Бісептол для дітей: показання, дозування, побічні ефекти

Бісептол – протимікробний засіб, спрямоване на лікування багатьох захворювань. Далеко не в усіх країнах він рекомендований дітям: так, в Англії його можна давати дитині лише з дванадцяти років. У Росії ж ліки призначають навіть немовлятам, оскільки воно добре справляється з різними дитячими захворюваннями інфекційного типу: його використовують при ангіні, проносі, пневмонії.

Існує кілька форм випуску препарату, завдяки чому можна вибрати варіант відповідно віковим особливостям дитини:

 • сироп застосовується для лікування дитини старше одного року;
 • суспензія підходить немовлятам (від трьох місяців);
 • таблетки краще приймати не раніше трьох років;
 • ін’єкції можна робити дітям молодше шести років.

Правильно підібрати лікарську форму допоможе педіатр. Він визначить нюанси прийому препарату.

Бісептол для дітей: від чого допомагає?

Ліки має здатність знищувати різні види хвороботворних бактерій, а також деякі типи патогенних грибів. Завдяки такій властивості препарат призначають для лікування великого спектру інфекційно-запальних захворювань.

До них відносяться:

 • з боку дихальних шляхів: бронхіт, запалення легенів, ангіна, емпієма плеври;
 • з боку ШКТ: дизентерія, діарея, черевний тиф;
 • з боку сечостатевої системи: простатит, уретрит.

Часто медикамент застосовується для боротьби з шкірними інфекціями, гонореєю, отитом.

Протипоказання до застосування

Незважаючи на те, що даний препарат не завдає особливої шкоди організму, існує ряд випадків, коли Бісептол не рекомендується приймати:

 1. Період вагітності або лактації. Це обумовлено здатністю кошти проникати в материнське молоко або плаценту, що може сильно нашкодити малюкові.
 2. Ниркова недостатність. У цьому випадку дозу прийнятого ліки рекомендується знизити вдвічі.
 3. Наявність анемії або інших захворювань крові – серйозне протипоказання. Лікарський засіб, впливаючи на якість крові, різко погіршує стан хворого.
 4. При хворобах щитовидної залози препарат можна приймати, але тільки строго під спостереженням лікаря.

Протипоказання повинні обов’язково враховуватися при прийнятті рішення про призначення ліків.

Бісептол при ангіні у дітей

Ангіна – інфекційно-запальне захворювання слизової оболонки гортані. Для її лікування часто призначають антибактеріальні лікарські засоби, до яких відноситься і Бісептол. Він вважається одним з ефективних препаратів при ангіні, оскільки включає до свого складу два важливих компоненти – сульфаметоксазол і триметоприм. Ці речовини зупиняють процес поширення мікробів, що викликають ангіну, з іншого боку, вони ж створюють сприятливе середовище для розмноження відновлюють організм клітин.

Зазвичай при ангіні у дітей призначають сироп або суспензію (якщо дитина зовсім маленький), оскільки ця форма вважається найбільш зручною і безпечною для малюків. Таблетки краще застосовувати в старшому віці. Ін’єкції при ангіні роблять рідко, зазвичай їх радять, якщо хвороба знаходиться в запущеній стадії, оскільки така форма дає швидкий результат.

Дозування ліків при ангіні розраховується індивідуально, залежно від віку, стану здоров’я та індивідуальних особливостей малюка.

Загальні рекомендації наведено в інструкції до Бисептолу:

 • для дитячого віку до шести років – двічі на добу по 240 мг;
 • дітям від шести до дванадцяти років – також двічі на день, але вже по 280 міліграмів;
 • підлітки беруть два рази на добу по 960 мг.

Що стосується тривалості курсу, спрямованого на лікування ангіни, то він варіюється від п’яти до чотирнадцяти днів. Це залежить від виробленого ефекту.

Цей засіб допомагає боротися з різними видами респіраторних захворювань, крім ангіни. Так, часто призначають Бісептол при кашлі у дитини. Однак рішення використовувати саме це ліки не повинно бути прийняте самостійно, оскільки кашель може мати різну природу. Якщо вона викликана не інфекцією або застудою, то препарат не зробить лікувальної дії. Дуже легко можна переплутати простудний кашель з алергічним, який вимагає прийому виключно антигістамінних засобів.

Особливості прийому

Щоб Бісептол надав бажане дію, малюк повинен правильно приймати його.

Можна виділити кілька важливих аспектів, знання яких забезпечить результат як при ангіні, кашлі, так і при інших інфекційних захворюваннях:

 1. Пити ліки, незалежно від форми випуску, потрібно тільки після прийому їжі.
 2. Рекомендується дотримуватися дієти під час курсу лікування: виключити тваринний білок, а також ті овочі, які надають послаблювальну дію. Це необхідно, щоб Бісептол встигав засвоюватися.
 3. Обов’язково потрібно стежити, щоб малюк пив достатню кількість води (це особливо важливо при ангіні та інших захворюваннях дихальних шляхів), рідше бував на сонці. Справа в тому, що даний препарат посилює чутливість дитячої шкіри до сонячного світла: можливо прояв почервоніння і свербіння.
 4. Добре, якщо лікар, крім протимікробної кошти, призначить прийом вітамінних комплексів – це прискорить процес одужання.
 5. Якщо Бісептол планується лікувати ангіну, то важливо почати приймати препарат при перших симптомах захворювання.

Можна Бісептол дітям при ангіні?

У багатьох країнах, за винятком лише декількох, Бісептол призначається дітям без побоювань для лікування таких простих захворювань, як ангіна. Проте в сучасному медичному співтоваристві стали всерйоз замислюватися, чи правильний такий підхід.

Багато лікарі-педіатри відмовилися від цього медикаменту, аргументувавши це двома вагомими причинами:

 • Низька ефективність у порівнянні з сучасними протимікробними ліками. Бісептол існує вже кілька десятків років, за цей час багато мікроорганізмів, що викликають дитячі захворювання, виробили імунітет до діючої речовини препарату. Зокрема, пневмокок – бактерія, що провокує розвиток пневмонії (запалення легенів), давно перестав реагувати на Бісептол, а тому лікування їм безглуздо. Те ж стосується і деяких інших видів мікробів.
 • Важкі побічні ефекти. Якщо прочитати інструкцію до застосування уважно, можна виявити не найприємніше попередження: Бісептол руйнівно впливає на багато органів людини. Особливо це небезпечно для дітей, чий організм ще не сформувався остаточно і зовсім не зміцнів. Так, на даний ліки негативно реагує печінку. Це позбавляє дитину природного бар’єру, що захищає організм від токсинів та інших шкідливих речовин.

Також це засіб здатне викликати сильні алергічні реакції: висип, гарячка, синдром Лайєлла, міокардит. Дратує стінки ШЛУНКОВО-кишкового тракту, що тягне за собою захворювання травної системи.

Ангіна, діарея, шкірні інфекції не вважаються смертельно небезпечними хворобами, а тому їх лікування не повинне бути таким ризикованим, що завдає шкоди організму малюка. Саме тому медики радять співвідносити шкоду і користь ліки і, якщо можливо, заміняти його на більш безпечні аналоги. Якщо мова йде про ангіні, пневмонії та інших захворюваннях дихальних шляхів, рекомендується віддавати перевагу антибіотикам.

Питання про те, чи варто взагалі і як приймати Бісептол дітям, повинні вирішуватися спільно з доктором. Тільки суворе дотримання його рекомендацій допоможе зберегти здоров’я малюка.

Залишити коментар