Атровент або беродуал — що краще

Кашель може бути дуже небезпечним, а його наслідки – вельми несподіваними. Адже він здатний привести до розвитку бронхоспазму. Тому іноді доводиться пускати в хід сильнодіючі засоби, наприклад, такі як атровент або беродуал. Що з цих препаратів краще? Спробуємо знайти відповідь.

Не для застуди: Беродуал і Атровент

Ці медикаменти відносяться до групи бронхолітичних препаратів, так званих м — холіноблокаторів. Вони призначені для інгаляцій при розвитку бронхоспастического синдрому, попередження та усунення утрудненого дихання і гострого задухи. Найпоширеніші показання для їх застосування – обструктивний бронхіт і астма.

Як використовувати Атровент?

Атровент для інгаляцій використовується у дорослій і дитячій практиці. Інструкція по застосуванню містить такі рекомендації щодо його прийому:

 • аерозоль – перед використанням балончик струсити. Дорослим та дітям з 6-річного віку впорскувати в рот по 2 дози до 4 р. в день. У добу вводити не більше 12 доз;
 • розчин для інгаляцій: дітям до 6 років – по 0,4-1 мл, від 3 до 4 р. на день (максимально – 4 мл), з 6 до 12 років – по 1 мл 3-4 р. на добу, пацієнтам віком старше 12 років – по 2 мл 3 — 4 р. (не більше 8 мл на день).

Перед інгаляцією пропонується розбавити разову порцію препарату 0,9 % розчином хлориду натрію в кількості 4 мл і заповнити цим розчином небулайзер.

Як робити інгаляції Беродуалом?

Якщо призначений Беродуал для інгаляцій, то, згідно інструкції по застосуванню, слід дотримуватись таких вказівок:

 • препарат в аерозольній упаковці заборонено застосовувати дітям до 6 років. Іншим категоріям пацієнтів слід впорскувати необхідну кількість доз в рот: дитині 6-12 років по 1 разовій дозі, дітям старше 12 років – по 2 дози. Не можна використовувати більше 4 доз для дорослого та 2 для дитини протягом 3 годин;
 • ліки в розчині слід використовувати тільки в небулайзере. Дозволено призначати його дітям молодше 6 років. Зразкові пропорції для інгаляцій: діти до 6 років — по 5 кап., з 6 до 12 років – по 10 кап. (0,5 мл). Старше 12 років: при нападі астми — по 20 кап (1 мл), при важкій формі бронхоспазму – по 50 кап. (2,5 мл). Препарат слід розвести в 4 мл фізрозчину;
 • максимальна добова доза для немовляти – 10 кап., для дитини – 40 кап., дорослого — 80 кап.

Важливо! Беродуал — кардиотоксичный препарат. Навіть у формі інгаляцій він серйозно впливає на роботу серця.

При наявності протипоказань до прийому Беродуала можна використовувати такі аналоги для інгаляцій: Серетид, Биастен, Дитек, Інтал Плюс, Ипрамол Стери-Неб.

Обидва препарату виробляє одна і та ж компанія — «Берінгер Інгельхайм». Тому можна зробити висновок, що їх якість знаходиться на однаковому рівні.

 • Форма випуску

Обидва засоби виготовляються у вигляді аерозолю в балончику та рідкого складу для інгаляцій, поміщеного у флакон-крапельницю.

 • Дія

Фармакодинаміка обох засобів однакова. І одне, і друге допомагають відновити оптимальну в’язкість бронхіального слизу, розширюють бронхи, освіта прискорюють і поліпшують процес відходження мокротиння, полегшують приступи сухого кашлю. Беродуал швидко купірує спазм трахеї і бронхів, Атровент робить те ж саме, але дещо повільніше.

 • Склад

У Атровенте одне діюча речовина – ипраторопиум бромід. Він розширює просвіт бронхів і розслабляє їх мускулатуру, зменшує тонус і усуває порушення прохідності бронхів. Беродуал також включає цей компонент, але в його складі є ще одна складова – фенотерола гідробромід. В поєднанні один з одним вони виробляють більш потужну дію. Тобто Беродуал надає більш виражений і сильний терапевтичний ефект.

 • Свідчення

Вони збігаються. Такі медикаментозні засоби для інгаляцій призначаються при ХОЗЛ, астмі, емфіземі легенів, бронхоспазмі. Їх також доцільно використовувати для профілактики спазму бронхів.

 • Протипоказання

У Беродуала їх більше. Не можна використовувати його при тахікардії і аритмії, злоякісних формах гіпертонії, катаракті та глаукомі, діабеті, ендокринних патологіях. Обидва препарати заборонені при індивідуальній непереносимості.

 • Побічні ефекти

Вони зустрічаються рідко. Проявляються сухістю в роті, тремор, порушення зору, збільшенням ЧСС, зміною тембру голосу, головним болем, запамороченням, млявістю, розвитком ларингіту або фарингіту, розладами в роботі шлунково-кишкового тракту, шкірним свербежем, підвищенням внутрішньочерепного та внутрішньоочного тиску. Беродуал може призвести до ішемії. Атровент не надає небезпечного впливу на серце.

 • Швидкість дії

Лікувальний ефект при використанні Беродуала настає швидше: він починає діяти вже з перших хвилин. При прийомі Атровент терапевтична дія виявляється через 10-15 хвилин. В обох випадках воно зберігається протягом 6-8 годин.

 • Вікові обмеження

Атровент навіть у розчині дозволено з 6 років, Беродуал призначається діткам до року.

 • Застосування при вагітності.

Беродуал заборонений в 1 і 3 триместрах. Літнім, годуючим і вагітним (але тільки у 2 і 3 триместрі) підійде Атровент.

 • Безпека

Обидва препарати можна застосовувати, тільки якщо їх призначив лікар. Це ефективні, але далеко не безпечні засоби.

 • Ціна

Беродуал азрозоль – 487 руб., розчин – 289 руб.; Атровент (у тих же формах) – 352 руб., 239 руб.;

 • Відгуки

На думку пацієнтів, обидва препарати ефективні і допомагають навіть при дуже сильному кашлі, а також при бронхіальній астмі, коли звичайні ліки безсилі. Їх легко використовувати, але це кошти на крайній випадок. Не варто намагатися лікувати з їх допомогою звичайний кашель. Беродуал сильніше, і після нього Атровент вже не допомагає.

Який же препарат віддати перевагу – Беродуал або Атровент? Якщо стан пацієнта вимагає швидкого і ефективного втручання, то краще використовувати перший. Це комплексне ліки, діє дуже оперативно і сильно — в цьому сенсі воно краще. Що стосується безпеки, протипоказань і ціни, то краще Атровент.

Залишити коментар