Болить лівий бік зі спини: причини і лікування

За допомогою болю організм повідомляє про порушення, які можуть виявитися серйозними. Тому нічого не робити, якщо болить лівий бік зі спини, не можна. Цей симптом супроводжує багато небезпечні захворювання. Розібравшись, у чому причина больових відчуттів і як потрібно діяти, можна виграти дорогоцінний час і уникнути подальших проблем.

Багато прості обивателі вважають, що у людини болить лівий бік з боку спини тільки при патологіях хребетного стовпа. Таке твердження помилкове: подібні відчуття з’являються при захворюваннях серцево-судинної, сечостатевої, дихальної, нервової і травної систем. Очевидно, що порушення у роботі життєво важливих органів дуже небезпечні, і їх треба виявити і усунути якомога швидше.

Місце болю – підказка про назву хвороби

Проаналізувавши, де знаходиться конкретне місце неприємних відчуттів, можна припустити, який недуга викликає цей симптом.

 1. Якщо болить лівий бік зі спини внизу, це може бути спровоковано:
 • остеохондроз, міжхребцевої грижею або радикуліт;
 • інфарктом міокарда, стенокардією, перикардитом, аневризмою аорти;
 • пневмонію або розвитком пухлини в легенях;
 • ураженням органів виділення, особливо лівостороннім пієлонефритом;
 • запалення підшлункової залози;
 • іррадіацією при кишковій коліці, спровокованої харчовим отруєнням;
 • нервовими хворобами.

Коли болить-пліч з лівої сторони зі спини у жінки, варто задуматися про можливі гінекологічних захворюваннях. Також подібні відчуття помірної інтенсивності не рідкість при вагітності, тому що матка потихеньку збільшується і починає тиснути на ділянку кишечника, сечовий міхур, селезінку. Внаслідок цього підвищується внутрішньочеревний тиск, діафрагма посувається догори, зачіпаються нервові волокна поперекового і крижового сплетінь. Потрібно повідомити про це на черговому прийомі в жіночій консультації, але особливо турбуватися не варто, адже мова йде про нормальному фізіологічному явище.

Якщо хворий знаходиться в переднепритомний стані, йому важко дихати, спорожняти сечовий міхур, з’явилася гіпертермія, нудота, запаморочення або гострий больовий напад триває більше 30 хвилин – не сумнівайтеся, потрібно дзвонити на станцію швидкої допомоги. Також потрібна екстрена допомога вагітній жінці при різке посилення болю, що супроводжується кровотечею із піхви. В інших випадках можна зробити легкий масаж, прийняти знеболювальний засіб і найближчим часом звернутися в поліклініку.

 1. Помітивши, що болить лівий бік зі спини під ребрами, можна запідозрити виникнення:
 • запалення легенів, бронхіту, плевриту;
 • патології нирок;
 • спазмів мускулатури гладких м’язів сечовивідних шляхів;
 • ураження міжхребцевих дисків;
 • інфаркту, локалізованого в задньо-базальних відділах серцевої м’язи.

Пекучий біль, що не піддається дії анестетиків, утруднення при сечовипусканні, порушення дихання, висока температура свідчать про необхідність термінового звернення до лікаря. Якщо стан хворого не настільки важке, можна записатися до фахівця і в очікуванні прийому приймати спазмолітичні препарати і прикладати до проблемного місця тепло. Однак така долікарська допомога не підійде, якщо почалися шибеники. Полегшити невралгічні болю допоможуть знеболюючі і протизапальні гелі.

 1. У тих, хто скаржиться, що болить лівий бік зі спини в попереку, в ході обстежень часто виявляють:
 • попереково-крижовий радикуліт, остеохондроз, дискову або діафрагмальну грижу;
 • інфекційне ураження лівої нирки;
 • камені в нирках або сечовому міхурі;
 • недуги органів травлення;
 • запалення нижньої частини легені з залученням плеври;
 • запальний процес в лівому яєчнику;
 • підвищення навантаження на поперек через збільшення маси тіла і зміни постави при вагітності;
 • онкологічні хвороби.

У рідкісних випадках описуються відчуття є ознакою атипового перебігу стенокардії та інфаркту міокарда. Посилення болю при навантаженнях і хворобливе сечовипускання – підтвердження сечокам’яної хвороби.

Безумовно, раптове погіршення самопочуття, значне підвищення температури тіла, нудота, блювання або втрата свідомості, гострий больовий синдром, який неможливо зняти анальгетиками, ознаки інтоксикації, кров у сечі – все це причини для негайного звернення за медичною допомогою. Якщо супутні симптоми не настільки критичні і візит до лікаря можна трохи перенести, помасажуйте хворе місце, прийміть спазмолітик або нестероїдний протизапальний препарат.

Крім того, біль в лівій частині спини будь-якої локалізації може з’явитися після травми. Єдиним виходом із ситуації буде прикладання до місця удару холоду і звернення до травматолога.

Не варто ігнорувати зміни в самопочутті, якщо болить лівий бік зі спини. Адже так можна пропустити початок розвитку хвороб, які можуть обмежити працездатність, рухливість і навіть загрожувати життю. Проаналізуйте відчуття і визначте, чи є необхідність терміново викликати лікаря. Навіть якщо людині не настільки погано, прийміть певні заходи, не відкладайте обстеження і лікування надовго.

Залишити коментар