Цефтриаксон і алкоголь: сумісність і побічні ефекти

Цефтріаксон – популярний антибактеріальний препарат широкого спектру дії. Медикамент застосовують для усунення різного роду інфекцій дихальної системи та органів ШКТ, а також при інших захворюваннях, надзвичайно небезпечних для життя. Активно застосовують антибіотик в післяопераційному періоді з метою попередження сепсису і запальних реакцій з боку організму.

Висока ефективність Цефтриаксону і його доступність дозволяють зробити висновок про те, що його можуть застосовувати практично всі категорії осіб, в тому числі і страждають від алкогольної залежності. Небезпечно поєднувати Цефтріаксон і алкоголь? Наслідки небезпечних експериментів з препаратами – тема цієї статті.

Показання до застосування препарату

Цефтріаксон – сучасний антибіотик третього покоління, який відносять до групи цефалоспоринів і заслужено вважають одним з найбільш ефективних.

Великий спектр дії препарату є наслідком його високої активності щодо різноманітних бактерій, що викликають поширені соматичні захворювання.

Для усунення яких інфекцій Цефтриаксон застосовується?

 • Інфекції органів дихальної системи – гострий бронхіт, пневмнония.
 • Захворювання верхніх дихальних шляхів – гайморити, риніти та інші лор-інфекції
 • Інфекції органів сечовидільної системи та статевих органів, у тому числі венеричні захворювання – цистит, гонорея, простатит.
 • Захворювання органів очеревини.
 • Ранові інфекції.
 • Сепсис та інші післяопераційні ускладнення.

Як будь-який антибіотик, Цефтріаксон володіє потужним токсичною дією на певні органи та системи організму.

У зв’язку з цим заборонено призначати хворому за наявності ряду протипоказань:

 • Захворювання печінки і нирок.
 • Виразка шлунка.
 • Жовтяниця новонароджених.
 • Період вагітності і годування груддю.
 • Індивідуальна непереносимість окремих компонентів ліків.

Ефективність Цефтріаксону

Будь-який медикамент, незважаючи на його заявлену ефективність, здатний не тільки не надати належного впливу на бактерії, але і завдати шкоди організму.Такий результат не виключений при умовах, коли пацієнт ігнорує рекомендації до застосування препарату. Також побічні явища не виключені при фізіологічних особливостей уражених органів і ряду інших обставин, не залежних ні від кого.

Перерахуємо фактори, здатні вплинути на ефективність Цефтриаксону:

 • Ступінь тяжкості захворювання.
 • Стан здоров’я і рівень імунного захисту пацієнта до хвороби та безпосередньо до початку прийому медикаменту.
 • Гіперчутливість до окремих речовин, що входять до складу антибактеріального засобу.
 • Стан органів сечовивідної та жовчовивідної системи.
 • Взаємодія препарату зі спиртними напоями.

Останній пункт заслуговує окремої уваги. Слід зазначити, що в обов’язки фармацевтичних компаній не входить перевірка Цефтріаксону та алкоголю на сумісність. Саме тому про реальні наслідки такої взаємодії можна лише здогадуватися.

Саме тому не можна точно сказати, через скільки можна пити алкоголь після Цефтріаксону, які реакції і якою мірою проявляться, і як довго вони будуть триматися. Всі наступні висновки засновані на висновках фахівців і аналогіях, проведених з іншими антибактеріальними засобами. Достовірних даних про виявлення конкретних побічних явищ після прийому алкоголю спільно з Цефтріаксоном не зафіксовано.

Цефтриаксон і алкоголь: чи сумісні вони?

Сумісність препаратів і наслідки їх вживання з алкогольними напоями часто хвилює людей, що проходять курс лікування. І справа тут не тільки в алкогольній залежності, адже свята та заходи не рідкість в будь-який час року, а виділятися з веселої компанії зовсім не хочеться. Наскільки сильно людина ризикує здоров’ям, вживаючи одночасно Цефтриаксон та алкоголь?

Наслідки небезпечного поєднання неминучі – це факт. Як і будь-який антибіотик, Цефтріаксон досить потужно впливає на організм, приносячи йому не тільки користь у вигляді позбавлення від інфекцій. Активні речовини у складі препарату чинять сильний вплив на роботу нирок і печінки, послаблюючи їх функції. Шкоду алкоголю для цих органів відомий кожному. Чи варто говорити про те, що з подвійним ударом організм ризикує просто не впоратися.

Також існує думка про те, що Цефтриаксон і алкоголь при взаємодії здатні викликати дисульфирамоподобные реакції. Це свого роду інтоксикація організму, що викликає гостре відраза до спиртного. Такий стан викликається спеціальними медикаментами, призначеними для лікування алкогольної залежності. Деякі фахівці вважають, що Цефтріаксон має аналогічний ефект. Однак при наявності алергічної реакції на один з компонентів – антибіотик або спиртний напій – не виключена можливість анафілактичного шоку з летальним результатом.

Цефтриаксон і алкоголь: наслідки та побічні реакції

Які побічні ефекти здатний викликати Цефтріаксон при взаємодії з алкоголем?

Список досить великий, тому, навіть перед тим як випити келих пива, варто задуматися:

 • Алергічні прояви – дерматити, кропивниці, свербіння і печіння, почервоніння. Можливий набряк гортані і анафілактичний шок.
 • Порушення роботи ЦНС – запаморочення, втрата орієнтації у просторі, головні болі.
 • З боку кровоносної системи – гематологічні відхилення, в тому числі тромбоцитоз, анемія, зменшення вмісту гранулоцитів.
 • Дисфункція органів травлення – глосит («глянцевий мова»), втрата апетиту, порушення смакових звичок, нудота і блювота, здуття живота, підвищене газоутворення, розрідження стільця.
 • Інше – больова реакція при введенні препарату внутрішньовенно або внутрішньом’язово, поява грибкових інфекцій, зменшення кількості сечі при сечовипусканні, кровотечі з носа.

Навіть якщо всі перераховані вище побічні ефекти обійдуть хворого стороною, зовсім без наслідків не обійтися. Цефтріаксон при взаємодії з алкоголем впливає на бактерії не так ефективно, внаслідок чого одужання не наступає і спеціалістові доводиться прописувати нові препарати, які мають ще більш потужним дією.

Таким чином, накопичення Цефтріаксону в організмі, болючі уколи і весь курс терапії виявляється даремно втраченим часом. Тому не варто ризикувати і поєднувати Цефтріаксон і алкоголь при будь-яких обставин.

Коли можна пити алкоголь після Цефтріаксону

Не варто покладатися на той факт, що реальні наслідки взаємодії алкоголю і Цефтріаксону не зафіксовані. Жоден фахівець не піде на ризик і не дозволить хворому зловживати спиртним під час прийому антибіотика.

Більш того, не слід вживати міцні напої навіть у малих дозах, поки не закінчиться терапія з участю препарату Цефтріаксон. Чи можна пити алкоголь після того, як курс буде завершено?

Якщо брати до уваги особливості виведення ліків з організму, для повної впевненості в тому, що алкоголь і цефтріаксон не зашкодять печінки, слід почекати близько двох днів. Саме такий термін потрібен для повного очищення внутрішніх органів від токсичних речовин препарату.

Залишити коментар