Болить шкіра при дотику: причини, фактори, проблеми з лікуванням

Захворювання, при якому від кожного незначного дотику болить шкіра, називається аллодиния. Неприємні відчуття при цьому захворюванні значно погіршують якість життя. Причин для її виникнення багато і лікування може бути досить складним.

Класифікація хвороби

Класифікувати захворювання можна за наступними категоріями:

 • тактильна аллодиния – при дотиках;
 • статистична механічна – біль викликає навіть дотик ватного диска;
 • динамічна механічна – болючість при направлених діях, наприклад, при вмиванні;
 • теплова – при перепадах температури.

Якщо болить шкіра при кожному дотику. Що це не примха, пояснити оточуючим буває важко. Люди просто не вірять, що будь-який дотик викликає хворобливість, і намагаються пояснити таку чутливість психологічними проблемами, постійно намагаючись довести це за допомогою дій.

Чому при дотику відчувається біль?

Психологічний чинник може викликати зайву чутливість шкіри, як і підвищена кількість ультрафіолету, отримане в холодний сезон в солярії або в літній час на пляжі, але також причини болю можуть бути набагато серйозніше:

 • Патологія головного мозку, при якій порушується сортування різних подразників, що викликають різні відчуття. Мозок включає тактильну захист, коли цього не потрібно. Таке може статися після інсульту або в результаті сильної травми черепа;
 • Нейропатія, викликана травматичними впливами, ендокринними порушеннями, гіпер — або авітамінозом;
 • Стан після вітрянки або герпесу, які викликає оперізуючий лишай, у деяких посібниках іменоване «черепиця»;
 • Звичайна мігрень, якщо вона часто виникає, може провокувати порушення чутливості;
 • Фіброміалгія – при цьому захворюванні не тільки виникає біль у всьому тілі, але і відчувається постійна хронічна втома;
 • Демієлінізуючі захворювання – це група хвороб нервової системи, під час яких пошкоджується мієлінові оболонки – покриття нервових клітин;
 • Ураження хребта, що викликають пошкодження спинного мозку, внаслідок чого функції нервових закінчень порушуються і виникає підвищена чутливість шкіри;
 • СНІД;
 • Радіаційні або хімічні впливи.

Симптом один – біль. Вона може бути локалізованою або загальної гострої або незначною. У будь-якому випадку – це ненормально, і з’ясувати, чому почала боліти шкіра на тілі, потрібно обов’язково.

Лікування шкіри

Визначити причини і призначити лікування при подібному стані буває у більшості випадків вкрай важко. Аллодиния може виникнути раптово, і пацієнт пригадати, що передувало захворювання, може не завжди.

Найпростіше поставити діагноз та призначити лікування, якщо шкіра починає хворіти після солярію. Чим би подібна реакція не викликалася: підвищеним рівнем ультрафіолету, косметичними засобами для догляду за шкірою та для засмаги, перевищенням часу перебування в капсулі – порада може бути один: відмовитися від відвідування солярію.

«Привчати» організм небезпечно – в подальшому може порушитися чутливих нервових закінчень, і алодинії доведеться лікувати.

Якщо болить шкіра при температурі, потрібно проаналізувати, що спочатку з’явилося, біль або підвищення температурного показника.

При температурі, викликаного інфекцією, через потові шкірні залози видаляються токсини, і піт може викликати запалення проток. У ноцицепторов – високочутливих нервових закінчень, що розташовані у нижніх шарах епідермісу – при запаленнях підвищується чутливість. Таке трапляється, якщо інфекційні захворювання викликані впровадженням в організм стафілококів.

Якщо ж спочатку з’явилася біль, що локалізується в певній галузі, а температура вторинна, це може бути проявом гнійно-запальних процесів – утворенням фурункула або рожистой інфекції. Почервоніння шкіри та виражені зміни з’являються потім – лікування захворювань проводяться у більшості випадків місцевими засобами.

При ендокринних порушеннях або аутоімунних захворюваннях важливо стежити за рівнем цукру і деяких спеціальних показників крові, якщо нейропатическую біль викликали травми або попередні захворювання, які потрібно усунути, або ввести у стан ремісії.

Наразі встановлюються причини аллодинии, терапевтичні заходи спрямовані на купірування больового симптому.

Для усунення болючості можуть призначатися такі препарати:

 • кошти з аналгетичні препаратами місцевої дії;
 • протисудомні препарати загальної дії, щоб зняти напругу з м’язів і гладкої мускулатури дрібних судин;
 • нестероїдні протизапальні препарати курсом;
 • антидепресанти – надають розслаблюючу дію, знімають зайву дратівливість і нервозність;
 • седативні препарати – безсоння посилює алодинії, підвищує нервову збудливість і підвищену чутливість рецепторів.

Іноді біль при дотиках виражена настільки сильно, що припадає для її усунення вдаватися до наркотичних засобів. Але якщо після 2-3 ін’єкцій біль повертається і виражена так само сильно, від їх застосування все одно відмовляються – може виникнути звикання.

Для полегшення стану можуть використовуватися: процедури фізіотерапії, сухе тепло, рефлексотерапія, акупунктура, заняття з психотерапевтом.

Лікар може порадити новітні методи лікування – вживлення під шкіру пристроїв, які контролюють нервові імпульси.

На жаль, сучасна медицина не завжди може допомогти пацієнтам нормалізувати чутливість, і стан може з часом погіршуватися. Деякі терапевтичні заходи навіть можуть погіршити стан – лікарі діє практично «наосліп».

При порушенні функцій головного мозку шкірну чутливість усунути неможливо, це приводить до поступових змін психіки та неадекватних реакцій на звичайні стимули і обставини.

Залишити коментар