Білий пухир на внутрішній стороні губи – чому він з’являється?

Найчастіше ми звикли до появи різних висипів на поверхні тіла, однак, нерідко цятки або пухирі можуть утворюватися на слизових. Зокрема, мова піде про слизової ротової порожнини. Дивні білі бульбашки у роті спочатку здаються чимось нешкідливим.

Здається, що, як і прищики на обличчі, білі пухирі на губках повинні незабаром зникнути. Але часто висипання на губах або всередині рота сигналізують про наявність серйозного захворювання.

Не секрет, що в організмі людини все взаємопов’язано, стало бути, навіть дуже маленький пухир з часом може стати великою проблемою. Губи часто обвітрюються, а багато хто вже давно звикли, що на поверхні губи може вскочити сезонна застуда.

Але що якщо хвороба проявилася з внутрішньої сторони?

Чим це неприємно?

Здавалося б, на внутрішній стороні прищик ледь помітний для оточуючих.

Для дівчат естетична складова особливо важлива, тому ми радше воліємо відчувати дискомфорт і радіти, що болячка виявилася не на поверхні. Однак незручності від того, що пухир скочив на губках, можуть значно перевершити очікування. Так, наприклад, прийом їжі стає скрутним в силу того, що їжа в роті зачіпає пухир за губою.

Це тягне за собою хворобливі відчуття.

Також в області запаленої ділянки нерідко виникає свербіж, що змушує мова весь час реагувати на що з’явився подразник. Крім того, виріс до значних розмірів пухир буде постійно нагадувати носієві про себе відчуттям стороннього тіла в роті.

Як визначити причину?

Щоб зі стовідсотковою точністю дізнатися, чому на губі або всередині неї схопився пухир, краще всього звернутися до фахівця. Тут може допомогти терапевт, а також стоматолог або дерматолог. Здавши потрібні аналізи, ви дізнаєтеся не тільки причину появи білого або прозорого пухиря всередині губи, але і дієвий спосіб позбавлення від настирливого прищика.

Якщо відвідування лікаря відкладається, використовуйте для полоскання домашні трав’яні настої. Можна застосовувати рослини, що мають антисептичні й протизапальні властивості, наприклад, ромашку або прополіс.

Не забувайте також про те, що систематичне підтримання стану імунітету, правильний режим харчування і дотримання всіх приписів лікаря допоможуть вашому організму бути у відмінній формі і попередити появу подібних білих пухирців.

Але давайте спробуємо розібратися, в яких випадках можуть утворюватися пухирі всередині губи.

Слизова кіста або мукоцеле

Дуже часто причина криється саме в цьому захворюванні. Кіста може з’явитися в будь-якому місці ротової порожнини з-за того, що ви прикушує слизову зубами. Слизові клітини проникають в м’які тканини, виникає запалення, яке, в свою чергу, провокує зростання міхура. Він накопичує рідину, але не гноїться. Така хвороба може проходити протягом 1-2 місяців. У рідкісних випадках одужання затягується, а іншим пацієнтам не обійтися без хірургічного втручання.

Сама по собі мукоцеле безболісна, а з вигляду схожа на наповнений прозорою рідиною міхур з голубуватим відтінком. Але через розташування пухиря на внутрішній стороні губи викликає масу незручностей, особливо при прийомі їжі. Тим не менш, глобальної небезпеки хвороба не таїть – випадки перетворення мукоцеле в злоякісні кісти не були зафіксовані.

Хвороба неймовірно поширена. Крім вказаних факторів, вона може з’явитися через мікротравми слинних залоз. Нерідко власники пірсингу в мові або губках стикаються з появою мукоцеле у роті.

Багато хто не надають значення дрібних прищиків з внутрішньої сторони губи, особливо якщо помітили, як до цього прикусили запалене місце. Але відсутність лікування може призвести до того, що кіста несподівано розірветься, а при цьому виникає ризик рецидиву. Найбільш оптимальний сценарій лікування визначить лікар. Тому при підозрі на наявність слизової кісти не зволікайте зі зверненням до поліклініки.

Стоматит

Пухир, вскочивший на губі, але несхожий на герпес або кісту, може бути наслідком стоматологічної проблеми. Однією з найбільш очевидних причин пузирчастих утворень у роті є стоматит.

Саме захворювання може бути викликано цілим рядом факторів, серед яких можна відзначити:

 • порушення харчування;
 • захворювання зубів, зокрема, карієс;
 • недолік гігієни порожнини рота;
 • алергічні реакції на ті або інші засоби гігієни;
 • механічне пошкодження;
 • гормональні збої;
 • спадковість.

Стоматит відноситься до розряду хвороб, які необхідно лікувати під наглядом кваліфікованого стоматолога. Крім того, всі призначені лікарем лікарські препарати слід приймати відповідально.

Герпес з внутрішньої сторони губи

Ми звикли, що у холодні періоди або моменти різкого зниження імунітету герпес з’являється на поверхні губи або біля неї. Справа в тому, що вірус здатний вразити будь-яку зону організму, але найбільш часто зустрічається саме ця локалізація. Білі пухирі всередині губи теж можуть бути різновидом герпесу, що буває нерідко. Незважаючи на непомітність для очей оточуючих, такий герпес теж являє собою сигнал небезпеки.

Визначити наявність цього захворювання можна за характерними симптомами:

 • на ураженій поверхні відчувається поколювання ще до появи пухиря. Особливо воно відчутно при натисненні або при контакті з шматочками їжі;
 • пузир починає рости в розмірах і наповнюватися рідиною;
 • утворився міхур розривається, а рідина виявляється на поверхні. Саме на цьому етапі носій вірусу є заразним;
 • рана після розриву покривається скоринкою і поступово загоюється.

Герпес на слизовій оболонці слід лікувати такими ж способами, як і герпес на губі. Але є і невеликі відмінності. Найчастіше виписують ліки внутрішнього застосування, мають у своєму складі діючі речовини ацикловір, валацикловір або фамцикловір.

Ці речовини не дають вірусу розмножуватися, пригнічують його активність і допомагають знизити ступінь зараження носія. Крім того, застосовуються спеціальні мазі, які слід наносити безпосередньо на проявився пухир або з зовнішньої сторони губи.

Лікування герпесу можна починати вже з моменту появи перших симптомів, що дозволяє значно прискорити процес одужання, а також зменшити ризик зараження інших людей.

Зазвичай рецидив захворювання триває не більше двох тижнів, але в разі тривалого прояви герпесу відвідування лікаря не варто відкладати. Тривала хвороба може бути свідченням більш серйозної патології.

Не забувайте, що в період рецидиву особиста гігієна і питання чистоти і безпеки, в тому числі і статевого життя, стоять на першому місці.

Крім того, імунну систему треба активно підтримувати. Займайтеся спортом і намагайтеся дотримуватися здорового способу життя – і про неприємні прояви герпесу або іншої хвороби можна забути!

Залишити коментар