Азитроміцин: суспензія для дітей

Для лікування дітей нерідко призначають антибіотики. Фармацевтичні компанії намагаються полегшити процес антибіотикотерапії для маленьких пацієнтів та їх батьків. Так, спеціальна лікарська форма, в якій випускається популярний антибіотик азитроміцин для дітей, – це суспензія. Як її готувати, по скільки давати і чого побоюватися?

Чому педіатри люблять прописувати дітям Азитроміцин?

Цей препарат належить до третього покоління антибіотиків – макролідів. Він приходить на виручку, якщо пеніциліни виявляються безсилими перед шкідливими бактеріями. Його головна діюча речовина – азитроміцин.

Антибіотик демонструє високу ефективність проти широкого спектру патологічних мікроорганізмів, включаючи стафілококи. Це єдині ліки, яке здатне перемогти гемофильную паличку (а вона призводить до менінгіту та запалення легень).

Азитроміцин легко проникає та накопичується в мокроті і тканинах легенів, бронхів, шкіри і сечостатевих органів. Його концентрація у тканинах у 10-50 разів вище, ніж в крові, тому він діє прямо на «епіцентр» запалення. Принцип роботи цього антибіотика полягає в тому, що він не дає клітинам мікробів-збудників хвороби синтезувати білки, а без цього вони не можуть існувати.

Найвищої концентрації в організмі препарат досягає через 2-3 години після прийому. Він відрізняється і уповільненим виведенням: залишає дитячий організм протягом 35-55 годин. Саме тому даний антибіотик можна приймати один раз на добу.

Що дуже важливо, Азитроміцин підходить для лікування діток з алергіями і бронхіальну астму.

Коли призначається ліки?

Найчастіше цей препарат призначають дітям при захворюваннях органів дихання, але не тільки. Показаннями до його застосування є:

 • бронхіт;
 • запалення легенів, спровоковане мікоплазмою та хламідіями;
 • ускладнена пневмонія;
 • гайморит;
 • ангіна;
 • синусит;
 • тонзиліт;
 • дерматологічні захворювання – гнійничкові ураження, бешиха, імпетиго, фурункульоз;
 • кліщовий бореліоз;
 • виразкова хвороба.

Як правильно приготувати суспензію?

Хоча препарат випускається в таблетках і у вигляді розчинів для ін’єкцій, такі форми підходять тільки для дорослих, тому що вміст активної речовини в них занадто велике для дитини. Оптимальний варіант прийому Азитроміцину для дітей – суспензія. Її можна використовувати з 6 місяців і до 12 років.

В 5 г суспензії знаходиться 125 мг азитроміцину.

В аптеці ліки продаються у вигляді порошку, має білий колір. Воно випускається в двох варіантах: у дозі 100 (для дітей з масою тіла більше 5 кг) і 200 мг (для дітей, вага яких перевищує 15 кг) азитроміцину на 5 мл суспензії (флакон 20 мл, 30 мл).

Розводити його необхідно будинку. В упаковці з препаратом є спеціальний калібрований шприца з поділками 2,5 і 5 мл Щоб приготувати 35 мл рідкого розчину, слід до вмісту флакона (30 мл, 1200 мг азитроміцину) додати 14,5 мл дистильованої води і гарненько збовтати до отримання однорідного розчину. Його кількість буде на 5 мл більше, ніж потрібно. Цей запас необхідний, щоб компенсувати втрати ліки, які неминуче трапляються при його прийомі. Щоб отримати 25 мл суспензії (100 мг/5 мл), досить додати 11 мл води.

В інструкції до суспензії азитроміцину для дітей вказано, що, як тільки дитина вип’є ліки, йому треба дати трохи чаю або соку, щоб змити залишки препарату в ротовій порожнині.

Свіжоприготовлену суміш можна зберігати 5 діб, після чого використовувати її не рекомендується. Перед кожним черговим застосуванням флакон треба добре потрясти.

В якій кількості давати антибіотик?

В яких дозах зазвичай призначається Азитроміцин для дітей? Дозу підбирає лікар залежно від віку хворого. При цьому він орієнтується на таку схему:

 • дітям від 6 місяців до року – по 5 мг ліки на кожен кг ваги. Пити раз на добу протягом 3 днів;
 • малюкам від року до 3 років – по 10 мг Азитроміцину на 1 кг маси тіла за 1 прийом. Лікування продовжувати 3 дні;
 • дітям з 4 до 12 років по 15 мг суспензії на кілограм ваги за тією ж схемою — 1 р. в день 3 доби.

Розрахувати дозу для своєї дитини просто: для цього достатньо знати його вагу. Наведемо приклад: в рік і 5 місяців малюк важить близько 13 кг. Множимо на 10. Вийде, що в добу йому необхідно 130 мг препарату. Пити його слід за 2 години до або після їжі.

Азитроміцин в суспензії для дітей, згідно інструкції по застосуванню, можна давати 3 дні підряд, або у перший день-10 мг /кг, а потім ще 3-4 дні по 5-10 мг/кг. Курсова доза – 30 мг/кг.

У комплекті з ліками йде мірна ложечка з поділками 2,5 і 5 мл, з допомогою якої можна легко відміряти необхідну кількість. Смак може не сподобатися дитині: суспензія нудотно-солодкий з гірчинкою.

Про протипоказання

Заборонено давати даний антибіотик немовлятам до 6 місяців, тому що мінімальна доза, при якій він може надати згубна дія на хвороботворні бактерії, – 5 мл. А така кількість Азитроміцину здатне викликати судоми, кишкові та шлункові кровотечі у 5 — 10% немовлят.

Препарат не підходить діткам, у яких виявлена гіперчутливість до Азитроміцину, Еритроміцину та інших макролідів. Його не можна прописувати пацієнтам, які страждають важкими порушеннями в роботі нирок, печінки.

Не рекомендується поєднувати прийом даного препарату з антацидними засобами, так як це негативно вплине на його ефективність.

Чим може загрожувати дитині прийом препарату?

Практика показала, що алергічні реакції на Азитроміцин у дітей фіксуються вкрай рідко. А ось які побічні ефекти зустрічаються більш часто:

 • підвищена тривожність, гіперактивність (або сонливість), нервозність, слабкі запаморочення;
 • послаблення стільця, здуття живота, нудота;
 • спастична біль у животі;
 • невелике підвищення ферментів печінки у сироватці крові.

Азитроміцин (це підтверджують і батьки, та педіатри) діє дуже добре, при цьому його вартість цілком доступна – 120 руб. Він приходить на виручку при різних бактеріальних інфекціях і допомагає пережити їх без наслідків. Але його, як і інші антибіотики, не можна рекомендувати: він призначається строго за показаннями і тільки лікарем!

Залишити коментар