Антуріум: пересадка і догляд в домашніх умовах

Антуріум – екзотичне горщечне рослина з великими зеленими листами і барвистими квітами. Воно дуже красиво, але досить клопітно у вирощуванні. Якщо у вашому помешканні влаштується антуріум, йому знадобиться не тільки пересадка в домашніх умовах, але і деякі інші процедури. Що саме потрібно квітці для комфортного життя?

Щастя чоловіка – у ваших руках!

Антуріум – це вічнозелена рослина, чиє походження пов’язують, головним чином, з басейном річки Амазонки. В українських квіткарів він теж успішно прижився, причому цінують його не тільки за вражаючу красу, але і за магічну здатність обдаровувати чоловіків щастям, благополуччям у всіх сферах життя, кращими особистісними якостями. Рослина часто дарують саме представникам сильної половини людства: не дарма ж отримав антуріум прізвисько «чоловіче щастя»!

Однак щоб квітка поділився з власником своєю позитивною енергетикою або як мінімум добре ріс, йому потрібна грамотна турбота. Що являє собою догляд за «чоловічим щастям», як правильно його підживлювати і поливати, коли настає найкращий час для пересадки? Знання цих нюансів – запорука того, що вибаглива рослина буде рости і розвиватися здоровим, радувати око рясним барвистим цвітінням.

Антуріум: пересадка в домашніх умовах

Якщо у вашому будинку з’явився новий зелений вихованець – антуріум, пересадка після покупки йому знадобиться напевно. Перед тим як насипати в новий «дім» землю, необхідно створити дренажний шар з дрібних камінчиків або керамзиту. Грунт для антуріума повинна бути легкою. Ідеально підходить суміш листової землі, торфу, кори і піску, змішаних в рівних пропорціях. Необхідно подбати й про те, щоб земля була кислою (рН 4,5-5,5).

Необхідна Пересадка щороку лише молодим рослинам. Зрілі, старі антуріуми ростуть повільніше, тому достатньо забезпечувати їм переселення в свіжу грунт раз на три роки.

Якщо рослина не пересаджувати, варто хоча б обмежитись півзаходом – замінити верхній шар землі на свіжий.

Як правило, рослина поетапно переміщують у горщики побільше до тих пір, поки діаметр ємності не досягне 15 см, а потім тільки періодично змінюють землю. Найкращим часом для пересадки антуріума вважається весна, коли у рослини закінчується зимовий період спокою.

Як доглядати за вимогливим красенем: поради

 • Правильний догляд передбачає надання рослині світлого місця, але не безпосередньо на сонячних променях. На яскравому світлі листя антуріума отримують опіки. Рослина спокійно переносить легку тінь і нормально почуває на вікнах з північної сторони. На південних вікнах горщик з антуріумом доцільно поставити трохи далі від вікон, щоб доходить до нього світло злегка розсіювався.
 • В період з весни до кінця літа антуріум інтенсивно росте і цвіте, а взимку йде «у відпустку». Влітку температура для квітки повинна наближена до нормальної кімнатної, тобто близько 21 градуса. Взимку її слід знизити приблизно до 16-17°C. Виняток становить антуріум Шерцера, який у період січень-лютий слід тримати при 10-12°C градусів, щоб підштовхнути суцвіття до весняного цвітіння.
 • Дуже важливо правильно поливати такого кімнатного вихованця. У період росту потрібно робити це кожні кілька днів, щоб земля була постійно зволоженою, але не занадто мокрою. Кожен день доведеться змочувати листя. Не варто протирати їх вологою тканиною, тому що занадто легко таким чином пошкодити листя.
 • Для поливу антуріума категорично не годиться холодна водопровідна вода прямо з-під крана. Треба її відстояти і довести температуру до кімнатної. Слід уникати жорсткої води з високим вмістом кальцію і сильно хлорованої рідини: з-за такого «частування» на листі антуріума з’являються непривабливі коричневі плями. На зиму полив обмежують.
 • Підвищена вологість повітря – ще один принциповий момент догляду за антуріумом в домашніх умовах. «Чому сохнуть листя?» — дивуються деякі квітникарі, через незнання не забезпечивши цього умови або виставивши горщик на протяг. Обидва ці фактори змушують листочки чахнути. Щоб рослині було комфортно, варто поселити його в групці «сусідів». Ще один спосіб створити потрібну вологість – поставити поруч з антуріумом плоску ємність, куди насипати гальку і поливати її кожен день водою.
 • Удобрюють антуріум в період зростання – з весни до кінця літа, кожні два тижні використовуючи рідку підгодівлю, розведену у воді для поливу. Добре підходить добриво для кімнатних рослин або натуральний біогумус. Антуріум, як вже згадувалося, любить кисле землю з рН 4,5-5,5, тому можна пускати в хід підгодівлю для ацидофільних рослин.

Тонкощі поводження з тропічним гостем

  • Антуріум не переносить холодної землі, тому ніколи не ставте горщик безпосередньо на мармурові або металеві поверхні підлоги, покриті плиткою. Саме любов до теплих містечок робить так, що у деяких людей квітка на диво добре росте на підвіконні над батареєю (тільки якщо повітря не занадто сухий).
  • В процесі догляду за рослиною варто подбати про те, щоб у відрослих квіткових пагонів була опора. Їх можна акуратно прив’язати до тонких бамбукових паличок або спорудити опору у вигляді витончених драбинок.
  • Доглядаючи за антуріумом, будьте обережні і надягніть на руки рукавички, оскільки це кімнатна рослина отруйна. Його сік може дратувати шкіру рук, а при попаданні в рот викликати набряк губ, язика і горла. Правда, концентрація отруйних речовин дуже маленька, і неприємні симптоми проходять швидко.

Антуріум, квітка, допомагає чоловікам ставати улюбленцями Фортуни, — непростий мешканець підвіконь. Цього тропічного гостя доведеться догоджати підвищеною вологістю і оптимальним температурним режимом, оточити увагою і турботою. Однак можливість милуватися цвітінням цього яскравого, але елегантного красеня безумовно варта наших зусиль.

Залишити коментар