Бура з гліцерином — інструкція по застосуванню

Поширеними патологіями шкіри і слизових є захворювання, викликані патогенними грибками і бактеріями. Ефективно впоратися з неприємним недугою здатна бура з гліцерином у вигляді готового розчину.

Аптечне протигрибковий засіб можна застосовувати навіть для лікування вагітних жінок і дітей, дотримуючись обережності і діючи строго по інструкції.

Показання до застосування

Незважаючи на невисоку вартість, ефективність розчину бури в гліцерині висока. Він здатний боротися з різноманітними збудниками кандидозу і стоматиту, попереджаючи рецидиви.

Офіційна назва препарату, що застосовується фармакологами, натрію тетраборат. Це речовина з характерним запахом, що має досить густу консистенцію. Використовують його тільки зовнішньо, наносять місцево – безпосередньо на область поразки.

Найбільшу ефективність розчин бури має відносно грибів роду Candida.

Препарат пригнічує патологічний розмноження мікроорганізмів, тому застосовується для лікування наступних захворювань:

 • шкірного кандидозу, викликаного будь грибковою інфекцією (для будь-якого віку);
 • вагінального кандидозу у жінок (молочниці);
 • кандидозу слизової щік, мови у немовлят;
 • стоматиту;
 • запальних захворювань горла (включаючи тонзиліт, фарингіт).

Крім того, розчин ефективний при деяких інших запаленнях шкірного покриву. Наприклад, з допомогою бури на гліцерині можна боротися з пролежнями і опрелостями.

бура з гліцерином при молочниці

Клінічно підтверджено позитивні результати, які дає бура з гліцерином при молочниці, що пояснює використання саме цього розчину при комплексному лікуванні інфекційного ураження грибками слизової піхви.

Схема прийому

Розчин застосовується зовнішньо наступними способами:

 • щоденне спринцювання;
 • щоденна обробка ураженої слизової просоченим препаратом бинтом;
 • введення гінекологічного тампона з розчином всередину піхви на ніч.

Поряд із зовнішньою обробкою піхви розчином бури лікар може рекомендувати застосування протигрибкових препаратів всередину, щоб знищити не тільки сліди патологічного розмноження грибка, але і самого збудника.

Важливо: в післяродовий період краще утриматися від лікування розчином бури з гліцерином. Будь-які мікротравми слизової піхви механічного характеру, включаючи розриви і тріщини, – це пряме протипоказання для використання препарату.

Застосування розчину в період вагітності

Молочниця особливо часто вражає вагітних жінок. Розмноження патогенної дрожжеподобного грибка для цього періоду не рідкість – така реакція на гормональну перебудову організму майбутньої матері. Будь-яке порушення балансу гормонів негайно провокує зростання патологічної мікрофлори на слизових.

Гінекологічне застосування препарату довело свою ефективність. Однак важливо враховувати специфічний вплив, який чинить на жіночий організм бура в гліцерині. Інструкція при вагітності, наприклад, не передбачена: виробник прямо вказує період виношування плоду як протипоказання.

Бура в гліцерині при вагітності може бути включена в схему комплексного лікування, оскільки достовірних даних про те, що препарат завдає шкоди плоду, немає. Тим не менш, це високотоксичний препарат. Тому бура з гліцерином при молочниці при вагітності будинку, без контролю медперсоналу, повинна використовуватися вкрай акуратно.

Ознаки токсичного ураження:

 • тремтіння рук і ніг;
 • судоми;
 • помутніння свідомості;
 • нудота.

Не випадково список протипоказань, складений виробником, включає вагітність. Використовувати розчин бури в гліцерині при молочниці

Майбутньої матері слід лише за призначенням лікаря, яке може бути зроблено вже на першому триместрі. Але якщо з’явилися симптоми токсичного ураження, слід одразу ж викликати карету швидкої допомоги.

Як застосовується бура в гліцерині для дітей

Незважаючи на токсичність, припустимо лікування препаратом новонароджених і дітей молодшого віку. Малюки так само, як дорослі, схильні до грибкових атак, а тому хворіють і кандидозами, і стоматитами. Вважається, що гліцерин не дає всмоктуватися потенційно небезпечним для дитячого організму речовин, що містяться в бурі.

Однак у педіатричній практиці єдиної думки щодо допустимості такого лікування немає. Відзначені випадки, коли розчин бури в гліцерині провокував індивідуальну алергічну реакцію і токсичне ураження. Це може статися, якщо організм дитини має гіперчутливістю до якогось інгредієнта.

Молочниця у новонароджених

Ефективна бура в гліцерині при молочниці у новонароджених. Недуга вражає слизові рота, шкіру, область пуповини, пахову область, статеві органи у дівчаток. Відзначені випадки ураження внутрішніх органів, але вони рідкісні.

Страждають, як правило, діти, які відносяться до групи ризику:

 • народилися ослабленими;
 • недоношені;
 • мають імунні порушення;
 • проліковані антибіотиками в перші дні або тижні життя.

Зараження патогенними мікроорганізмами відбувається через родові шляхи хворої матері – носіями інфекції. При будь-якому фізичному неблагополуччя в організмі дитини його імунна система виявляється не в змозі впоратися з атакою патологічної мікрофлори.

Бура з гліцерином при молочниці у немовлят призначається лікарями-педіатрами досить часто. Однак самостійне використання препарату – це величезний ризик, відповідальність за наслідки повністю лежить на батьках. З-за високої токсичності виробники вказують дитячий вік як протипоказання.

Якщо лікар все ж прийняв рішення про застосування розчину і призначив лікування, то воно проводиться зовнішньо і полягає в обробці уражених ділянок тіла розчином до 4 разів протягом доби.

Наносити препарат слід після годування. Тривалість лікування регулюється педіатром. Як правило, обробку роблять 3 дні після зникнення симптомів.

Стоматит у дітей

Стоматит – найбільш часта проблема для батьків, які виховують маленьких дітей. Недуга великий дискомфорт доставляє малюкові, не дає нормально харчуватися, нерідко супроводжується не тільки болем, але і підвищенням температури. Характерні прикмети стоматиту – білий наліт на язиці та внутрішньої поверхні щік, почервоніння, набряклість слизової, утворення виразок на слизовій, так і на губах.

Бура в гліцерині при стоматиті – ефективний засіб, що допомагає за кілька днів впоратися з недугою. Лікування полягає в обробці слизової бинтом, просоченим розчином. Найпростіше, обернувши тканиною палець, зняти наліт. Робити це слід тричі на день.

Мамі потрібно бути готовою до того, що дитина буде протестувати, адже процедура приносить йому біль. Тут слід проявити наполегливість, адже бура в гліцерині при стоматиті у дітей – одне з найбільш ефективних засобів порятунку від недуги.

Тим не менше, потрібно пам’ятати про можливу індивідуальної реакції у дітей. При будь-якому прояві неблагополуччя слід припинити лікування, промити слизову чистою водою, викликати «швидку».

Залишити коментар