно 10 днів, при наявності більш серйозних недуг його продовжують до 20-25 днів за рекомендацією гінеколога;

Але умови інструкції щодо застосування лікувальних свічок гексикон при молочниці можуть змінюватись в залежності від етіології хвороби та анамнезу пацієнта.

Candida albicans, що викликає дріжджеподібний кольпіт, нечутлива до компонентів гексикона.

Але сам грибок починає активно розмножуватися тільки при наявності інших хвороботворних мікроорганізмів в вагінальної флори. Тому препарат часто використовують для лікування молочниці, оскільки він усуває саму причину виникнення проблеми.

Залишити коментар