Болить спина в області хребта між лопатками: причини

Лікуватися не любить ніхто – це факт. Саме тому багато хто з нас, відчувши нездужання, намагаються заглушити симптоми, не дуже піклуючись про те, яку небезпеку для здоров’я це може представляти. Але, якщо у вас болить спина в області між лопатками, не варто зволікати — краще відразу звернутися до фахівця для визначення причини такого прояву.

Чому не можна махнути рукою?

Існує тільки один спосіб уникнути прогресування больового синдрому – вчасно дізнатися діагноз і прийняти заходи. Причин, за якими болить спина в області між лопаток і віддає в груди, досить багато, і всі вони потребують негайного лікування. Це і патології м’язів, і порушення скелета, і перетворення хрящової тканини, і хвороби серця, легенів. Часто цей симптом є одним з підтверджень захворювань ШКТ або інфекції.

Неприємні відчуття в цій області можуть бути двох видів: посилюються (відчуття «кола в хребті») і ломить, залишають відчуття оніміння. Ступінь їх прояву залежить від тяжкості захворювання.

Можливі патології та напрямки лікування

Для того щоб розібратися в причинах неприємних відчуттів, розглянемо найбільш часто зустрічаються захворювання з таким симптомом.

Остеохондроз у шийному відділі

Це найпоширеніший джерело болючого синдрому в межлопаточной області. Остеохондроз розвивається при пошкодженні або запаленні дисків між хребцями, а також при відкладенні солей. Супутніми симптомами є:

 • скутість рухів шиї;
 • мігрені;
 • гіпертонія.

Для діагностики пацієнту проводять МРТ, рентгенографію. Основний напрямок лікування – фізіотерапія, а також заняття спортом, піші прогулянки і т. д.

Спондилоартроз

Зміни форми суглобів хребта, крім болю в області лопаток, супроводжуються:

 • порушеннями структури суглобових хрящиків;
 • сольовими відкладеннями;
 • появами кісткових виростів, які порушують цілісність навколишніх тканин.

Пацієнту призначають МРТ, рентген. Лікування спондилоартрозу медикаментами можливо тільки на початковій стадії, коли тільки починається витончення хрящів. На більш пізніх етапах рекомендується хірургічне втручання.

Грижа

Що робити, якщо постійно болить спина між лопатками? Один з варіантів відповіді на це питання – перевірити, чи немає грижі. Грижа або протрузія (випинання диска з сполучної тканини за межі хребта) можуть розвиватися в грудному відділі і між хребцями.

Для визначення їх наявності пацієнту призначають КТ або МРТ. На початковій стадії захворювання лікування передбачає мануальний вплив, фізіопроцедури, а ось при запущеній формі єдиним виходом є операція на хребетних дисках.

Радикуліт

Ще одна причина болю – защемлення спинномозкових відростків нервів у шийному відділі. Першопричиною радикуліту вважається зміщення хребців, що приводить до утворення набряку корінців нервів і, як наслідок, до появи болю. Діагностується захворювання на підставі вивчення анамнезу і скарг пацієнта. Основне завдання терапії – зняти спазм з-за сильного тиску на нерв в одній точці. Для цього призначають препарати для ліквідації запалення і больового синдрому.

Артроз плечолопатковий

Це захворювання найчастіше з’являється у жінок. Причинами розвитку патології вважаються травми руки, перенапруження або переохолодження. Крім болів в області між лопаток, пацієнти скаржаться на:

 • ускладненість рухів рукою;
 • болі в плечовому поясі при рухах;
 • освіта пухлини;
 • гострий біль при пальпації;
 • бажання весь час завести руку назад, за спину.

Пацієнту роблять рентгенографію. Терапія включає знеболення, а також прийом протизапальних засобів, стероїдних та нестероїдних.

Біль між лопатками і в грудях

Неприємні відчуття в грудях, як правило, не є обов’язковим проявом захворювання. Однак у тих випадках, які ми розглянемо далі, вони можуть мати місце.

І кіфоз сколіоз

Часте перенапруження м’язів окремих груп із-за неправильних поз може призвести до спазму. Поступово м’язи починають підтягувати за собою кістки, чого утворюється вигин лінії хребта. Крім того, що болить спина в області між лопатками і грудна клітка, пацієнти скаржаться на:

 • швидку втомлюваність;
 • труднощі при рухах тулубом;
 • неможливість довго перебувати в одній позі.

Сколіоз, при якому верхня частина хребта сильно згинається до спини, називається кіфозом. Оскільки найчастіше ці захворювання розвиваються у дітей, у яких м’язовий тонус ще не міцний, їм призначається носіння ортопедичного корсета. Пацієнтам старше при складному перебігу захворювання через зниження еластичності м’язів може бути рекомендовано хірургічне втручання.

Невралгія міжреберних нервів

Порушення нервових волокон в просвітах між ребрами надають біль оперізуючий характер. Діагностика проводиться за допомогою КТ, рентгена, а також вивчення історії хвороби пацієнта. Оскільки причинами невралгії можуть бути механічні пошкодження ребер, переохолодження, лікування носить симптоматичний характер: прописуються протизапальні медикаменти та зменшення фізичних навантажень.

Хвороби серця

Якщо порушується циркуляція крові в м’язах серця, пацієнт скаржиться на біль, яка віддає між лопаток і в грудину, а також в руку і пахву. Діагностувати ішемію, стенокардію здатна електрокардіограма. Вона ж дозволяє визначити інфаркт міокарда. Для лікування призначають, зокрема, прийом медикаментів, покликаних відновити доступ кисню до всіх судинах серця.

Проблеми з легенями і плеврою

При запаленні органів дихання підвищується температура, з’являється кашель і біль між лопатками, але і в грудях. Для постановки діагнозу призначають флюорографію і рентген. Терапія включає прийом антибіотиків і боротьбу з симптомами.

Не варто терпіти і займатися самолікуванням, якщо болить спина десь в області хребта між лопатками. Це можна розцінювати як перший дзвіночок про те, що організм потребує термінової допомоги в боротьбі з небезпечним для життя захворюванням. Так що варто уважно поставитися до свого здоров’я і не нехтувати сигналами, які нам відправляє власне тіло.

Залишити коментар