Бонсай з фікуса Бенджаміна

В сучасних домашніх умовах можна виростити непросто рослина, але і бонсай, для цього відмінно підходить фікус, головне підібрати правильний тип рослини. Всі ці квіти, з яких можна сформувати бонсай володіють необхідними якостями. Розгалуженим корінням, вигнутими стовбурами, цікавою і масивною формою, кора гарна, світла, гладка, у деяких видів рисунок і барвиста. Крім того, виростити бонсай з фікуса можна за короткий період часу, для цього достатньо, максимум 3 роки.

Формування фікуса в бонсай

Найголовніше, що необхідно для формування бонсая – це здорове і повноцінне харчування, а також здатність надати рослині необхідну форму. Основною метою формування бонсая є товстий стовбур, необхідно правильно і рівномірно його розширювати в області основи. Фікус може мати і повітряні відводи, і вони мають більшу цінність, крона його повинна формуватися у вигляді конуса, а гілки чергуватися і рости із зовнішнього боку вигину ствола. В деяких випадках тільки молоді рослини можна обмотувати дротом, не надто здавлюючи, в інших ситуаціях, фікус Бенджаміна часто ламається.

А ось обрізку він переносить дуже добре, крім того, пагони можуть народжуватися, навіть із сплячих бруньок, таким чином, враховуючи всі ці особливості, формувати бонсай можна, використовуючи всього лише обрізку квітки. Виростити бонсай з фікуса вийде не відразу, необхідно запастися терпінням, обрізка повинна бути такою, щоб довгі і прямі ділянки не залишалися.

Є одна основна проблема, яка може виникнути при формуванні з фікуса бонсая – це загнивання кореневої системи, звичайно, такий факт відбувається рідко, але буває. Щоб не допустити цього, слід уважно стежити за станом пагонів, якщо є підсохлі, значить, десь підгнивають коріння, їх треба негайно видалити.

Догляд за фікусом Бенджаміна — бонсай

Створюючи з фікуса Бенджаміна бонсай, рослину слід періодично пересаджувати, враховуючи його розміри і вік приблизно через 2-5 років. Про те, що пора пересаджувати фікус будуть свідчити зовнішні ознаки, наприклад, з дренажного отвору будуть виглядати коріння, грунт підніметься до верхніх країв горщика. В процесі пересадки, довге коріння необхідно помірно підрізати, це буде стимулювати ріст і розвиток квітки, ніякої шкоди обрізання не принесе рослині.

Коли настає період вегетації, рослини слід створити відповідні умови, що стосується освітлення. Досить встановити довгу люмінесцентну лампу, коли квітка росте, навіть зайвий світло йому не зашкодить, а в стані спокою створювати додаткове освітлення не обов’язково. Для посадки такого рослини використовують спеціальні ємності, які називаються контейнерами, вони зручні і великі для формування такого мініатюрного деревця. Глибина такої посудини досягає 5 см, в залежності від того, який зріст у квітки.

Що стосується поливу, то вода повинна поглинатися ґрунтом відразу, якщо вона залишається, це говорить про те, що земля не надто легка, для розпушення можна використовувати спеціальні наповнювачі субстрату або звичайний пісок. Поливати необхідно за допомогою розпилення рідини, поки земля не промокне повністю, тут діє головне правило, краще рідко, але рясно. Рослина не рекомендується поливати, якщо земля, навіть злегка волога і не можна допускати, щоб вода застоювалася в нижній частині горщика.

Формування коренів, стовбура і крони бонсая з фікуса

Для вирощування бонсая з фікуса Бенджаміна, маніпуляції здійснюються в певному порядку. В першу чергу необхідно сформувати коріння, потім стовбур і крону. Щоб надати необхідну форму кореневій системі, слід обрізати основний втеча не один раз, в результаті квітка буде рости не вгору, а в ширину. Якщо це молодий фікус, тоді необхідно вкоротити коріння і пагони, посадити його в широку ємність, попередньо підготувавши гарний дренаж. Що стосується обрізки гілок і коренів, то процедуру слід виконувати регулярно, поки ствол не отримає бажану форму. Коли коренева система сформована, можна переходити до стовбура і крони.

Необхідну форму листя створюють шляхом обрізки, так як фікус – рослина, яка дуже швидко росте, то при 10 листі, необхідно обрізати їх до 4. У місцях обрізки сочиться сік, але не варто відхилятися від наміченого плану, для процедури рекомендується використовувати спеціальні ножиці або робити надрізи всередину. Гострими ножицями слід обрізати самі стебла квітки, але не листя, так як вони стають бурими і приймають непривабливу форму. Основна і велика обрізка проводиться в кінці зимового періоду, перед тим як настати весна і рослина стане активно набирати зростання. Для підрізання підходить весна і літо, взимку процес зупиняється, тому що фікус занурюється в спокій.

Для створення необхідної форми стовбура використовують два методу, підв’язку і дріт. У першому випадку верхню частину крони прив’язують до будь-якої частини стовбура, як правило, це підстава. У другому випадку для формування стовбура використовується дріт, тонку, з ізоляцією, її слід застосовувати обережно, дотримуватися деякі рекомендації та правила. Наприклад, не рекомендується формування стовбура за допомогою дроту після пересадки фікуса Бенджаміна у домашніх умовах.

Якщо занадто щільно обертати рослина, залишаться рубці, починати слід від основи квітки, спочатку стебло, потім, гілки. Через 6 тижнів мінімум фікус буде самостійно підтримувати форму, яка була зафіксована дротом, тому її можна прибрати, але, тільки розрізаючи готельні ділянки, якщо намагатися розмотати, можна зламати гілки.

Бонсай своїми руками

Щоб сформувати бонсай фікус повітряними відведеннями і посадити на камінь, необхідно підготувати спеціальні інструменти і дотримуватися деякі рекомендації.

Рослина повинна мати довге коріння, це дасть можливість зручно розташувати їх на камені. Для посадки слід підібрати стійкий камінь, щоб потім не довелося виконувати додаткові роботи по зміцненню квітки, значення має і його зовнішній вигляд, краще підбирати такий, який буде дуже сильно схожий на скелю, шматок цегли або гранітної обшивки не підійде.

В якості посадкового ємності можна взяти широкий пластиковий горщик, в діаметрі він повинен бути ширше, ніж камінь. Що стосується глибини, то камінь у цю ємність повинен сідати повністю, щоб до країв залишалося більше 5 див. Посадка фікуса на камінь здійснюється кількома етапами, коріння розподілити вздовж каменя таким чином, щоб вони охоплювали його по всій окружності. Це буде не тільки красиво, але і в майбутньому, дозволить квітці стояти стійко, не коситься у бік.

Камінь і кореневу систему квітки необхідно змастити таким розчином, у складі якого буде глина, грунт і подрібнений мох. Всі разом обмотати поліетиленовим матеріалом, шириною 2 см, він дозволить міцно зафіксувати стебло фікуса Бенджаміна на камені, і коріння не будуть поширюватися в сторону. Намотувати поліетилен слід щільно, щоб у майбутньому зафіксовані коріння рослини росли тільки вниз.

На дно горщика насипати дренаж, зверху присипати його грунтом, до складу якого необхідно додати гумус, фікус це любить, зверху встановлюється камінь із закріпленим квіткою. Якщо з-під стрічки виглядають коріння, тоді їх слід розправити і засипати все субстратом так, щоб на кілька сантиметрів прикрити кореневу шийку. Ось таким чином, в домашніх умовах висаджують фікус і формують бонсай.

Коли пройде півроку необхідно відкрити верхню частину кореневої системи фікуса, у цьому випадку тому і добре вибирати пластиковий горщик, так як його легко зрізати, видаляємо зайву землю, як і поліетиленову плівку. У такому вигляді рослина залишається ще на півроку, дану процедуру слід періодично повторювати до тих пір, поки камінь повністю не буде видно. В результаті бонсай з фікуса Бенджаміна у домашніх умовах готовий перейти в нову ємність, більше і красивіше.

Додаткову інформацію про те, як правильно сформувати бонсай з фікуса Бенджаміна у домашніх умовах, можна подивитися на відео

Залишити коментар