Біль в ліктьовому суглобі: причини, лікування

Безліч незручностей при русі може приносити біль в ліктьовому суглобі. Якщо б причини і лікування захворювань, при яких можливий такий симптом, були відомі широкому загалу, кількість запущених випадків та ускладнень, що призводять до втрати працездатності, зменшилася приблизно наполовину.

Біль в лікті буває сильною, різкою, ниючим або тягне. Всі ці види дискомфорту – ознака ураження суглоба в результаті травми, патологічного процесу в кістковій тканині або поширення болю на верхню кінцівку при інших недугах. Незалежно від того, що стало причиною неприємних відчуттів, потрібно вживати заходів, інакше рухати рукою стане дуже складно.

Наслідки необережності

У більшості випадків раптова біль у місці згину руки виникає з-за травматичних пошкоджень.

Забій

Після сильного удару ліктя (наприклад, при падінні) з’являється больовий синдром, інтенсивність якого залежить від сили дії твердого предмету. Під час огляду можна помітити синці і припухлість. Біль посилюється, якщо приєднався неврит ліктьового нерва.

Щоб швидко позбутися наслідків необережності, потрібно перші 3 доби після травми прикладати до хворого місця холод. При скупченні крові в суглобовій порожнині необхідно зробити пункцію і видалити рідину, а потім на 14-17 днів знерухомити суглоб гіпсової стрічкою.

Вивих, підвивих, розтягнення зв’язок

Удар, різкий, невдалий рух, порывистое смикання за кисть нерідко стають причиною розтягнення зв’язок або вивиху. Такою іноді супроводжується відділенням дрібних частинок кістки і зміною форми суглоба, появою ненатуральної рухливості. Болючість пошкодженого місця досить сильна.

Крім прикладання льоду і спокою, необхідних при розтягненнях, у разі вивиху та підвивиху знадобиться відновлення фізіологічного положення суглоба лікарем-травматологом і накладення гіпсу на 2-3 дні. Якщо після лікарської допомоги турбує ниючий біль, слід почати прийом протизапальних засобів та анестетиків.

Перелом

Занадто сильна, різка біль внаслідок травми свідчить про порушення цілісності опорно-рухового апарату. Найчастіше переломи невіддільні від вивиху. В окремих випадках зустрічається пошкодження нервів і великих судин, що загрожує втратою чутливості: хворий скаржиться на оніміння кінцівки, не може поворушити пальцями.

Потерпілому дають знеболюючий препарат, суглоб охолоджують, а потім у клініці лікар повинен правильно з’єднати кістки, використовуючи ручну репозицію, витягування або провівши хірургічну операцію. Пацієнту доведеться носити гіпсову пов’язку 1-1,5 місяця і приймати протизапальні і знеболюючі медикаменти.

Якщо причиною болю в ліктьовому суглобі стала травма, не можна вважати лікування закінченим після зняття фіксуючої пов’язки. Повне одужання неможливе без:

  • тривалої розробки руки;
  • спеціальних фізичних вправ;
  • фізіотерапії.

Таємні вороги ліктьового суглоба

Іноді люди навіть не підозрюють, що ліктьовий суглоб правої або лівої руки болить внаслідок серйозної патології і не знають, чим її лікувати. До хвороб, не пов’язаних безпосередньо з травматизмом, відносяться:

Епікондиліт

Така недуга часто розвивається у тенісистів, гольфістів, метальників ядер, малярів-штукатурів, прибиральниць і всіх, чия професія чи спосіб життя пов’язані з надмірними навантаженнями на верхні кінцівки. Такі нерідко ускладнюються пошкодженням м’язових сухожиль. Хворі епіконділіта скаржаться на гострий біль в ліктьовому суглобі при згинанні, розгинанні і обертання правої руки. Також людині боляче при натисканні на лікоть.

Рекомендації з лікування включають повний спокій і фіксацію кінцівки, засоби для зняття запалення та больових відчуттів.

Деформуючий остеоартроз

Перенесені травми або порушення кровообігу рук можуть призвести до поступового руйнування поверхонь суглоба. Спочатку людина страждає від періодичних ниючих болів. Далі піде деформація ліктя, рухи порушуються, біль посилюється і турбує навіть у стані повного спокою, а при згині руки чути хрускіт.

Потрібно негайно почати прийом ліків для поліпшення кровопостачання і харчування хворої ділянки тіла. Якщо не вдалося зупинити процес на ранній стадії, доведеться звернутися до хірурга з метою проведення пластики або ендопротезування ліктя.

Артрит і бурсит

Артрити виникають через ревматизму, подагри, псоріазу, туберкульозу або реакції на хвороби сечостатевої системи. Запальний процес внутрішньої оболонки суглоба може зачіпати і суглобову сумку – тоді мова йде про приєднання бурситу. Недуги проявляються набряком і болем як місця згину руки, так і навколишніх тканин. Біль в ліктьовому суглобі з внутрішньої сторони руки посилюється при піднятті важких предметів, рухах.

Артрит і бурсит зникнуть у результаті успішної терапії основних захворювань. Ускладнення у вигляді нагноєння лікують з допомогою пункції і внутрішнього промивання суглоба дезінфікуючими розчинами та антибіотиками.

Пухлини

Зростання новоутворень на ліктьовому нерві викликає сильні болі. Хворому потрібне термінове хірургічне видалення пухлини, хіміотерапія і променева терапія, анестетики.

Остеомієліт

Розпізнати таку хворобу неважко, адже до болів в лікті і порушення функціональності руки приєднується озноб, підвищення температури тіла, головний біль, слабкість.

Від інфекції, що викликала остеомієліт, позбуваються за допомогою антибіотиків, дезінтоксикаційними ліками виводять токсини, а імуномодуляторами, вітамінами і мінералами зміцнюють організм. Буває, доктора змушені видаляти частинки загиблої кісткової тканини хірургічним шляхом.

Ірадуючий біль

Багато хто дивується, коли лікоть нормально рухається, не набрякає, шкірні покриви на руці не змінюють колір, при обмацуванні болючості немає, але саме в цьому місці людини турбують постійні болі, що поширюються на всю кінцівку і стають сильнішими ночами. Зазвичай це відбувається при:

  • остеохондрозі;
  • інфаркті міокарда;
  • стенокардії;
  • окремі види інсульту.

Без усунення основної причини вирішити проблему не вдасться.

Щоб не довелося на тривалий час забути про рухливості і безболісності рухів рук, при перших же дзвіночках, вказують на те, ліктьовий суглоб запалений або пошкоджено, зверніться до лікаря. Крім того, не варто забувати, що біль нерідко віддає в руку при важких патологіях, які вимагають негайного втручання медпрацівників.

Залишити коментар