Біль у горлі як симптом хвороб щитовидки

Щитовидна залоза – залоза внутрішньої секреції, що входить до складу ендокринної системи організму, відповідальна за вироблення найважливіших гормонів. Якщо в роботі щитовидки спостерігаються збої, можуть початися проблеми з роботою інших органів і тому здоров’ю цього маленького органу потрібно приділяти максимум уваги і ні в якому разі не ігнорувати біль у горлі, в області розташування органу.

Горло може боліти при патології ендокринної залози з-за особливостей розташування щитовидки, про яких ми детально поговоримо нижче.

Загальні відомості про розташування та особливості органу

Маленька ендокринна залоза розташовується в зоні горла і тому запальні або інші процеси, що проходять в ній, можуть викликати появу болів в цій області. А тому лікарі на питання про те, чи може боліти горло при патологіях щитоподібної залози, завжди відповідають ствердно. Які ознаки має біль в горлі при хворобах щитовидної залози – питання більш складне, відповісти на нього можливо тільки після детального вивчення патологій, які можуть виникнути в даному органі, і, зрозуміло, після проходження професійного медичного обстеження.

Орган розташовується в передній частині шиї – у зоні між низом гортані і верхи трахеї. Основне завдання маленької «трудівниці» ендокринної системи – вироблення йодовмісних гормонів, що впливають на правильність проходження метаболічних процесів, які забезпечують повноцінну роботу серця, ЦНС і відповідальних за інтелектуальний розвиток людини.

Крім цієї маленької залози зазначені гормони не виробляє жоден інший орган людського тіла. І якщо у вас виник больовий синдром в області горла, і ви думаєте, що це болить щитовидка – негайно звертайтеся за консультацією до ендокринолога.

Болі в горлі при патології органу ендокринної системи

Патологій, які можуть розвинутися у маленької, але важливої залозі досить багато.

Розглянемо основні види захворювань щитовидної залози і дізнаємося, при яких хворобах органу біль у горлі є тривожним симптомом:

  • Гіпертиреоз – патологія, що характеризується зростанням активності щитоподібної залози і виражається в надмірному виробленню гормонів. Як наслідок — надмірно розганяється загальний метаболізм в організмі, і подібна швидкість обміну речовин призводить до збоїв в роботі внутрішніх органів людського тіла. Може сильно боліти щитовидка при цьому захворюванні? Немає, для цієї патології характерні інші симптоми: порушення сну, підвищена збудливість, різка втрата маси тіла (при повній відсутності скарг на апетит);
  • Гіпотиреоз – ще одне поширене захворювання ендокринного органу, при якому залоза починає повільно працювати і не справляється з виробленням потрібного організмові кількості гормонів. У результаті істотно сповільнюється обмін речовин, виникає кисневе голодування, організму не вистачає енергії. Як болить запалена щитовидна залоза при такій патології? Ніякі неприємні відчуття в горлі не з’являються, а ознаки захворювання виглядають наступним чином: почуття найсильнішої втому або слабкість, частий озноб, постійна сонливість, підвищена сухість шкірних покривів;
  • Ще одна поширена хвороба органу – ендемічний зоб. Її симптом – збільшення щитовидної залози, при цьому болі в горлі не спостерігається. Хвороба викликається нестачею йодовмісних продуктів в раціоні людини. Якщо проблему не вирішити терміновим чином – почне рости пухлина, той самий зоб.

Сильно боліти горло в області щитовидної залози може при тиреоїдиті – запальному процесі, що відбувається в органі. Тиреоїдит має кілька форм — гостру, хронічну, аутоімунні і на його тлі розвиваються різні хвороби горла, опухають лімфовузли, зростає зоб.

Діагностика і вибір засобів терапії, при лікуванні захворювань перелічених у розділі здійснюються лікарем-ендокринологом після здачі аналізів і проходження додаткових обстежень.

Терапія тиреоїдиту

З інформації викладеної вище, ми дізналися, що больовий синдром у горловий області при патологіях щитоподібної залози в основному спостерігається при тиреодите. Складність в тому, що цей медичний термін означає відразу кілька різних патологічних процесів, що відбуваються в органі ендокринної системи.

Тому перше, що потрібно робити, якщо болить щитовидка – це звернутися до фахівця для постановки точного діагнозу і вибору курсу терапії.

Розповімо, як може проходити лікування патології залежно від її виду та форми прояву:

  • Гостра форма запального процесу виникає при інфекційному ураженні органу, сепсисах, остеомієліті. Запалення зазвичай зачіпає лише одну частку залози та його основний симптом – сильний біль при ковтанні, яка при відсутності лікування швидко прийме постійний характер. Больовий синдром може віддавати в область вуха, потилицю, нижню щелепу. Крім болю при гострій формі захворювання відзначається підвищена температура, тахікардія і сильний озноб. Лікування тиреоїдиту в гострій формі потрібно починати негайно, інакше запалення перейде в абсцес. Якщо вдалося діагностувати хворобу на ранній стадії — хворому призначається курс антибіотиків, якщо ж розпочався процес утворення абсцесу або свища, зупинити хворобу можливо, лише шляхом хірургічного втручання;
  • Підгостра форма патології небезпечна тим, що хвороба може почати розвиватися в абсолютно здорової щитовидці. Деякі медики переконані – дана форма териоидита виникає внаслідок проникнення в організм вірусів, так як зазвичай патологія цього виду проявляється після перенесення хворим захворювань інфекційного характеру: кору, грипу. Характерні ознаки хвороби: різка біль в області щитовидної залози, иррадирующая у вухо, затолок і нижню частину горла.

Що робити, якщо ви спостерігаєте у себе ознаки териоидитного запалення? Відповідь одна: негайно звертатися до лікаря, териоидит в гострій і підгострій формі добре піддається терапії на ранніх стадіях діагностики.

Народні способи усунення больових відчуттів в залозі

У народній медицині є чимало рецептів проти больового синдрому в області щитовидної залози, однак допустимість їх застосування обов’язково потрібно узгодити з лікуючим лікарем і ні в якому разі не сподіватися виключно на рецепти з народної скарбнички.

Терапія патології ендокринної залози і особливо захворювань запальної природи в обов’язковому порядку повинна вестися фармацевтичними препаратами.

Народні знахарі запевняють, що немає засобу краще проти збільшеного зобу, ніж відвар з вівса. Готується засіб вкрай просто: дві склянки зерен злаку заварюють у літрі крутого окропу, ставлять масу на вогонь і кип’ятять додатково ще п’ять-шість хвилин. Пити протягом дня два-три рази, по половині гранчастого стакана.

При пухлинах в залозі може допомогти горобиновий сік. Ягоди горобини перебираються від гілочок і сміття, провертаються через м’ясорубку, а потім стерильною марлею потрібно вичавити свіжий сік з плодів. Сік додатково проціджують крізь сито і п’ють по п’ять столових ложок тричі на добу.

І народні цілителі, і лікарі рекомендують при патологіях щитоподібної залози збагатити свій раціон йодовмісними продуктами: морський капустою, морепродуктами, рибою.

Бережіть себе і своє здоров’я!

Залишити коментар