Бальзам зірочка при вагітності

Більшість лікарських препаратів протипоказане при вагітності. Бальзам зірочка теж відноситься до цієї категорії, або їм можна лікуватися, не боячись нашкодити малюкові? Таке питання часто задають майбутні матусі. Адже відома ароматна суміш полегшує болючі прояви застуди у дорослих і дітей вже кілька десятиліть.

Ліки під назвою «Золота зірка» містить натуральні ефірні олії – гвоздична, коричне, евкаліптова і м’ятна, а також камфору і ментол. Ця комбінація знімає головний біль і біль у м’язах, усуває кашель і полегшує носове дихання при нежиті. У 80-ті роки такий засіб було в домашній аптечці кожного нашого співвітчизника. Про цілющі властивості складу не забувають і зараз, але тепер «Зірочку» випускають у вигляді мазі, рідкого бальзаму і олівця. Також існує однойменний сироп і назальні краплі, але ці кошти однозначно шкідливі для жінок, які чекають дитину.

Зважуємо «за» і «проти»

Як правило, щоб дізнатися, чи можна використовувати бальзам «Зірочка» при вагітності, жінки шукають відповідну інформацію в інструкції по застосуванню. Виробники кошти повідомляють, що клінічних досліджень на такій категорії хворих не проводилося, тому лікуватися препаратом жінкам в положенні не рекомендується. Але на практиці багато лікарі нехтують цією обставиною. Отже, ознайомимося з думкою «протиборчих таборів».

Прихильники використання «Золотої зірки» в період виношування малюка стверджують, що випадки негативного впливу цього препарату на плід їм не відомі. Зате багатьом майбутнім матусям він допоміг у боротьбі з кашлем і нежиттю. Головне — знати міру, і всі побоювання виявляться марними.

Інші фахівці вважають, що такий бальзам не шкідливий, але і не надто ефективний.

Противники ж застосування засобу під час вагітності підкреслюють, що рацемическая камфора проникає через плаценту, а ефірні масла (особливо коли жінка на пізньому терміні) можуть бути токсичні для плода. Тому краще перестрахуватися і «Зірочкою» не лікуватися.

Незважаючи на суперечки з приводу доречності призначення в’єтнамської зілля, медики абсолютно згодні один з одним у тому, що не можна користуватися цим препаратом, якщо:

  • до настання вагітності бальзам викликав алергію;
  • повторний тест на алергічну реакцію, проведений вже під час виношування малюка, виявився позитивним;
  • сумішшю будуть оброблятися слизові оболонки або ушкоджені ділянки шкіри (при нежиті вона наноситься дуже обережно, тонким шаром, на шкірний покрив без мікротріщин);
  • запах ліки жінці неприємний, викликає чхання, нудота, що часто трапляється, якщо бальзам «Зірочка» використовується при вагітності в 1 триместрі.

Як прогнати «темні дні» хвороби променями «Золотої зірки»?

Переконавшись, що в’єтнамський бальзам не викликає у жінки, що знаходиться в положенні, ніяких неприємних відчуттів, його застосовують при застуді. Ризик негативних наслідків такого лікування близький до нульового, якщо не зловживати засобом (наносити тонким шаром суміш) і дотримуватися технологію застосування при різних проблемах.

Бальзамом або маззю «Зірочка» при вагітності 3 рази на день змазують:

  • віскі або потилицю — при головному болю;
  • крила носа при риніті;
  • шкіру під вилицями — при захворюваннях горла (після нанесення потрібно укутати шию теплою тканиною).

Якщо майбутня матуся кашляє, ввечері можна злегка натерти маззю шкіру на ділянці тіла, де знаходяться бронхи. Після такої процедури слід надіти теплу кофту і лягти в ліжко. З допомогою ліки у формі олівця роблять інгаляції: у кожну ніздрю по 10-15 разів у день (1-2 вдиху за 1 інгаляцію). Але врахуйте, що вдихання кошти вважається більш небезпечним, ніж його зовнішнє застосування.

Коли у мами ГРВІ або ГРЗ, розвивається дитина страждає разом з нею, так що відмовлятися від лікування не стоїть. Багато лікарі дозволяють застосовувати бальзам «Зірочка» при вагітності, якщо його складу не провокує у жінки негативних реакцій. Користуйтеся легендарним в’єтнамським складом з хорошою репутацією правильно, і він буде для вас корисним, не заподіявши не найменшої шкоди!

Залишити коментар