Боремося з іржею на огірках і позбавляємося від неї раз і назавжди

Якщо вологість повітря завищена, спочатку на листках з’являються плями світло-жовтого кольору, які стають з часом більше в діаметрі. Пізніше листя змінюють відтінок, фарбуються у коричневий колір, а в кінці засихають. Важливо починати лікування якомога швидше, щоб не було пізно.

Хвороби огірків – поява іржі на листках

Білий грибок поширюється не тільки на капустяних листках, але і на коренеплодах огірків. Інфекція після збирання врожаю залишається на рослинних залишках. Ознаки захворювання прості, вони добре проявляються у вигляді білих бородавок на листках і стеблах, а в подальшому плями поширюються і на насіння.

Симптоми можна швидко помітити холодною весною. Листя, які зазнали захворювань, покриваються білим і досить густим нальотом, схожим на маслянисту фарбу. Основна ознака захворювання – викривлення квітконосів і стебла. Насіння залишаються недорозвиненими або можуть не сформуватися зовсім.

Небезпека цього захворювання полягає в тому, що у рослини спочатку гинуть листочки, а потім стебла. Батіг слабшає, цвітіння погіршується. Іноді рослини гинуть.

Іржею називають такі захворювання, як аскохітоз, кладоспориоз, антрактоз. Їх ознаки схожі між собою, і диференціювати хвороби дуже складно.

Але це, в принципі, неважливо. Головне, вчасно вжити потрібні заходи і боротися з негативними проявами.

Способи боротьби з іржею на огірках

Перш ніж використовувати хімію, спробуйте більш щадні засоби – збризкайте листя деревним попелом або вапном. Це універсальні методи в боротьбі з хворобами, але використовувати їх рекомендується лише на початку захворювання.

Якщо іржі на листках дуже багато, можна говорити про цілу групу грибкових захворювань, які в подальшому будуть перекидатися на стебла і призведуть до загибелі рослин. Уважно огляньте листя, над їх нижньою частиною можуть сформуватися плями оранжевого або білого кольору. Коли вони лопнуть, дозрілі пори потраплять на сусідні рослини.

Що потрібно робити, щоб зупинити розвиток захворювання:

  1. необхідно обприскувати рослини розчином арцерида з розрахунком 50 грамів речовини на відро води:
  2. у травні – червні обробляйте посадку 1%-ою бордоською рідиною 4 рази;
  3. місця ураження грибком протріть розчином мідного купоросу.

Лікування огірків від злісної іржі. По-перше, вам необхідно знищити проміжних господарів іржі, потім провести ізоляцію посівів від них. По-друге, провести глибоку оранку землі, щоб знищити зимуючих розповсюджувачів захворювання. Також потрібно подбати про підвищення стійкості рослин шляхом проведення агротехнічних заходів – добавки необхідних добрив, звернення уваги на терміни посіву і так далі. Видаліть уражені листя і гілки, потім обробіть хворі рослини препаратами фірм «Вектра», «Топаз» та інші. Обробку проводьте 2-3 рази в день протягом 10 днів.

Як позбутися від виникнення іржі на листках огірків. Позбавити рослину від такої неприємності можна ще на етапі підготовки землі, якщо внести в неї хороший компост для створення сприятливої атмосфери. Також можете додати російський препарат «Фітоспорин М». Цей засіб захищає більшість рослин як від бурої плямистості, так і від досить поширеної борошнистої роси. Використовувати його необхідно ще до появи хвороби, користуючись інструкцією виробника.

Що робити, якщо на огірках з’явилася іржа.

Зверніть увагу на наступні заходи боротьби, щоб усунути дане захворювання:

  1. чергування культур та їх знищення післяжнивних залишків;
  2. проріджування рослин шляхом обривання усіх листочків, а також знищення значно уражених рослин;
  3. дотримання всіх правил агротехніки і сприятливого режиму вологості і температури;
  4. збір насіння огірків тільки від непошкоджених рослин;
  5. проведення обприскування 1%-ої хлорокисью міді. При появі вже перших ознак хвороби обприскуйте їх 1%-ою бордоською сумішшю;
  6. для боротьби з вірусними захворюваннями проводиться прогрівання насіння. Робити це можна на печі або батареї при температурі 50 градусів протягом 3 днів;
  7. боротьба з шкідниками за допомогою дезінфекції. Для цього використовується 5%-ий розчин марганцевокислого калію.

Які ще існують заходи боротьби з іржею на огіркових листі?

Рослини, які зазнали даного вредителю, потрібно обприскувати розчином, що містить мідь. Також можна додавати нетоксичні липкі речовини, щоб препарат міцніше тримався на насінниках. Дотримуйтесь сівозміни. Повертайте овочі на колишнє місце через 4 роки. Інфекція загине повністю за цей час.

Після збирання врожаю всі рослини з ознаками захворювань краще знищити відразу, не чекаючи похолодання. Високий рівень агротехніки і сучасні підживлення здатні обмежити поширення іржі на огірках.

Іржа на огірках – річ неприємна. Однак проблему, як боротися з появою іржі на огірках, можна вирішити, якщо вчасно помітити і прийняти необхідні заходи.

Залишити коментар