Білі соплі у дитини: чим лікувати?

Соплі — важлива слиз для нашого організму. Вони є у кожного, незалежно від віку. Характеризують їх кількістю, густотою і кольором. Ми поговоримо про ситуації, коли причиною занепокоєння стали білі соплі у дитини.

Білі соплі: в чому причини їх появи?

В звичайному стані, не обтяжене жодними патологічними процесами в організмі, слизова оболонка носа виробляє деяку кількість прозорого слизу. Вона необхідна для зволоження вдихуваного повітря, уловлювання пилу, бактерій і вірусів. Крім того, їй властиві антисептичні властивості.

Ущільнення і зміна кольору соплів є дзвіночком, що говорить про те, що організм відвідала інфекція або запальний процес. Поява слизу з носа білого кольору може бути симптомом ряду хвороб і патологічних станів.

Так, білясті товсті соплі досить часто являють собою один з варіантів відповіді організму на дію алергену. У такому разі необхідна консультація з лікарем-алергологом з метою виявлення і виключення чинника, що викликає такий стан, і призначення адекватного лікування.

Білі густі соплі у дитини ЛОР-лікарі пов’язують із запальними захворюваннями придаткових пазух носа – синуситами різної локалізації. Також вони можуть з’явитися як наслідок перенесених вірусних інфекцій верхніх дихальних шляхів при аденоидите – запаленні мигдалин. Навіть карієс на зубках у дітей здатний привести до появи запального процесу в носі з виділенням білого слизу.

Причини появи такого симптому у грудничка

Білими соплі у немовлят можуть стати внаслідок дії молока. Маленькі діти, як правило, вживають багато молочних продуктів, які роблять слиз гущі. Деякі отоларингологи говорять про можливе підвищення вироблення слизу, відомому як смаковий риніт, під впливом молочних протеїнів. Так, склянка молока, випита в момент починається риніту здатний привести до збільшення обсягів вироблення соплів.

У старших діток носова слиз білого кольору може виступати ознакою зневоднення організму або ж говорити про наявність стороннього предмета в носі. Недолік вологи в приміщенні і сухе повітря роблять слиз носоглотки більш густий. Саме тому основною вимогою до місць, де перебувають діти, вважаються вологе повітря і температура 20-22°.

Чому соплі змінюють свій колір? На появу інфекції організм реагує тим, що імунна система до місця запалення направляє нейтрофіли — представників білих кров’яних клітин лейкоцитів. Фермент, який входить до їх складу, та призводить до зміни безбарвною структури слизу.

Велика кількість кровоносних судин, розташованих в носі, при пошкодженні в результаті сморканія і тертя може обумовити наявність в соплях червонуватих або коричневий включень. А якщо кровотеча рясне і не має тенденції до припинення, необхідна медична допомога.

Методи лікування

Чим лікувати білі соплі у дитини? Одним з варіантів позбавлення від соплів можуть служити судинозвужувальні засоби, які продаються без рецепту. В інструкції до них вказана дозування для дітей. Їх дія заснована на обмеженні притоку крові до слизової носа за допомогою спазму кровоносних судин. Це знижує набряклість, ніс дихає без перешкод, виділяється менше соплів. Застосування таких препаратів виправдано при інфекційній природі нежитю. Звикання і наявність побічних ефектів відносяться до мінусів цього способу. Алергічний риніт можна вилікувати прийомом антигістамінних препаратів.

Ефективним способом лікування соплів вважається промивання носа. Для цих цілей використовуються спеціальні пристрої з довгим носиком – розчин з його допомогою заливають в одну ніздрю, а через іншу він витікає. Для очищення носа також застосовують аспіратори – пристосування у вигляді груші або ж капронові пляшечки – пульверизатори. В якості промивки використовується розчин солі у підданої кип’ятіння або дистиляції воді.

Проводити такі процедури потрібно до моменту настання поліпшення. Однак слід пам’ятати, що тривале застосування цього методу призводить до вимивання речовин, що забезпечують захист слизової оболонки, а це збільшує ризик інфікування. Зовсім маленьким діткам зрошення слизової носа можна проводити готовими спреями.

Лікувати соплі можна, але не слід забувати, що вони самі по собі є лише симптомом захворювання, а слиз в надлишку – це реакція на інфекцію, дія гістаміну або наявність якого-небудь патологічного чинника. Наприклад, часто при інфікуванні вірусами необхідно підтримувати потрібну консистенцію слизу – багато пити, створити оптимальне середовище в приміщенні як з точки зору температури повітря, так і його вологості. Цього можна досягти провітрювання і вологе прибирання.

Не варто самим призначати лікарську терапію. Використання тільки судинозвужувальних крапель — це боротьба з симптомом, а адже може знадобитися і антигістамінний препарат у разі алергії, і протимікробний. Для виявлення і усунення першопричини появи білих сопель, а також правильного лікування необхідна консультація з лікарем. Не хворійте!

Залишити коментар