Бульбашки в ротовій порожнині і на язиці

Слизова оболонка в організмі людини виконує зашиту, видільну, всмоктувальної функцію. Слизова оболонка ротової порожнини бере участь у терморегуляції, а також за рахунок смакових рецепторів на мові відбувається сприйняття смаку їжі. Вона захищає від негативного впливу зовнішнього середовища, яке проявлятися мікроорганізмами, механічними забрудненнями, володіє високою регенерацією.

Більш стійка до подразників механічних, хімічних, температурних, ніж інші слизові організму. Стан слизової оболонки порожнини рота часто вказує на стан здоров’я всього організму.

Тому нерідко за допомогою дослідження слизової рота лікар ставить діагноз. Симптомом багатьох інфекційних, специфічних, неспецифічних, хронічних і гострих процесів в організмі може бути зміна цілісності, кольору слизової. Н

апример, по ній можна визначити, як функціонує печінку. Така хвороба, як цукровий діабет призводить до виникнення почервоніння на мові, сухості в роті, тріщинок, ерозії. Тому важливо знати, які причини викликають поява кров’яних бульбашок мовою?

Що являє собою цей симптом?

Кров’яний міхур у роті — це синяк, кажучи медичним терміном, гематома. Гематома – скупчення згорнулася крові в обмеженій порожнини, це крововилив, що виникає внаслідок пошкодження судин або капілярів.

Причини виникнення кров’яного міхура – ушкодження, що розрізняється за характером травмуючого фактора:

 • Механічне — травмуючим фактором виступають різні предмети. Наприклад, кістки риби під час їжі можуть пошкодити цілісність слизової. Прикусування під час пережовування їжі. Часто шкаралупа насіння викликає пошкодження;
 • Хімічне — травма слизової відбувається при вживанні гострої або солоної їжі. Сильно солона їжа подразнює слизову, тому може з легкістю її травмувати;
 • Термічним фактором стає надто холодна або гаряча їжа, напої. Наприклад, часто ми стикаємося з опіком мови чаєм.

Пухир на мові виглядає як міхур, наповнений рідиною. Вміст може бути різного кольору. Серозна рідина в міхурі робить його дріб’язково-білим, говорить про відсутність крові, а значить, ранка поверхнева – відсутня пошкодження судин.

Загоєння повинно проходити швидше. Якщо ж рідина червоного кольору, то травма більш глибока, а в порожнині міститься кров, яка гірше розсмоктується. Вона є відмінною середовищем для розмноження мікроорганізмів.

Класифікувати кров’яні пухирі можна за місцезнаходженням:

 • кров’яний пухирець під мовою;
 • мовою;
 • Кров’яний міхур збоку мовою.

Бульбашки виступають симптомами різних захворювань. Якщо їх багато, вони турбують вас тривалий час, слід звернутися до лікаря. Вони виникають при стоматиті, проблеми з шлунково-кишковим трактом, ендокринних захворюваннях. Якщо ж пухир один, а до цього не було подібних випадків, то, ймовірно, це синяк.

На мові кров’яний міхур, що робити? Лікувати, але правильно

Лікування і причина кров’яного міхура на мові тісно пов’язані. Основна причина появи – травма слизової, рана. При цьому важливо розуміти, що перебіг і лікування рани залежать від декількох факторів. До них відносимо об’єм пошкодженої поверхні, наповненість рідиною, її характер, місце розташування.

Обсяг пошкодження важливий, оскільки лікування напряму залежить від цього. При великій травмі утворюється великий, розлитий синяк. Чим більше об’єм, тим гірше він розсмоктується, тому лікування від консервативного може перейти до хірургічного.

Якщо область пошкодження мала, то міхур мовою буде маленького розміру. Він розсмокчеться легко і швидко. Якщо обсяг великий, то кров у синяку застоюється, розсмоктуватися їй складно. Тому слід звернутися до стоматолога або в щелепно-лицьову хірургію, де лікар допоможе видалити зайву рідину. Промиє пошкодження антисептичним розчином, що сприятиме загоєнню гематоми.

Синяк потрібно відрізнити від гемангіоми або судинної пухлини. Вона виникає частіше у дітей.

Лікування визначить лікар при огляді. Часто гемангіому залишають без специфічного лікування, але тільки якщо вона не продовжує зростати. Якщо ж вона збільшуватись в розмірах, то її видаляють хірургічно.

Міхур під мовою — ранула, виникає внаслідок пошкодження малих слинних залоз. Вона безболісна, легко лопається, синюватого кольору, заповнена слизом. Причина – пошкодження протоки слиною залози. Якщо захворювання гостре, то міхур розкривають, ставлять дренаж. Якщо він з’являється знову і знову, то застосовують висічення постраждалої залози. Багато пухирців можуть бути симптомами пухирчатки або сифілісу.

Дрібні білі або червоні горбки під язиком, на ньому і збоку можуть бути ознакою глоситу. Глосит — це запалення язика, викликана мікроорганізмами. Симптоми запалення виявляються печінням, освітою горбків, які переходять в гнійнички. Лікуванням у такому разі стане більш часта санітарна обробка порожнини рота, полоскання антисептичними розчинами.

Що не слід робити при виявленні бульбашок, в тому числі кров’яних?

 1. Самостійно проколювати міхур або додатково травмувати його яким-небудь іншим способом. Тоді можливо уникнути приєднання мікрофлори або грибкової інфекції, які можуть погіршити і продовжити хвороба;
 2. Залишати на самоплив, без уваги виникнення ранок, пошкоджень слизистої мови і порожнини. Слід звернутися до лікаря для з’ясування справжніх причин. Поява бульбашок може бути наслідком травми або бути симптом більш серйозних захворювань. Тому не слід залишати ранки в роті без уваги;
 3. Панікувати і приписувати собі смертельні захворювання.

Що слід робити при виявленні бульбашки?

 1. Полоскати рот антисептичним розчином;
 2. Уникати їжі, яка подразнює слизову – гостре, солоне, гаряче, холодне;
 3. Сходити до лікаря на консультацію.

Все просто і Все складно. Головне, не панікуйте. Сходіть до лікаря для отримання кваліфікованої допомоги, що допоможе вам зберегти здоров’я і вбереже від ускладнень. Будете здорові!

Залишити коментар