Бактерії в сечі у жінок: причини

Якщо в жіночому організмі протікає інфекційний процес, видільної системі буде міститися багато мікроорганізмів. Стан, при якому в сечі є бактерії, називається бактеріурією. Чим довше вони присутні в сечі, тим вище рівень вираженості бактеріурії. Але які причини такого стану?

Звідки беруться настирливі бактерії

Якщо у жінки підвищені бактерії в сечі, причини необхідно знати, щоб позбутися цього стану і супутніх симптомів. Для визначення причини необхідно розуміти методи потрапляння бактерій у урину, а їх 2:

  • спадний шлях, коли мікроби проникають з нирок або переносяться лімфою, з током крові;
  • висхідний шлях, коли мікроби проникають в сечовидільні шляхи.

Наприклад, якщо жінка погано дотримується гігієну інтимної сфери, бактерії можуть проникнути з допомогою висхідного шляху. Недостатня інтимна гігієна означає, що жінка рідко підмивається, адже це бажано робити 2 рази в день. Крім того, підмиватися потрібно перед і після сексу.

Також жінка може неправильно підмиватися, робити це потрібно за допомогою струменя теплої води спереду назад. Саме завдяки цьому різні віруси, що знаходяться в прямій кишці, не потраплять на зовнішні статеві органи. Безумовно, потрібно носити чисту нижню білизну. Проблеми можуть виникнути через неправильне носіння щоденних прокладок. Найбільший термін використання однієї прокладки – 4 години, після цього на ній починають активно розмножуватися бактерії, які потрапляють з піхви. Якщо порушувати зазначені рекомендації, можуть виникнути проблеми з аналізами сечі, а, значить, і з жіночим здоров’ям. Інші причини зв’язуються з різними захворюваннями, найпоширеніші з них:

  • інфекційні захворювання;
  • хвороби органів сечовивідних шляхів.

Наприклад, якщо жінка не долечила захворювання органів сечовивідних шляхів, висока ймовірність того, що з її аналізами щось не в порядку. Ця система жіночого організму вимагає особливої турботи і уваги. Мало того, що деякі хвороби супроводжуються попаданням бактерій, так ще й не до кінця вилікувані недуги підвищують ризик повторного або первинного зараження. Серед захворювань сечостатевої області, які супроводжуються наявністю бактерій у сечі, можна виділити:

  • уретрит;
  • цистит;
  • пієлонефрит;
  • гломерулонефрит.

На тлі зниження імунітету теж підвищується ймовірність проникнення бактерій в статевий сечостатеву систему, тому що організм не в силах впоратися з ними. Цукровий діабет і навіть зубні захворювання теж можуть стати причинами поганих аналізів, адже ці недуги пов’язані з ослабленням організму і попаданням в нього інфекції, наприклад, при карієсі.

Якщо виявляються бактерії в сечі у вагітних, що це означає? Причин такого стану навіть більше, ніж у випадку зі звичайною жінкою. Вагітність – особливий і складний період, в який створюються незвичайні умови, наприклад, може застоюватися сеча, в ній і розвиваються бактерії.

Не можна не пам’ятати про те, що під час носіння малюка в утробі матка постійно збільшується, тому на нирки виявляється немаленьке тиск, в результаті чого їх робота ведеться неповноцінно. Бактеріурія може бути наслідком гормональної перебудови, адже це теж має місце при вагітності. Крім того, у майбутньої мами сечостатева сфера має фізіологічні особливості, канал для сечовипускання знаходиться біля прямої кишки, а уретра досить коротка.

Особливості лікування

Лікування при бактерій в мочебудет більш ефективним, якщо з’ясувати причини цього стану. Зазвичай такі аналізи є сигналом до того, що в організмі проходять запальні процеси, особливо це стосується сечостатевої сфери. Лікарю необхідно встановити ступінь бактеріурії, що дозволить призначити терапевтичні способи її усунення. При гострих інфекціях застосовується терапія, заснована на прийомі антибіотиків. Зазвичай вибираються антибіотичні препарати останнього покоління, що володіють широким дією. Важливо, щоб в інструкції до них описувалося якомога менше побічних ефектів.

Може використовуватися фітотерапія, іноді призначаються сечогінні препарати. У період вагітності лікування призначається з особливою обережністю, щоб не було нанесено жодної шкоди дитині в утробі.

Жінки правильно роблять, задаючи питання, якщо є бактерії в сечі: що це значить, чим лікувати?Але ще важливіше уникати появи бактеріурії. Для цього необхідно дотримуватися рекомендацій щодо інтимної гігієни, вчасно лікувати всі захворювання і зміцнювати свій імунітет!

Залишити коментар