Через скільки діє дюфалак?

Одним з найбільш ефективних препаратів, що володіють послаблюючу дію, на сьогоднішній день названий Дюфалак. Фахівці його прописують не тільки дорослим, але й дітям, причому, навіть новонародженим.

Він за дуже короткий проміжок часу допомагає впоратися з порушеннями стільця і налагодити перистальтику кишечника, однак пацієнтів хвилює питання, через скільки Дюфалак починає діяти у дорослих і дітей. І від чого залежить цей параметр?

Коли чекати результату від прийому Дюфалака?

Для того, щоб сказати, як скоро цей препарат подіє, потрібно спочатку акцентувати увагу на категорії лікарських засобів, якій він належить.

Дюфалак – це проносний засіб осмотичного типу, тобто тих, які за рахунок підвищення тиску в кишечнику збільшують обсяги калових мас і змінюють їх стан, сприяють прискореним скорочень стінок кишечника, стимулюючи процес дефекації. Такі препарати не дають моментальної реакції і цінуються за своє щадне вплив на організм, тому через кілька хвилин після його прийому людина не зможе відчути полегшення.

 • Приблизні цифри, через скільки діє Дюфалак – 4-12 ч. В деяких випадках цей термін затягувався до доби.
 • У дітей Дюфалак діє через 2-3 дні, якщо вірити коментарям молодих мам на форумах, присвячених материнству.
 • У новонароджених Дюфалак діє тільки при проведенні повного курсу, тобто не миттєво і навіть не на наступну добу.

Всі лактулозные проносні, до числа яких відноситься і це ліки, застосовуються не для разової дефекації, а з терапевтичною метою, тобто для лікування запору та отримання тривалого ефекту нормалізації роботи кишечника. Це почасти і визначає те, що прийом Дюфалака, особливо у маленьких дітей, не дає миттєвого результату. Але є і ще ряд факторів, що впливають на те, через скільки діє Дюфалак у дітей і дорослих.

Як працює Дюфалак і від чого залежить швидкість його дії?

На відміну від інших послаблюючих лікарських препаратів, Дюфалак надає і явно виражену лікувальну дію, оскільки лактулоза – речовина-пребіотик.

Тобто вона сприяє зростанню ацидофільних бактерій, що призводить до знищення токсичних елементів і аміаку, очищає кишечник. Відповідно, серед показань до застосування Дюфалака спостерігаються не тільки запори, але і будь-які проблеми з перистальтикою кишечника, а також:

 • печінкова недостатність;
 • дисбактеріоз;
 • енцефалопатія;
 • цироз;
 • сальмонельоз.

Можливо його використання перед операціями на ШКТ, щоб очистити кишечник. А ось як проносне, яке допомагає скинути зайву вагу, Дюфалак з-за свого м’якого впливу малоефективний.

Швидкість дії Дюфалака, як вже було зазначено, переважно обумовлюється його активною речовиною, але крім цього значення мають і дозування. Наприклад, маленьким дітям, щоб підтримувати правильну мікрофлору кишечника, лікарі призначають не більше 5 мл на добу, а новонародженим всього 1,5 мл І в такій дозуванні препарат потрібно пити протягом півроку. Безумовно, реакції в той же день і навіть через добу не настане – потрібно дочекатися, поки лактулоза накопичиться і зможе подіяти потрібним чином. У дітей цей термін становитиме тиждень або навіть більше, причому, протягом усього курсу результат від прийому Дюфалака буде представляти собою нормальну дефекацію, а не традиційні для більшості проносних активні і часті позиви очиститися протягом дня.

 • Якщо дорослим потрібно швидке позбавлення від калових мас, має сенс зробити клізму з препаратом – в такому випадку ефект буде майже миттєвим. Найчастіше цей метод об’єднують з прийомом 45 мл препарату 3-4 рази на добу, але таке дозування, дозволена лише при гострій необхідності термінової дефекації, т. к. є максимальною.
 • З метою скорочення часу очікування ефекту від прийому Дюфалака лікарі радять підвищити об’єм вживаної рідини (чиста вода), причому, важливо, щоб за раз було випито не менше склянки.
 • У разі запорів дорослим лікарі призначають до 40 мл Дюфалака на добу, а через 2-3 дні підвищують дозу до 60 мл в разі відсутності бажаного результату, або знижують до 10 мл, якщо динаміка позитивна. Враховуйте, що дефекація відбудеться не раніше наступної доби з моменту першого прийому.

Ще раз потрібно підкреслити, що, через скільки діє Дюфалак у новонароджених, дітей шкільного віку або дорослих, залежить від ряду факторів, серед яких дозування, частота прийому, і навіть чутливість організму до лактулозе. Але, в силу того, що це проносне відноситься до категорії щадних, в будь-якому випадку миттєвого ефекту чекати не варто.

Залишити коментар