Біомеханізм пологів при передньому передлежанні

Підготовка до пологів включає в себе визначення ймовірного биомеханизма пологів. При передньому виді потиличного передлежання процес появи дитини на світло проходить досить легко. На щастя, у 90% майбутніх матусь виявляють саме такий вид розміщення крихти по відношенню до виходу з матки. Що ж їх чекає в недалекому майбутньому?

Передній вид потиличного передлежання – це розташування плода потилицею до шийки головного репродуктивного органу. Підборіддя малюка стосується грудини, голівка знаходиться під нахилом, личко звернене назад по відношенню до тіла мами. Через родові шляхи в першу чергу буде рухатися джерельце — ділянка з’єднання тім’яних і задніх черепних кісток. У цьому місці голівка дитини має найменший діаметр, тому може легко змінювати форму, щоб швидко вийти назовні. Таке передлежання вважається найбільш оптимальним для нормальних пологів.

Як будуть проходити пологи?

Перші сутички – ознака початку процесу, після завершення якого жінка стане мамою. Що відбувається з малюком?

Його голівка починає рухатися по родових шляхах. Якщо жінка народжує вперше, голова крихти починає свій рух ще під час цікавого положення. Розміщення голови визначається її обсягом і розмірами тазу матері: вона може припинити рух у місці входу в малий таз або в його широкому відділі, внаслідок чого розродження активізується після розкриття матки.

Протягом повторних пологів біомеханізм пологів при передньому виді потиличного передлежання запускається, коли води вже відійшли, і голова карапуза долає проміжок, утворений розширеним і звуженим ділянкою малого таза. Щоб подолати такі труднощі, потрібні не тільки маткові скорочення, але і потуги, проштовхують малюка до отвору.

Процес пологів при такому передлежанні прийнято розділяти на 4 етапи.

Згинання голівки

Внутрішньоматкове тиск посилюється, хребет змінює свою форму, наближаючи підборіддя дитини до грудей, а потилицю зміщуючи донизу. В результаті малий джерельце ковзає до дротової тазової лінії. Як правило, голова немовляти зігнута рівно настільки, щоб переміститися в вузький тазовий відділ. Найбільшу згинання голівки необхідно, коли таз у породіллі занадто вузький і коли встановлена друга (задня) позиція потиличного передлежання.

Внутрішній поворот голівки

Отже, голова вашої дитини нахилилася і розмістилася всередині проходу малого тазу. Поступово просуваючись вперед у цій порожнині, головка зустрінеться з перешкодою і почне повертатися, як би вгвинчуючись в таз. Потилична частина голови рухається до лонного зчленування. Стежити за перебігом цього етапу пологів можна за допомогою спостереження за стрілоподібним швом. Після осьового обертання головки він стає прямим.

Розгинання голівки

В кінці 3 етапи нормального розродження подзатылочная ямка малюка розташовується під лонної дуги. Далі, щоб народитися, малюкові потрібно розігнути голівку.

Він робить це в прорізі тазу. Потилицю вивільняється з-під лонної дуги, лобик покидає межі куприка, подзатылочная ямка спирається на низ лобкового вигину. У цей час при передньому виді потиличного передлежання починає прорізуватися головка. Вона швидко випрямляється, залишає позаду вульварное кільце, і акушер бачить тім’ячко, а потім лобик, личико і підборіддя.

Зовнішній поворот голівки з внутрішнім поворотом тулуба

В процесі виходу в канал головки тазу втискаються плечі. Поштовх від цього тиску відображається на голові, яка вже знаходиться поза організмом матері. В цю мить потилицю повертається до правого або лівого стегна породіллі. Потім витягується назовні переднє плече, а через невеликий проміжок часу після отгибания куприка в полі зору з’являється і заднє плічко. Вихід голови і плечей є підготовкою до повного народженню дитини, яке відбудеться без проблем.

Біомеханізм пологів при передньому і задньому виді потиличного передлежання дещо відрізняється. Якщо в першому випадку пологи проходять легко, у другому, коли личко малюка звернена вперед, а спинка – на правій стороні матки, може розвинутися синдром вузького тазу.

При задньому потиличному передлежанні у вагітної починаються сильні перейми, які раптово сповільнюються, а потім припиняються, не приводячи до вигнання плоду. Щоб малюк прийняв правильне положення і благополучно народився, матусі необхідно розслабитися і прислухатися до порад лікаря, який вкаже їй оптимальні пози.

Якщо жінка, яка готується до материнства, знає, що буде відбуватися в її організмі під час пологів, зникне загроза психологічної травми, спровокованої помилковими страхами і припущеннями. Передній вид потиличного передлежання говорить про те, що пологи, скоріше за все, пройдуть нормально і приводів для занепокоєння немає. Готуйтеся до дня народження улюбленого чада без стресів і тривог!

Залишити коментар