Болить перенісся при натисканні. Як усунути такі больові відчуття?

Протягом життя кожна людина може зіткнутися з різними захворюваннями, кожне з яких може супроводжуватися певними неприємними симптомами. Так, у деяких випадках чоловіки і жінки помічають, що у них болить перенісся при натисканні або ж постійно, незалежно від випробовуваного впливу.

Подібне неприємне відчуття практично завжди свідчить про активний перебіг запалення у порожнині носа і вимагає негайного звернення до медичних працівників. Якщо вчасно не пройти необхідне обстеження, існує дуже висока ймовірність того, що хвороба перейде в хронічну форму, і в цьому випадку від нього буде неймовірно складно позбутися.

Чому болить перенісся під час нежиті?

Найбільш часто перенісся болить саме при нежиті.

Незважаючи на те, що більшість людей дуже легковажно ставляться до риніту, як до захворювання, в дійсності, ігнорувати його не слід.

Під час нежитю може розвиватися сильне запалення придаткових пазух носа або його слизової оболонки, що може бути досить небезпечно для людського організму. Ця область дуже тісно і нерозривно пов’язана з усіма внутрішніми органами і системами людини, оскільки саме через носові ходи рухається як вдихається, так і повітря, що видихається.

Саме тому навіть самі незначні порушення дихальної або нюхової функції можуть позначитися на стані всього організму і спричинити за собою тяжкі наслідки.

Звичайно, при слабовираженной риніті перенісся не болить. Звичайно подібні больові відчуття з’являються в запущеній стадії захворювання, коли людина абсолютно не може нормально дихати носом. Такий стан може призвести до розвитку синуситу – захворювання, яке характеризується запаленням одного або більшості навколоносових придаткових пазух.

При синуситі, як правило, спостерігається закладеність носа, неможливість повноцінно дихати, гнійні або слизові виділення з носових ходів, загальна слабкість і нездужання, а також підвищення температури тіла. Дуже часто при тяжкому перебігу цієї недуги хворі також відзначають, що у них болять голова і перенісся.

Крім того, якщо на тлі риніту або будь-якого простудного захворювання сильно звужується просвіт носової порожнини, більша частина виділень залишиться всередині. За таких обставин може розвинутися гайморит або етмоїдит – захворювання, при яких дуже важливо вчасно пройти відповідне лікування під контролем лікаря, щоб уникнути розвитку ускладнень.

При перерахованих вище захворюваннях біль звичайно має постійний характер, але при натисканні на перенісся вона стає набагато інтенсивніше. Крім того, при гаймориті практично завжди виникає дуже сильний біль, якщо натиснути на щоки або лоб.

З яких причин болить перенісся і лоб, але нежитю немає?

Існують й інші причини виникнення больових і дискомфортних відчуттів в області лоба і перенісся, не пов’язані з нежиттю і закладеністю носа, а саме:

  • різні травми і механічні ушкодження, які призвели до порушення цілісності тканин, наприклад, перелом або сильний забій;
  • синдром Чарлина, або невралгія носоресничного нерва. До виникнення даного захворювання також може призвести запалення носових пазух, однак, воно найчастіше починає розвиватися тоді, коли нежитю і закладеності носа вже немає. Крім того, синдром Чарлина можуть спровокувати деякі інфекції, викривлення носової перегородки і навіть стоматологічні захворювання.

При цьому недугу спостерігаються неймовірно сильні тиснуть болі в області чола, а також перенісся і очниць. Нерідко може виникати відчуття, ніби вашу голову просто «розпирає». Особливо сильний біль можна випробувати, якщо при цьому натиснути на перенісся пальцем. Найчастіше подібні симптоми виникають в нічний час доби.

Відчуваючи черговий напад, людина прокидається і довго не може заснути, а болезаспокійливі лікарські препарати допомагають лише через якийсь час. Зазвичай такі відчуття є єдиною ознакою захворювання, тому його може бути досить складно ідентифікувати. Тим не менш, іноді зустрічаються і супутні симптоми, такі як набряк слизової оболонки носа та почервоніння і сльозоточивість очей;

  • ганглионит, або ганглионеврит, крылонебного вузла також турбує хворих переважно в нічний час доби. При цьому захворюванні зовсім несподівано виникає важкий напад, тривалість якої може складати від декількох хвилин до кількох болісних годин. У хворої людини особливо сильно болить перенісся, додатково можуть виникати сильні больові і дискомфортні відчуття в очах і яснах. В окремих випадках біль може іррадіювати в плечову, лобову, скроневу, потиличну або шийну область. Під час нападу особа пацієнта червоніє і набрякає, виникає сильний виділення рідини з однієї або обох ніздрів, а очі починають інтенсивно сльозитися.

Що робити при виникненні подібних відчуттів?

Якщо больові відчуття не проходять самостійно більше 2-3 днів, необхідно звернутися до лікаря, адже це стан може бути дуже небезпечно. Кваліфікований лікар проведе необхідне обстеження, виявить справжню причину виникнення цього симптому і підбере оптимальне лікування основного захворювання.

Як правило, для полегшення стану хворого і зниження інтенсивності болю при нежиті призначають судинозвужувальні лікарські препарати, такі, як «Галазолін» або «Називін». Ці засоби сприяють відновленню повноцінного відтоку носових виділень, але лише тимчасово пригнічує дискомфорт.

Основне лікування в залежності від причини недуги може включати в себе різні заходи усунення захворювань дихальних шляхів в гострій і хронічній формі, прийом деяких лікарських препаратів для відновлення повноцінного носового дихання і, в крайньому випадку, хірургічну операцію.

Безумовно, багатьом знайома ситуація, коли болить голова, лоб і перенісся під час активного протікання простудного захворювання. Якщо для вас цей симптом є звичним, і ви розумієте, з якої причини так погано себе почуваєте, вам не потрібно стрімголов бігти в поліклініку.

Між тим, якщо больові відчуття не проходять протягом довгого часу, а ваше самопочуття не поліпшується, не варто ігнорувати подібні ознаки, адже це може призвести до тяжких наслідків.

Залишити коментар