Чайлдфрі: свобода чи страх?

У сучасному суспільстві безліч рухів, гуртків по інтересам і навіть сект. Люди зі схожими поглядами на життя починають спілкуватися, збираючи навколо себе зграйку однодумців. Одним з дуже спірних, резонансних рухів, про який останнім часом ходить багато пересудів, є чайлдфрі.

Одні таврують ганьбою представників цієї групи, інші, навпаки, стають на захист цих людей, кажучи про те, що кожен має право вибору. Так хто ж вони, чоловіки і дами чайлдфрі?

Про рух

Дослівно термін чайлдфрі можна перевести як вільний від дитини. Тобто це люди, які не хочуть заводити потомство. Причому, жодних проблем зі здоров’ям, так і інших видимих причин відмовлятися від радості стати батьками немає.

Небажання мати дітей – це цілком обдумане рішення, деякі пані навіть погоджуються на стерилізацію, щоб уже ніколи і ні за які гроші не мати можливості завагітніти. Жінки не хочуть пов’язувати себе по руках і ногах, їм не потрібна «тягар», саме так вони називають діток.

Відстежити історію того, звідки взялося рух чайлдфрі, досить складно. Та це й не має значення, адже після того, як відомі всьому світу люди стали відкрито говорити про те, що не хочуть мати дітей, громадськість сколихнулася. На чоловіків і жінок чайлфри полилося багато бруду і образ.

Прихильники сімейного життя і великої кількості діток стали жорстко відгукуватися про тих, хто не хоче обзаводитися потомством, називати таких людей душевнохворими, дурними та інше. Звичайно, не кожен може зрозуміти подібного руху, але права вибору є у кожної людини. Та й ображати інших нескладно, важче зрозуміти людей і те, що ними рухає.

Давайте обговоримо, які аргументи наводять «вільні від дітей» люди:

  • Дівчата чайлдфрі не хочуть втрачати свободу і валити кар’єру. Не тільки знамениті жінки відмовляються від народження малюків. Є багато самих звичайних жінок, які на певному відрізку життя вибирають кар’єру, а не сім’ю. Засуджувати прекрасних дам складно, досягти якихось вершин і реалізувати себе в роботі з дитиною на руках досить непросто;
  • Деякі добровільні бездітні відкрито говорять, що не люблять діток. Вірніше, нічого проти карапузів вони не мають, але не на своїй території. Так, актриса Рене Зеллвегер, що полюбилася багатьом з фільму «Щоденник Бріджит Джонс», вважає, що народження дитини прирікає жінку на добровільне рабство. При цьому Рене із задоволенням сидить зі своїми племінниками. Щоправда, зазначає, що її радує можливість повернути непосид їх батькам у будь-який час;
  • Багато чоловіків і жінки, які не хочуть мати малюків, які перебувають у законному шлюбі і живуть цілком щасливо, а на питання: «Чому ви не хочете дітей?», просто відповідають, що хочуть насолодитися один одним, подивитися світ, реалізувати свої мрії, а дитина позбавить їх такої можливості.

Як бачите, доводи у прихильників «вільного» руху цілком логічні. Звичайно, можна вважати, що люди йдуть проти природи, але тут кожен вирішує сам для себе. Судити і нав’язувати якусь одну думку – неправильно і нерозумно.

Говорити добровільним бездітним, що вони психічно нездорові – невірно. Мало хто з чайлдрфи дотримується цієї ідеї до фанатизму, вони просто висловлюють свою думку, інше, несхоже на звичне. Але чи це погано?

Думка психологів

Психологи вважають, що серед чайлдфрі є люди з певними проблемами, страхами. Якщо викорінити це, то, можливо, дівчина чи хлопець захоче завести малюків.

Так чого ж вони бояться:

  • Порушення звичного життя. Згідно з соціологічними опитуваннями, проведеними по всьому світу, сучасне підростаюче покоління вважає, що немовля – це тільки гора брудних підгузників, вічні сльози, крики і розчарування батьків у житті. Тобто для багатьох народження чада – кінець повноцінного життя, спілкування з друзями, розвитку. На жаль, люди не розуміють, як чудово грати з донькою або сином, розучувати нові вірші і пізнавати світ. Прихильники чайлдфрі вбачають лише негативні сторони батьківства, не думаючи про приємних моментах;
  • Втрати свободи. Багато вважають, що з народженням дітей починається каторга. Крихти вимагають постійного відходу і уваги, а на власний розвиток і самореалізацію часу не залишається. Насправді цей страх теж вельми сумнівний. Адже ніхто не змушує молодих батьків замикатися вдома і нікуди не ходити. Читати книги, дивитися цікаві фільми, так і займатися самоосвітою завжди можна, ви навіть не можете собі уявити, скільки є можливостей, було б бажання;
  • Втрати роботи. Багато жінок, які встигли домогтися хоч якогось успіху в кар’єрі, дуже бояться, що поява дитини викличе або застій в роботі, або взагалі втрату всього. Сперечатися з цим страхом складно. Буває по-різному, все залежить від самої жінки і її бажання. Нерідко після народження дітей дами ніби знаходять крила і домагаються ще більшого успіху. Тут все індивідуально;
  • Відповідальності. Від неї нікуди не подітися, вона присутня не тільки у прихильників бездітного руху, але й у тих, хто мріє про малюка. Відповідальність є завжди, і навіть не маючи дитину, ми у відповіді за своїх близьких, коханих, рідних;
  • Останній страх – фінансовий. Так, дитина вимагає матеріальних витрат, але кошти потрібні завжди. Ми вкладаємо гроші в машини і отримуємо можливість їхати кудись, пускаємо кошти в бізнес, приносить багатство. Але все це матеріальне. Тільки витративши гроші на дитину, ми отримаємо щось більше: любов, ласку, турботу, рідного чоловічка.

Як бачите страхів у «вільних» людей багато, але якщо подумати, то всі вони, по суті, дріб’язкові.

Люди чайлдфрі

Рух бездітних людей зростає і серед них дуже багато відомих чайлфдри, про них і поговоримо. На першому місці в списку бездітних зірок – актриса серіалу «Секс у великому місті» Кім Кетролл, яка виконала роль Саманти.

Кім відкрито заявляє, що особливої любові до малечі не відчуває. Побувавши тричі заміжня, бажання обзавестися потомством у неї так і не виникло. Красавится не шкодує, що вона одна із знаменитих чайлдфрі. Її основний аргумент у тому, що Кетролл хоче приходити додому і розслаблятися, а не займатися домашньою роботою.

Ще одна бездітна красуня, яка і не прагнути стати мамою – Камерон Діас. Знаменитість говорить про те, що саме відсутність малюка дозволяє їй втілювати всі свої бажання в життя і досягати успіху.

В Росії теж існують прихильники «вільної від дітей» життя. До них можна віднести Ксенію Собчак, яка вже не раз говорила про те, що не хоче дитини, малюки не викликають у неї теплих почуттів. Співачка Земфіра також не хоче ставати мамою. Дівчина відкрито заявляє, що у неї на першому місці музика.

На перший погляд ситуація а але є і свої плюси. У Росії чайлдфрі набагато менше, ніж за кордоном, та й багато хто змінює свої погляди в залежності від життєвих ситуацій. Ось таке «вільне» рух, а як до цього ставитися – вирішуйте самі.

Залишити коментар