Через скільки місяців після пологів можна завагітніти?

Часто молодих батьків цікавить, через скільки часу після пологів можна завагітніти?

Причини на це можуть бути різні: одні батьки хочуть діток-погодок, інші вживають заходів, щоб уникнути небажаної вагітності.

Відновлення організму

Багатьом жінкам, які нещодавно стали матусями, здається, що організм відновлений, і можна планувати повторне зачаття малюка. Але скільки часу на це треба вони навіть не здогадуються. Поява менструації не означає, що організм готовий до нової вагітності. Справа в тому, що попередня вагітність і фізіологічні пологи сильно виснажили організм.

Існує велика ймовірність різних загроз:

 • Мимовільний викидень;
 • Передчасні пологи;
 • Авітаміноз;
 • Загострення хронічних захворювань.

Тим жінкам, яких цікавить, через скільки місяців після природних пологів можна завагітніти і народити здорового малюка, буде корисно знати, що лікарі не рекомендують планування другої дитини менше, ніж через півроку після першої вагітності, а краще – через рік.

Наслідки кесарева перетину

Через скільки днів після пологів шляхом кесаревого розтину можна завагітніти? Все залежить від особливостей організму, але репродуктивна функція організму відновлюється через 30-40 днів після народження дитини.

Справа в тому, що при пологах хірургічним шляхом породілля втрачає велику кількість крові. Крім того, після операційних пологів матка залишається з рубцем.

Перед настанням наступного зачаття обов’язковим є огляд у гінеколога. Для визначення стану рубця, який утворився в результаті операції, проводять гістероскопію і гістерографія.

Гістероскопію роблять лікарі за допомогою ендоскопа шляхом введення в порожнину матки приблизно через рік з дня оперативного втручання.

Гістерографія проводиться шляхом дослідження знімків рентгена, які робляться прямо і збоку. Така процедура не може проводитися раніше, ніж через півроку. При наявності загострень гістерографія проводиться через більшу кількість часу.

Скільки часу можна вагітніти після пологів шляхом кесаревого розтину? Безпечним часом для настання повторної вагітності вважається період, коли рубець на матці буде практично не видно, так як саме він є головним критерієм у процесі відновлення організму. Також лікарі звертають увагу на рубцеву тканину. Краще, коли рубець утворений з м’язової тканини, а не змішаною або сполучної.

Швидка вагітність після пологів загрожує розбіжністю рубця. Це тягне за собою загибель плода, а іноді і вагітної жінки. Тому лікарі не рекомендують зачаття менш ніж через пару років після проведення операції.

Природні пологи після кесаревого розтину

У медичній практиці часто зустрічаються випадки, коли жінка після кесаревого розтину народжує фізіологічним шляхом. Однак таке рішення може прийняти лікар, який вів спостереження за жінкою весь час.

Народження дитини природним шляхом можна рекомендувати при дотриманні умов:

 • Рубець на матці знаходиться у хорошому стані, і при цьому не існує загрози розбіжності;
 • Локалізація плаценти поза рубця;
 • Під час попередньої операції був тільки один рубець, який створений поперечно;
 • У утробі вагітної знаходиться один плід, вага якого не може бути більше 3,5 кілограм;
 • Показання до народження попередньої дитини шляхом кесаревого розтину були викликані особливостями протікання вагітності. Наприклад, відшарування плаценти, токсикоз на пізніх термінах, поперечний пропозицію малюка.

Велика ймовірність народження дитини фізіологічним шляхом після кесаревого розтину, якщо пройшло не менше 12 місяців. При настанні вагітності раніше зазначеного часу пологи будуть проведені тільки хірургічним шляхом. Не варто забувати про те, що лікарі не рекомендують більше трьох разів проводити подібну операцію, пояснюючи це тим, що кожне наступне втручання буде важче попереднього для жіночого організму.

Вагітність та лактація

Багато молоді матусі вірять в те, що під час грудного годування малюка і відновлення менструації зародження нового життя настати не може. Справа в тому, що зачаття може відбутися через 4-5 тижнів після пологів, а менструальний цикл відновлюється кілька місяців.

Тому, маючи новонародженого немовляти, не всі можуть відразу помітити зародження нового життя в організмі. При повноцінному грудному вигодовуванні вагітні жінки відзначають зменшення кількості молока. Також змінюється його смак, і дитина може відмовитися від грудей.

Післяпологові кров’янисті виділення

Перші 12-14 днів після пологів у жінок спостерігаються рясні піхвові кровотечі, які поступово проходять в середньому через 5 тижнів. Багато хто помилково вважають, що в цей час завагітніти не можна. Підвищений ризик настання вагітності у жінок, чиї діти перебувають на штучному вигодовуванні.

Варто звернути увагу на те, що гінекологи не рекомендують займатися сексом перший місяць після появи малюка, так як це може викликати посилення кров’янистих виділень. Також не варто займатися любов’ю без презерватива – це необхідно для захисту матки і придатків від інфікування.

Перед відновленням сексуальних відносин, бажано відвідати гінеколога, який зможе оцінити, наскільки відновлені статеві органи після пологів, а також отримати рекомендації про спосіб контрацепції.

Який метод контрацепції вибрати?

Жінки, які годують грудьми, які не бажають завагітніти відразу після народження малюка, повинні приділити особливу увагу способом контрацепції. Рекомендується на даний період часу відмовитися від комбінованих оральних контрацептивів. Це пояснюється наявністю в таблетках естрогенів, які можуть знизити кількість виробленого грудного молока. Введення прикормів призводить до зменшення споживання дитиною грудного молока, тому в цей час можна починати прийом таких таблеток.

Шанувальникам презервативів варто використовувати їх з обережністю, так як в післяпологовому періоді у жінок підвищується сухість піхви. Для ковзання рекомендують використовувати мастила, основу яких становить вода. Замінити їх маслом або кремом не можна, так як ці кошти зашкодять виріб.

Безпечним способом запобігання небажаної вагітності, в післяпологовому періоді можуть бути:

 • Свічки;
 • Вагінальні таблетки;
 • Тампони;
 • Креми.

Їх захисні властивості від небажаної вагітності дещо поступаються оральних контрацептивів, але в період лактації цього достатньо.

При відсутності протипоказань через 1,5-2 місяці після народження малюка можна задуматися про внутрішньоматкової спіралі. При правильній установці вона здатна захистити не тільки від вагітності, але і є профілактикою багатьох гінекологічних хвороб.

Важливо відзначити, що вагітність, що наступила в ранньому післяпологовому періоді не рекомендується переривати шляхом аборту, особливо після хірургічного розродження. Це загрожує пошкодженням шийки матки, в результаті чого вона втрачає свої фізіологічні властивості.

Варто пам’ятати, що вагітність повинна наступати після того, як організм повністю відновився. Дотримання такої умови знижує ризик нанесення шкоди здоров’ю, як своєму, так і малюкові.

Залишити коментар