Бурсит кульшового суглоба: симптоми

Кістки стегна і тазостегнові суглоби щодня піддаються важким навантаженням. Синовіальні сумки, розташовані поблизу суглобів, полегшують їх роботу, пом’якшуючи тертя і будучи свого роду амортизатором між кісткової і м’якими тканинами. Трапляється, що ці сумки запалюються, викликаючи сильний гострий біль в області таза і/або пахової зони.

Таке захворювання отримало назву бурсит кульшового суглоба, симптоми і лікування якого представлені в даній статті.

Причини виникнення бурситу

Основними причинами розвитку хвороби вважаються різні травми тазостегнової кістки, наприклад, після падіння. Примітно те, що більше всього схильні до захворювання саме жінки, особливо представниці елегантного віку. Така перевага пояснюється тим, що у дам таз стандартно ширше, ніж у чоловіків, що провокує більш інтенсивне тертя вертіла про м’язи.

До інших можливих причин, так званих факторів ризику, можна віднести наступне:

  • Надмірні і систематичні навантаження на суглоби стегна. Прикладом можуть служити велосипедний спорт, підйоми по сходах.
  • Різниця в довжині ніг більше 3 см, яка в рази підсилює навантаження на синовіальні сумки.
  • Різні захворювання хребта, а також артрит. Все це забезпечує нерівномірне навантаження на тазостегнові суглоби, провокуючи розвиток бурситу.
  • Минулі операції у відповідній зоні.
  • Проблеми, пов’язані з сухожиллями, наприклад, остеофіти або відкладення солей. Це також може дратувати і викликати запалення сумки.

Симптоми захворювання

Існує три типи навколосуглобових сумки: вертельная, повздошно-гребешкова і сіднична. Найчастіше запалюється саме вертельная сумка. Як і у багатьох інших захворювань, бурсит має як хронічну, так і гостру форму.

Головною ознакою бурситу є поява гострого болю в передній частині стегна, яка може поширюватися і на інші його частини. Характерно поява припухлості в області тазу.

Може відзначатися посилення больових відчуттів в наступних випадках:

  • Будь навантаження на стегна.
  • Підйом по сходах.
  • Розгинання і згинання стегна.
  • Досить тривале перебування в горизонтальному положенні або сидіння на твердій поверхні.

Однозначно діагностувати запалення синовіальної сумки можна тільки після проведення МРТ або інших подібних обстежень. За допомогою найкраще звернутися до лікаря ревматолога або ортопеда-травматолога.

Методи лікування запалення

Лікування вертельного бурситу кульшового суглоба має два шляхи: медикаментозний та хірургічний.

Другий варіант застосовується досить рідко, у крайніх випадках, коли звичайне консервативне лікування не дає яких-небудь видимих результатів. Операція є відносно легким і не вимагає тривалого відновного періоду. Під час її проведення робиться розріз стегна і видаляється синовіальна сумка. В майбутньому відсутність оної ніяк не позначиться на роботі кульшового суглоба.

  • При медикаментозному способі використовуються препарати для лікування бурситу кульшового суглоба спрямовані в першу чергу на зниження больового синдрому та зменшення запалення.

Так, фахівець часто призначає протизапальні ліки нестероїдного характеру, які може доповнити анестетиками і гормональними препаратами. Також, для більш ефективного результату, можливо введення необхідних лікарських речовин безпосередньо у синовіальну сумку. Застосування антиоксидантів і біологічно активних комплексів (Остео-Віт, Елтон П) надасть незамінну допомогу, прискоривши процес відновлення і одужання.

Доповненням до цього стане регулювання фізичної активності пацієнта, призначення йому спеціальної лікувальної фізкультури та електрофорезу. Безсумнівно, все це допускається лише після відомості запалення на немає. Для прискорення цього процесу в домашніх умовах допускається застосування компресів з шавлії, подорожника і календули.

Таким чином, своєчасне лікування бурситу звичайними препаратами є досить простим. Воно позбавить від ризику рецидиву або зміни хвороби в хронічну форму. Більш того, такий недугу можна легко уникнути, регулюючи складність фізичних навантажень і намагаючись берегти себе від падінь.

Залишити коментар