Червоне вино при вагітності на ранніх і пізніх термінах

Вагітність вносить корективи у всі звичні межі життя жінки. Майбутня мама повинна піклуватися про свого малюка з перших днів його зародження. Червоною лінією в цей період проходить заборону на вживання алкоголю, хоча останнім часом з’явилися і альтернативні точки зору. Спробуємо розібратися, чи можна пити червоне вино при вагітності.

Вагітність та обмеження

Можна червоне вино при вагітності? Таке питання нерідко задають жінки, які готуються до зачаття або вже виношують плід. У сучасному світі важко відмовляти собі в звичними уподобання в їжі та напоях.

Дама, яка звикла випивати келих вина за їжею або таким способом знімає стрес прожитого дня, буде шукати відповідь на питання про кількість напою, здатному не нашкодити малюкові. І обов’язково знайдеться безліч статей в Інтернеті, а також подруги, які мають досвід народження здорових малюків і при цьому не отказывающие собі в келих улюбленого вина протягом періоду виношування плоду.

Проте загальні рекомендації медиків зводяться до того, що вживання алкоголю в період вагітності є причиною багатьох ускладнень, а безпечне кількість того чи іншого міцного напою не встановлено.

Червоне вино для жінок в положенні

З давніх часів червоне вино вважається не тільки чудесним напоєм, але й лікувальним засобом. Той, хто в рамках розумного вживає його, тим самим знижує ризик появи порушень в роботі серця, а також розвитку такої серйозної патології, як інфаркт.

Деякі представники наукового співтовариства такий ефект пов’язують з дією алкоголю, а от їхні опоненти – з благотворним впливом містяться у вині речовин з високою фізіологічною активністю — пектину, кислоти яблучної, лимонної, винної, танінів, азотовмісних і мінеральних сполук.

І все-таки в період виношування плоду на ранніх і пізніх термінах ніяке кількість алкоголю не визнається безпечним. При цьому навіть випадкового вживання містять алкоголь напоїв слід уникати. Цей постулат підтверджують медичні асоціації та спільноти. Мама відповідальна за майбутнє своєї дитини і повинна дотримуватися у період його виношування здорового способу життя.

Принцип нульової терпимості

У міжнародних виданнях можна знайти публікації про проведені дослідження, які говорять про безпечному вживанні алкоголю в рамках розумного при вагітності, наприклад, червоного вина на пізніх термінах, і навіть про деяке його позитивному впливі. Так, діти, мами яких не дотримувалися заборони, але в споживанні не порушували розумних норм, дещо рідше страждають від поведінкових проблем.

Однак акушери-гінекологи та педіатри стверджують, що алкоголь для вагітних повинен бути не просто недоцільним, а забороненим! І це не той випадок, коли дмухають на холодну воду. Пияцтво в період ембріогенезу може привести до розвитку у дитини фетального алкогольного синдрому. Алкоголь надходить через плаценту в кров плоду, і його дія може стати причиною вроджених дефектів — від фізичних патологій до розумової відсталості.

Наслідки будуть супроводжувати дитину і після народження. До них відносяться:

  • імпульсивна поведінка і когнітивні розлади, у тому числі інтелектуального плану;
  • народження з пороком серця, заячою губою, малої окружністю голови та іншими патологіями;
  • гіперактивність;
  • синдром дефіциту уваги;
  • порушення концентрації.

І цей список можна продовжити. Немає конкретно визначеної кількості алкоголю, міцного або не дуже, яке може призвести до вказаних патологій. Ось саме тому має бути зведено до нуля вживання спиртних напоїв у період вагітності. Переконувати себе в тому, що у малих кількостях вони нешкідливі — це не кращий метод. Ніхто не може сказати, нашкодить чи ні випадковий келих вина.

Найкраще, що можна зробити, – це уникнути факторів, несучих навіть потенційну загрозу здоров’ю дитини. Не потрібно також виконувати рекомендації бабусь і застосовувати червоне вино для підняття рівня гемоглобіну в крові. Існує безліч способів домогтися цього, не вдаючись до спиртного.

Кожна людина має свою точку зору. У питанні вживання червоного вина або будь-якого іншого алкоголю в період вагітності майбутня мама зобов’язана знати, що у своїх діях вона повинна не тільки виходити з особистих міркувань та побажань, але і враховувати всі ризики, що мають вплив на малюка.

У разі ж спиртних напоїв, як вже зазначалося вище, немає офіційно встановленої і підтвердженої досвідченим шляхом дози, прийом якої гарантовано не принесе ніякої шкоди розвивається плоду в материнській утробі. Експерименти проводити в такій ситуації у майбутньої матері немає ніякого морального права. Тому у кожної розсудливої людини сьогохвилинне бажання випити келих вина не повинно стати на один щабель з радістю народити здорового малюка. Будьте розсудливі!

Залишити коментар