Бежеві виділення при вагітності на ранніх термінах без болю

Білі різної консистенції, структури та кольору супроводжують жінку протягом усього життя і вважаються нормою. У період становлення жінки як матері ситуація не змінюється, і виділення продовжують з’являтися. Дуже часто прекрасних дам турбують бежеві виділення при вагітності на ранніх термінах. Що це — серйозний симптом чи норма?

Не турбуйтеся — все в порядку

Перші тижні вагітності дуже важливі не тільки для жінки, але і для її майбутнього малюка. Саме в цей період ембріон прикріплюється до матки і починає формуватися в маленького крихкого чоловічка. Організм майбутньої матусі на цьому етапі приносить безліч «сюрпризів»: починаючи від ниючих болів внизу спини і живота і закінчуючи ранковою нудотою і блювотою.

На даному етапі збільшується вироблення гормонів, зокрема прогестерону, який і підвищує секрецію піхви. Відповідно, чекати, що виділення припиняться, не варто. До речі, вони виконують дуже важливу функцію – зволожують статеві органи зсередини і зовні.

До того ж світло-бежеві виділення на ранніх термінах вагітності є прямими свідками того, що почали формуватися слизова пробка і плацента, не пропускають всередину матки нічого зайвого, дозволяючи плоду жити в животику з комфортом.

У дні, коли до зачаття у жінки наставала менструація, на ранніх термінах вагітності можуть з’явитися світло-коричневі виділення з прожилками крові. Це також вважається цілком природним процесом, який з часом зникне зовсім. Крім цього, невеликі коричневі цятки на трусиках можуть з’явитися після огляду на кріслі у гінеколога або проведення процедури УЗД. Справа в тому, що після прикріплення жовтого тіла до стінок матки родові шляхи стають більш пухкими, а значить, сильно уразливими при прямих контактах.

Виділення світло-жовтого кольору часто є ознаками алергічної реакції. В якості її збудника можуть виступати гелі для інтимної гігієни, синтетичне білизна, пральний порошок та інше. Проблема вирішується усуненням подразника.

Все перераховане вважається нормою і не повинно викликати у матусі занепокоєння. А для зменшення дискомфорту ви можете придбати пачку тонких гігієнічних прокладок, тільки без запаху і смаку.

Коли варто хвилюватися?

Щоб запобігти появі можливої загрози переривання вагітності, розвитку інфекційних і запальних захворювань, ви зобов’язані вчасно здавати аналізи крові, мазок на мікрофлору, проходити огляд і робити УЗД. Всі ці заходи необхідні для своєчасного виявлення патогенних бактерій і усунення їх на ранньому етапі розвитку.

Зміни в кольорі виділень, їх консистенції і інтенсивності ще не свідчать про наявність будь-яких патологій. А ось поява небезпечних дзвіночків, таких як запах, свербіж, печіння, біль, повинно насторожити жінку і змусити її терміново звернутися до лікаря. Причин для занепокоєння може бути багато, наприклад:

  • Одночасне зміна запаху, консистенції і кольору виділень може попереджати про те, що у вашому організмі оселилася інфекція, яка викликала запалення. У таких випадках гінеколог зазвичай призначає мазок для виявлення причини.
  • Коли запальний процес перейшов у стадію загострення, разом з бежевими виділеннями приходять сильний свербіж зовнішніх статевих органів і печіння при сечовипусканні. Ці ж симптоми дуже часто є передвісниками зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом.
  • Інтенсивні коричневі виділення з прожилками крові або кровотечі — привід викликати Швидку допомогу. Це можуть бути позаматкова вагітність, відшарування плаценти, загострення ерозії шийки матки.

Бежеві виділення при вагітності на ранніх термінах без болю і інших характерних симптомів бувають провісниками як збільшення прогестерону, так і його недостатньої вироблення. У будь-якому випадку це покаже тільки аналіз крові. Відразу хочеться сказати, що панікувати не варто. Зайва нервозність, загострення почуттів і страх тільки погіршать ситуацію. Вам необхідно знайти здоровий глузд і холодний розум, швидко відреагувати на зміни та звернутися до лікаря.

Багато з причин, що викликають появу бежевих виділень, не так страшні і легко піддаються лікуванню за допомогою прийому медикаментозних препаратів. І тут потрібно сказати пару слів про тих жінок, які бояться приймати ліки, прагнучи захистити свою дитину від їх принципу дії. Такі мотиви всім зрозумілі, але чомусь не враховується той факт, що інфекція шкоди для плода завдасть набагато більше, ніж пара випитих таблеток. Тому не варто противитися лікарям, адже ніхто з них не бажає завдати вам ні морального, ні фізичного збитку.

Кілька порад майбутнім мамам

На закінчення хочеться дати вам кілька порад, які ви напевно знаєте, але можливо, забули під безліччю навалилися турбот:

  • Навіть на ранніх термінах вагітності варто змінити свої красиві мереживні трусики на більш зручне білизна, пошиті з натуральних матеріалів. Такі тканини, як льон і бавовна, не викличуть роздратування і алергії, а значить, один привід для появи виділень бежевого відтінку усунутий.
  • Намагайтеся уникати стресових ситуацій – це більшою мірою впливає на загострення хронічних захворювань, в тому числі і на появу загрози викидня.
  • Не займайтеся самолікуванням. Навіть якщо симптоми вам здаються незначними, краще зайвий раз все уточнити у ведучого вагітність лікаря.

На закінчення хочеться додати, що питання, чи бувають бежеві виділення на ранніх термінах вагітності, в корені неправильний. Звичайно ж, вони бувають і, як правило, не несуть серйозної загрози для життя матері і дитини. Набагато важливіший той факт, якщо вони тягнуть за собою які-небудь зміни в самопочутті. Майбутнім мамам варто ставитися до свого тіла з більшою уважністю і при навіть самих крихітних симптомах негайно повідомити про це гінеколога.

Залишити коментар