Чи боляче робити тату?

Навіть тих, хто не вперше вирішується на татуювання, цікавить питання про ступінь дискомфорту процедури, хоча тут вже включається конкретика: боляче робити татуювання на зап’ясті, шиї, ключиці і т. д. А для людини, вперше дозрілого на таке, тема хворобливості стоїть особливо гостро. У деяких страх перед голкою перекриває навіть найсильніше бажання прикрасити своє тіло. Дійсно треба боятися цієї процедури, де зробити тату найскладніше?

Де можна набити татуювання?

На думку професіоналів, ввести фарбу під шкіру і апаратом, і вручну можна на будь-якій частині тіла, аж до мови: адже косметологія і медицина вже дійшли до микропигментирования таких ніжних і чутливих ділянок, як повіку і губи.

Тому, якщо Ви замислюєтеся про незвичайних точках створення наколки, куди б Ви не запланували, це можливо. Інша справа – наскільки це практично, зручно і просто. Які зони вважаються найбільш вдалими для татуювання?

 • Лопатки – вдалий варіант для осіб обох статей майже за всіма показниками: по-перше, малюнок завжди можна приховати, що особливо зручно при строгому офісному дрес-коді. По-друге, велика площа поверхні дозволяє набити практично цілу картину – є де розвернутися і майстрові, і клієнту. По-третє, оновлення епідермісу на спині відбувається повільно, а значить, контури не попливуть через місяць і малюнок не доведеться дублювати вже через півроку-рік.
 • Плече і передпліччя теж вважаються одними з найпопулярніших зон для татуювання. Знову оцінюється факт практичності, можливості приховати малюнок від сторонніх очей будь-яким одягом з рукавом. Чоловіки значно частіше вибирають цю ділянку, ніж жінки, оскільки це дозволяє їм підкреслити красу м’язового малюнка, за рахунок якого будь-яке зображення стає об’ємним. Також важлива і достатня площа рівній поверхні, яка робить роботу майстра комфортною.
 • Щиколотка користується популярністю у дівчат, оскільки це одна з найбільш витончених областей жіночого тіла поряд із зап’ястям. Тут переважно набивають закільцьовані узори, тим самим створюючи ефект браслета. Іноді малюнок переходить на стопу або піднімається вгору по нозі. Практичність середня, приховати татуювання вдається тільки за носіння штанів або дуже щільних колготок, але і в очі вона не кидається. Швидкість оновлення шкіри досить низька, тому наколка тримається в первозданному вигляді довго.
 • Поперек теж затребувана як зони для татуювань в основному у дівчат, оскільки малюнки, виконані тут, завжди мають наліт таємниці, адже в суспільстві вони практично не демонструються. Особливо загадковим і інтимним буде продовження візерунка вниз, до сідниць, внаслідок чого побачити повну картинку зуміє не кожен чоловік. Ця область також характеризує висока ступінь практичності: повільне оновлення шкіри, можливість приховувати наколку.
 • Кисть і зап’ястя – об’єднані невипадково, оскільки візерунок нерідко захоплює обидві зони. Варіант, який подобається і жінкам, і чоловікам, але професіонали радять подумати над ним кілька разів. Ця частина тіла активно контактує з водою і хімічними речовинами, а також дуже рухлива, тому відновлення шкіри відбувається досить швидко. В результаті тонкі лінії можуть поплисти вже через пару місяців, а малюнок почне стиратися протягом року.

З професійної точки зору, вибір ділянки для малюнка потрібно здійснювати не на підставі популярності тієї чи іншої зони, а орієнтуючись на початкову задумку і власні вимоги. Ви повинні вирішити, чи потрібен Вам повна скритність, або Вас не лякає оголення наколки, Ви готові поступитися практичністю заради естетики, наскільки принциповим для Вас фактор дискомфорту.

Боляче робити тату?

На це питання не можна відповісти односкладовим «так» або «ні»: весь спектр відчуттів, який відчуває клієнт протягом процедури і після неї, залежить від кількох факторів:

 • індивідуального больового порогу;
 • кваліфікації майстра;
 • використання анестезії;
 • тривалість процедури;
 • загального стану організму;
 • особистого настрою.

Останній нюанс в деякому роді суб’єктивний, оскільки, якщо Ви гостро реагуєте на будь-яке пошкодження (аж до випадкового порізу) тому, що занадто чутливі, як би Ви не старалися розслабитися перед майстром легше не стане. Однак сильний страх провокує загальну скутість, невпевненість, яка в свою чергу призводить до спазмування судин та м’язів, тим самим посилюючи біль від будь-якого дотику голкою, незалежно від глибини введення. Тому професіонали рекомендують максимально налаштуватися позитивно і постаратися запобігти переднепритомний стан лише при одній думці про тату-апараті.

 • Що стосується тривалості процедури, то тут теж у гру вступає психологічний момент: чим довше людина не діє, тим сильніше він занурюється в себе, починаючи акцентувати увагу на внутрішньому стані і малозначимі деталі. Раптово легкий свербіж вже здається нестерпним коростою, короткий укол – тупим лезом з живої плоті.

Якщо Ви знаєте, що створення татуювання відніме багато часу, візьміть з собою книгу або планшет з завантаженим фільмом, або просто не забудьте навушники і плеєр. Безумовно, від сильних больових спалахів це Вас не відверне, але час скоротати з відносним задоволенням – допоможе.

 • Індивідуальний больовий поріг визначає загальне сприйняття проколу голкою в будь-якій точці: для кого-то вся процедура стане пеклом, а хтось може навіть заснути в процесі. При цьому існує і поняття відкладеної болю, яка частково пояснюється адреналіновим сплеском: в кабінеті людина не відчуває нічого, але через кілька годин нервова система «відходить», гормональний фон змінюється, і трапляється «відкат», в результаті якого приходить запізніла біль.
 • Кваліфікація майстра – один з основних моментів, що відповідає за відчуття клієнта в процесі нанесення малюнка: його вміння робити один точний прокол, вибирати товщину голок, брати паузи.

Сюди ж треба віднести не тільки алгоритм роботи фахівця, але і обладнання, яке він використовує. Нові тату-машини максимально делікатні, наскільки це можливо з апаратами такого типу, тому мінімізують кількість больових відчуттів. Старі апарати грубіші: саме вони стали причиною розмов про високу хворобливості процедури.

Які найбільш чутливі ділянки?

Інформація, наведена у даному блоці, не є аксіомою, оскільки може передбачати поправки на індивідуальне сприйняття. Класичний приклад: для однієї людини взяття аналізу крові з пальця – причина непритомності, а паркан з відня він сприймає абсолютно байдуже, в той час як з наукової точки зору зазвичай буває навпаки. Тому, чи буде боляче робити тату на шиї або ключиці, або це не викличе у Вас ніякої реакції, не скаже ні один спеціаліст.

 • Ділянками з мінімальною чутливістю лікарі називають зовнішню сторону руки, а також верхню частину плеча, яка наближена до шиї. Те ж саме стосується сідниць і литок.

Чому так? У цих зонах нервові закінчення максимально віддалені від верхнього шару шкіри за його товщини, а також щільності м’язів: наприклад, сідниці більшою мірою представляють саме м’язовий клубок, так само як і ікри. Руки, особливо у чоловіків, теж істотно накачані. З цієї причини робити тату на руці не боляче, але тільки якщо Ви не зачіпаєте внутрішню зону, де шкіра значно тонша.

 • Помірна чутливість, яка у деяких людей стає сильною, властива стегон з внутрішньої та зовнішньої сторони, лопаток, грудей. Причини ті ж, тому, якщо Ви замислюєтеся, чи боляче робити тату на лопатці і в інших перерахованих місцях, з упевненістю сказати не може ніхто – це найбільш невизначені зони.

Інші місця, відповідно, з високою ймовірністю будуть хворіти і під час, і після процедури, варто тільки ввести голку надто глибоко. Причина незмінна: це близькість кістки і тонка шкіра, мінімальний шар жиру, внаслідок чого будь-який прокол відчувається дуже гостро. Зокрема, боляче робити тату на ключиці, колінах (з обох сторін), стопах, кистях, обличчі, голові, шиї, ребрах, животі, грудях.

Як зменшити дискомфорт?

Одним з головних способів зробити процедуру для клієнта менш болючою є використання знеболюючих засобів: препарати місцевої дії у форматі кремів і гелів вважаються найбільш безпечними, однак і сила їх впливу не надто висока. Їх обов’язково застосовують для ділянок з особливою чутливістю, але повністю заблокувати нервові закінчення вони не в змозі. Професіонали використовують переважно:

 • лідокаїн;
 • препкоин;
 • бензокалин.

Що стосується загальної анестезії, то до неї вдаються рідко. Серед мінусів такого методу – огрубіння шкіри, зниження її еластичності. Все це істотно сповільнює роботу і може негативно позначитися на її якості. Крім того, рубцюватися тканини будуть набагато довше, що потребує більш складного і тривалого догляду за татуюванням.

Після процедури відчуття дискомфорту може бути присутнім протягом всього часу, що пошкоджена шкіра буде гоїтися. Для полегшення стану майстри рекомендують застосовувати сустейн.

 • Всім, хто замислюється, чи боляче робити тату – на нозі, спині, шиї і т. д. – фахівці рекомендують не тільки спробувати встановити свій поріг чутливості, але і напередодні процедури відмовитися від вживання алкогольних напоїв, які впливають на цей момент.
 • При необхідності випийте заспокійливий (легку седативну: Персен, Новопассит), щоб зменшити збудження нервової системи. А ось препарати за типом Найза, Нурофена лікарі не рекомендують.

На закінчення потрібно ще раз підкреслити, що на відчуття в процесі створення татуювання впливає цілий набір факторів: від індивідуального сприйняття людини до кваліфікації майстра, передбачуваного обсягу роботи та обраної ділянки. Тому, задаючись питанням, чи боляче робити тату на спині, руках, стопах і т. д., враховуйте всі параметри цього рівняння для його вирішення.

Залишити коментар