Через скільки можна пити після їжі воду, чай, смекту

Сьогодні дуже багато говорять про користь пиття після прийняття їжі. Але різні фахівці дають абсолютно суперечливу інформацію про те, коли і через певний час після прийняття їжі можна пити чай або воду. Також можна знайти інформацію про те, через скільки можна пити після їжі.

Однак це далеко не правдиві дані, і так робити не можна. Було проведено багато наукових досліджень, які довели, що вживання рідини під час або відразу після їжі негативно позначається на системі травлення.

Негативні наслідки вживання рідини після їжі

Після того, як їжа потрапляє в шлунок, проходить в середньому півгодини, поки вона починає перетравлюватися.

Всмоктування корисних речовин і остаточне розщеплення їжі відбувається в зонах тонкого кишечника. Процес здійснюється в основному завдяки шлунковому соку.

Якщо ви будете пити напої під час або після їжі, це знизить концентрацію шлункового соку.

Внаслідок цього збільшиться тривалість процесу засвоєння їжі, а це означає, що навантаження на всі органи, що беруть участь у перетравленні (дванадцятипала кишка, шлунок та ін), зросте в півтора, а то і в два рази. З-за того, що процес травлення сповільнилося, ви можете відчувати важкість, дискомфорт і газоутворення. Лікарі стверджують, що при порушенні роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту можна приймати «Смекту», вона прибере дискомфорт, важкість і печію.

Крім цього, є ще один несприятливий момент. Вода, чай і будь-яка рідина сприяють тому, що швидкість проходження їжі по шлунково-кишковому тракту збільшується, прослизаючи ті зони кишечника, де має відбуватися засвоєння всіх поживних речовин. Якщо в кишечнику залишається неперетравлена їжа, в ньому розвиваються гнильні процеси.

У результаті виробляються високотоксичні сполуки. Ці сполуки небезпечні тим, що вони проникають в кров і, як результат інтоксикації, порушується робота всіх внутрішніх органів.

Пам’ятайте, що якщо ви будете на протязі довгого часу вживати чай або іншу рідину після їжі, велика ймовірність того, що це призведе до численних розладів шлунково-кишкового тракту, включаючи такі захворювання, як нетравлення, гастрит, знижена кислотність і пр. Перше, що вам необхідно зробити – почати правильно пити рідину і спробувати прийняти «Смекту» при проявах дискомфорту в шлунку.

Через скільки часу після їжі можна пити?

Час залежить від того, що саме ви з’їли, і скільки ця їжа буде перетравлюватися.

Розгляньте деякі приклади:

  • після з’їдання овочів повинен пройти приблизно годину;
  • після фруктів – півгодини;
  • після того, як ви випили молоко – близько трьох годин;
  • якщо ви брали білкову їжу – почекайте чотири години;
  • після прийняття вуглеводної їжі – приблизно дві години.

До речі, фахівці також не рекомендують вживати рідину раніше, ніж за 60 хвилин до їжі.

Якщо зіставити звичайний графік звичайного дня з прийняттям рідини, то в цілому можна дати такі поради:

  • Випивайте по дві склянки теплої кип’яченої або якісно очищеної води відразу після того, як прокинетеся, це допоможе вашим органам прокинутися, активізуватися і бути готовим до початку нового дня;
  • За годину до їжі випивайте одну склянку води, це поліпшить процес травлення;
  • Якщо ви будете випивати одну склянку води до того, як прийняти ванну, це допоможе знизити кров’яний тиск, цей факт повинні мати на увазі не тільки гіпертоніки, для яких рада надасть сприятливий вплив на організм, але і гіпотоніки, для яких украй небажано ще більше зниження тиску;
  • Якщо ви будете випивати одну склянку води перед тим, як лягати спати, це допоможе знизити ризик розвитку інсульту або серцевого нападу.

Який зв’язок між схудненням і питвом після їжі?

Вчені провели багато дослідів і експериментальним шляхом довели, що вживаючи якісно очищену рідину або чай на її основі, можна і зберегти здоров’я, і скинути зайві кілограми. Це легко можна пояснити тим, що рідина благотворно впливає на процес розщеплення жирів в нашому організмі.

Крім цього, вона допомагає виводити шлаки і токсини, які мають властивість накопичуватися в організмі і негативно впливати на роботу внутрішніх органів. Саме тому багато дієтологів цілком розумно приділяють величезну увагу споживання потрібної кількості рідини незалежно від того, яку дієту вони прописують. Якщо ви не зверталися до допомоги дієтолога, а вибрали собі дієту самостійно, рекомендуємо пити побільше рідини, це тільки прискорить процес схуднення.

Якщо ви досі не знали, то повідомляємо, що вода – це природний пригнічувач апетиту. Дуже часто від жінок, що дотримуються різних дієт, можна почути фразу: «Зголоднів? Треба пити воду!». З чим це пов’язано? А з тим, що, якщо у вашому організмі буде нестача води, це викличе підвищений апетит. Адже наш мозок не розрізняє голод і спрагу. Тому, коли вам здається, що ви хочете їсти, цілком можливо, що ваш організм дає вам знак: пора пити воду.

Скільки пити?

Дієтологи радять пити не менше шести – восьми склянок води в день. Не можна вживати рідину менш ніж через дві години після їжі, якщо ви хочете схуднути.

Прийнявши їжу, вам необхідно дочекатися завершення процесу травлення.

Якщо ви будете пити воду або чай відразу після того, як поїли, це призведе до небажаного відкладенню жирів і буде перешкодою до схудненню.

Якщо ви хочете скинути зайву вагу, ваше завдання – пити воду регулярно і поступово. Не можна пити занадто багато рідини або чаю відразу, оскільки рідина буде виводитися з організму дуже швидко, а користі від неї ніякої не буде.

Що пити?

Найкорисніше пити негазовану очищену воду. Щоб вона була більш приємною для вживання, зробіть з неї чай з додаванням апельсина, лайма чи лимона.

Дуже важливо пити рідину або чай правильної температури. Вода або чай повинні бути теплими. Якщо ви п’єте холодні напої, то ваш організм буде витрачати енергію на її нагрівання, паралельно з цим жири будуть густіти і набагато гірше засвоюватися.

Додайте до цього те, що холодна вода скорочує час перебування їжі в шлунку до 20 хвилин. При схудненні це зовсім небажано, тому що ви незабаром знову відчуєте голод, і так чи інакше це призведе не до схуднення, а навпаки – до збільшення ваги.

Вживайте рідина правильно і залишайтеся здоровими!

Залишити коментар