Болять вуха всередині: чим лікувати?

По праву, одним з найбільш дискомфортних відчуттів, вважається біль всередині вуха. Кожна людина, мабуть, стикався з такою проблемою. Больові відчуття мають різний характер, вони можуть різко стріляти, віддавати в голову або в щелепу. Всі ці відчуття змушують забути про все на світі і думати тільки про одне, які застосувати вушні краплі від болю у вусі?

Чим лікувати біль всередині вуха?

Біль у вусі не може виступати окремим симптомом, якою б ситуація не була, в будь-якому випадку, таким способом людський організм сигналізує хворому, що відбуваються якісь неприродні процеси.

Основні причини, які призводять до вушної болю, виділяють:

  • Вогнища запалення, які утворилися в носових пазухах, мигдалинах і щелепи.
  • Опіки, сильні переохолодження, як загальні, так і місцеві, обмороження.
  • Інфекції в м’яких тканинах, що покривають вушний хрящ.
  • Гострі запальні процеси зовнішнього вуха.
  • Попадання в слуховий прохід стороннього предмета.
  • Занадто великий обсяг сірки у вухах створив сірчану пробку і інші причини.

Перше, коли великий відчуває симптоми болю у вусі, він замислюється над тим, що робити і як би швидше прибрати таке неприємне почуття. Однак не варто займатися самолікуванням, не з’ясувавши доскональної причини такого симптому, це може погіршити ситуацію і привести до плачевних наслідків. Слід звернути до лікаря, який допоможе вирішити проблему.

Проте є ситуації, коли без домашнього лікування не обійтися. Саме застосування камфорного спирту для вух матиме позитивний вплив і прибере симптоми. Відразу варто акцентувати увагу, що ні в якому разі не можна капати чистий розчин прямо у вухо. Все це тому, що якщо запалена перетинка при зіткненні зі спиртом, може отримати сильний опік, а це мало того, що посилить больові відчуття, але і призведе до розриву барабанної перетинки. Його необхідно розводити з водою для компресів, джгутиків.

Однак, щоб полегшити стан, необхідно взяти невеликий шматочок ватки, скрутити її в джгут, його перед цим змочують невеликою кількістю спирту. Тут головне акуратно, не потрібно робити так, щоб камфорний спирт повністю просякнутий ватку або зовсім по ній стікав. За допомогою скрученої ватки буде надано зігріваючу дію, яка полегшить симптоми. Якщо результату немає, можна зробити компрес.

Щоб приготувати, необхідні такі речі, як:

  • Камфорний спирт.
  • Новий шматок бавовняної тканини.
  • Вата, шматочок плівки, бинт, теплий шарф, якийсь жирний крем.

Розвести засіб з водою, намочити вату, закутати її в марлю, прикласти до вуха, укутати шарфом. Тримати не більше 2-х годин.

Перш ніж приступати до лікування з допомогою борного спирту, його зігрівають, приблизно до кімнатної температури, потім робиться джгутик з ватки і відправляє у вухо. Всі правила з жгутиком такі ж, як і камфорного спирту. Відмінність полягає лише в тому, що його можна закапувати у вухо.

Є і медикаментозні препарати, у вигляді крапель, які закопуються в вушні проходи. Вони бувають декількох напрямків, з знеболюючим ефектом і антибактеріальну властивість, антигістамінні і протизапальні.

Від чого залежить, який засіб вибрати?

По-перше, засіб не повинен володіти великим спектром побічних ефектів, по-друге, якщо у вуха капати дитині, слід уважно ознайомитися з інструкцією. Багато препарати не рекомендовані для дітей. При виборі засобу, звертати увагу на його склад, як правильно капати в вуха і при яких захворюваннях, дотримуючи необхідну дозування. Не варто думати, що якщо ліки налити багато, ефект буде позитивний, все буде навпаки.

На закінчення варто відзначити, що краще не займатися самолікуванням, а відправитися до лікаря, який обстежує пацієнта, встановить правильний діагноз і пропише відповідну, а головне, правильне лікування, яке буде ефективним і результативним.

Залишити коментар