Чи допомагає капуста з медом від кашлю?

Іноді не виходить позбутися кашлю навіть найдорожчими і розрекламованими препаратами. У цьому випадку ми починаємо вивчати всі альтернативні варіанти, і часто приходимо до того, що потрібну допомогу надають старі методики лікування, засновані на використанні натуральних, і цілком звичайних продуктів. Одним з варіантів того, як усього за кілька днів позбутися від кашлю, є використання такого поєднання, як натуральний мед і свіжа капуста.

Як готувати?

Капуста, відібрана для лікувальної процедури, повинна мати свіжі, міцні і пружні листя, наповнені життєвим соком і силами.

У процесі відділення листя від кочережки, потрібно стежити, щоб вони залишилися цілими і не мали надорванных країв.

У вихідному рецепті компрес робиться з попередньо пробланшированных листя.

Для цього їх потрібно на кілька хвилин занурити у воду, яка щойно закипіла, але була знята з вогню.

Далі потрібно поступити таким чином:

 • Аркуші акуратно витягнути з води і точно так само обережно розправити на великому блюді;
 • Одну сторону потрібно тонко намазати цим медом. Для зручності, його можна попередньо розтопити на водяній бані;
 • Після того як мед рівномірно покриє лист, останній потрібно акуратно приліпити на груди і спину, уникаючи області знаходження серця;
 • Одночасно капуста з медом накладається на груди і спину тільки в тому випадку, коли має місце дуже сильний кашель. В іншому ж компресом достатньо накрити тільки спину, або тільки груди;
 • Зверху все це необхідно накрити відрізу поліетилену, додатково обв’язати рушником або марлевим клаптем, поверх тіла одягнути облягаючий одяг, і полежати під ковдрою. В ідеалі, компрес робиться на всю ніч, оскільки тільки за такий тривалий час він встигне добре прогріти спину і грудну клітину;
 • Вранці все знімається, а шкіра протирається рушником, змоченим у теплій воді.

Якщо у хворого спостерігається дуже сильний кашель, таке лікування рекомендується повторювати і вдень, заодно влаштувавши додатковий денний відпочинок.

В більшості випадків, вже після першого сеансу настає довгоочікуване полегшення.

Проявляється початок одужання в тому, що сухий кашель переходить у продуктивний, покашлювання, стає рідкісним, тоді як харкотиння починає відходити більш інтенсивно.

Навіть якщо полегшення настало після першого ж сеансу, лікування кашлю свіжою капустою і медом необхідно повторити не менше трьох разів, хоча і від 5-7 процедур не буде ніякої шкоди, а от користь – досить відчутна.

Трохи про обережність

Народні засоби заслужено вважаються найбільш безпечними для людського організму.

Але деякі продукти можуть нести з собою певний ризик, особливо для дітей.

Так, наприклад, мед добре допомагає при захворюваннях бронхіальної системи, але по відношенню до юним створінням курс терапії таким продуктом не може тривати більше 15 днів, і то за умови відсутності алергії.

Перевірити це досить просто: спочатку невелика кількість рідкого меду наноситься на згин ліктя або зап’ястя дитини, і після години очікування вже можна зрозуміти, чи є алергія, чи можна спокійно робити компрес.

І ще: продукту бджільництва в обов’язковому порядку повинно мати натуральне походження.

Альтернативні варіанти

Не тільки капуста з медом допомагає від кашлю.

Якщо в будинку не знайшлося потрібного овоча, то лікування можна провести іншими способами:

 • Змішати 40 г соку алое, мед і половину склянки саморобної або якісної промислової горілки. Складом слід наситити бавовняну тканину, з якої потім зробити промінь, який прогріває компрес;
 • Компрес, основними інгредієнтами якого є капуста з медом, можна замінити на таку зігріваючу корж: ложка борошна, гірчиця, мед, горілка і соняшникову олію змішуються до стану тягучого тесту. З нього робиться тонка коржик, яка теплою прикладається до грудей на 50 хвилин. Лікувальний ефект буде помітний вже через кілька днів регулярного використання;
 • Кашель успішно лікується і сумішшю з меду і сухої гірчиці, яка викладається в марлю, і накладається на груди. Потім все закривається ще одним марлевим клаптем і харчовою плівкою, а на тіло одягається теплий одяг;
 • Перед їжею корисно приймати наступний склад: гліцерин, сік лимона і мед, змішані в рівному обсязі;
 • Паралельно з компресами можна пити настій з малинового варення, гарячого молока або чаю, лимонного соку та меду.

Раз вже ми торкнулися ці два природних продукту, то було б несправедливо не сказати про те, наскільки ефективна капуста з цим медом при мастопатії. У випадку з цією хворобою на хворі ділянки грудей прикладається такий компрес: на свіжий лист намазується рідкий мед, який зверху покривається кашкою з червоного столового буряка.

Таке лікування завдає мастопатії нищівної поразки: через кілька місяців повністю зникають ущільнення, біль, запальний процес і пухлини.

Залишити коментар