Безкаркасне дитяче автокрісло: різновиди і способи кріплення

При перевезенні дитини в легковому автомобілі важливо забезпечити малюкові не тільки комфорт, але і повну безпеку, особливо, якщо планується далеку подорож по жвавій трасі.

При незафиксированном ременями положенні навіть в пробці не виключена ймовірність отримання травми, тому кожному з батьків потрібно подбати про придбання спеціального автокрісла.

Загальні відомості про автомобільних кріслах без каркасу для дітей

Дитячі крісла, які встановлюються в автомобіль, можна придбати в спеціалізованому дитячому магазині або супермаркеті. Всі вони розрізняються за будовою, зовнішнім оформленням і за параметрами комфорту і безпеки. Все більшою популярністю користується безкаркасне дитяче автокрісло. Багато батьків вважають його оптимальним варіантом з точки зору фінансових витрат.

Зовні автокрісло нагадує м’який килимок, на якому повністю відсутні які-небудь жорсткі елементи. Кріплення здійснюється до спинки сидіння транспорту за допомогою ременів. Захист дитини під час руху автомобіля забезпечується стандартними ременями транспортного засобу і фіксаторами (широкими ременями) самого автокрісла.

Що стосується того, чи можна використовувати безкаркасні дитячі автокрісла, коли є більш надійні з металевою основою варіанти за більш високою ціною, потрібно розібратися, чи відповідає розглянута різновид всім вимогам до безпеки.

Стандартний варіант автокрісла відрізняється продуманістю будови і високою вартістю – близько 8 000 грн. Це затратно для багатьох батьків, особливо враховуючи, що за правилами ДАІ, крісло обов’язково потрібно змінювати з часом в залежності від зросту і віку дитини. Виробники пропонують більш практичний варіант крісел без каркасу, але дозволені безкаркасні дитячі автокрісла ДАІ, потрібно уточнити ще до покупки.

Зручність від використання і принцип дії

Багато батьків вважають, що використовувати розглянутий вид автокрісла безпечно, так як дитина незалежно від віку надійно зафіксований. Це пов’язано з тим, що можна легко відрегулювати ремені безпеки. Дитяче крісло без каркасу встановлюється в будь-якому легковому автомобілі. Зручно, що його можна легко переносити: виріб легкий і має невеликі габаритні розміри.

Завдяки компактності автокрісло без каркасу поміщається в спортивну або дорожню сумку, може перевозитися в громадському транспорті. Особливо це вагомий плюс для тих, хто не має власного автомобіля і кому часто доводиться возити дитину у таксі або машині знайомих.

З установкою цього виду крісел для безпеки при русі не повинно виникнути проблем.

В питанні того, як кріпиться безкаркасне дитяче автокрісло, допоможе наступна послідовність дій:

  1. Нахилити спинку сидіння в автомобілі, до якого потрібно прикріпити крісло.
  2. Самі довгі ремені, які розташовані знизу, протягнути між спинкою і сидінням.
  3. Короткі фіксатори залишити на верхній ділянці спинки.
  4. Використовуючи кріплення, з’єднати все (і довгі, і короткі) з тильною частиною. При цьому потрібно обов’язково перевірити, чи є чітка фіксація і наскільки добре прилягає крісло до вибраного сидіння.
  5. Спинку крісла слід випрямити.

В результаті дитина має бути закріплений на ділянках пахової зони, області стегон і плечей. Систему безпеки у 5 точках забезпечують безкаркасні дитячі автокрісла. Як кріпити для підвищення надійності розглянутої конструкції? Можна зафіксувати стандартний ремінь транспортного засобу на автокріслі вже після того, як малюк повністю пристебнутий вищевказаним способом.

Слід звернути увагу, щоб ремінь був на рівні живота і не доставляв незручностей. Для комфорту передбачені бічні ремені і нагрудна подушка. В залежності від комплектації дитини ремені затягуються сильніше або ж послаблюються.

При питанні того, чи можна користуватися безкаркасним дитячим автокріслом, не слід акцентувати увагу тільки на ціні конструкції. Порівняно з класичними варіантами стоїть крісло без каркасу в рази дешевше – не більше 2 000 грн.

Важливо пам’ятати, що вибір вироби тільки виходячи з фінансового аспекту може призвести до небезпечних наслідків. Потрібно звертати увагу на думку фахівців, перевіряти результати тесту на безпеку автомобіля, враховувати, чи дозволено використання крісла без каркасу ДАІ.

Показники безпеки

Існують різні думки про те, чи можна використовувати дитяче безкаркасне автокрісло. Це питання пов’язане з відсутністю іноземного сертифіката застосування, є тільки вітчизняний.

Дозволено використовувати крісла без каркасу, так як їзда на автомобілях не така швидка, як за кордоном (з-за поганої якості доріг). Згідно європейським стандартам, дитині безкаркасне сидіння не може гарантувати безпечне пересування в транспортному засобі.

За законом країни дитині до 12 років можна знаходитися в автомобілі, якщо є безкаркасне дитяче автокрісло. Дозволено ДАІ і не буде штрафу? Будь утримуючий пристрій, яке обладнане ременями безпеки, може бути використано, незалежно від того, чи присутній в конструкції тверда основа. Це пристрій має повною мірою відповідати комплектації, віку та росту дитини.

Тому найважливіше – повна відповідність автокрісла віковим параметром і можливість додаткової фіксації стандартними ременями автомобіля поверх основної утримує конструкції.

Останнє встановлено Правилами дорожнього руху, і якщо співробітник ДАІ виявить, що малюк не пристебнутий або ж утримує крісло відсутня, то на водія буде накладено штраф. Негативні думки з приводу використання крісел без каркасу пов’язані з тим, що краш-тест показує незадовільні результати з-за відсутності бічного захисту в конструкції. Однак, відповідно до стандартів сертифікації, наявності її у утримуючих пристроїв не є обов’язковим пунктом.

Переваги і недоліки

З переваг безкаркасних крісел для дитини в автомобіль порівняно з класичними аналогами виділяють наступні:

  • Ергономічність;
  • Демократична вартість;
  • Економія простору в салоні транспортного засобу;
  • Компактність;
  • Невелика вага.

Що стосується безпеки, то стандартні варіанти виявляються набагато надійніше, ніж безкаркасні дитячі автокрісла. Краш-тест показує не самі оптимістичні результати. Це пов’язано не тільки з відсутністю бокового захисту. У деяких моделях авто при різкому гальмуванні спинки крісел швидко складаються, що тільки підтверджує неефективність фіксації крісел без каркасу до сидіння з невідомої міцністю.

Важливо знати, що розглянутий тип автокрісел можливо встановити лише, коли є штатний ремінь безпеки з боку конструкції. Крім цього, обов’язково наявність наскрізного отвору між підставою сидіння і його спинкою для того, щоб протягнути нижні ремені.

У результаті батьки повинні пам’ятати, що для далеких поїздок розглянуте крісло без каркасу не забезпечить належного рівня безпеки. При виконанні всіх правил установки можна придбати безкаркасне автокрісло для їзди в межах міста.

Залишити коментар