Антистатик для одягу в домашніх умовах

Статичну електрику, особливо в холодну пору року, жінок переслідує невпинно: то волосся липнуть до лиця, рук і шиї, то спідниця раптово змішалась і вкрай некрасиво змальовує все, що можна і не можна. Єдине рішення в такій ситуації – придбання антистатика для одягу.

Однак знайти підходящий – та ще задачка. Може існує спосіб зробити антистатик для одягу своїми руками або замінити його чимось?

Як позбутися від статичної електрики на одязі в домашніх умовах?

Один з найпростіших способів, який допомагає вирішити цю проблему, звичайно ж, рідина, оскільки розряд відбувається переважно на сухих ділянках. Найбільш доступна і безпечна – вода. Достатньо змочити долоні і провести ними як по волоссю, так і по ногах і зворотній стороні спідниці/сукні, як «іскрити» перестане. Однак у цього методу є істотний недолік – він дуже недовговічний. 10-15 хвилин, максимум півгодини (все залежить від умов, в яких Ви перебуваєте), та процедуру доведеться повторювати заново.

З цієї причини доводиться шукати, чим замінити антистатик для одягу в домашніх умовах на більш тривалий термін.

  • Можна приготувати домашній аерозоль – кондиціонер для волосся (не бальзам, не маска!) з’єднати з оцтом. Їх співвідношення – 2:3. Після до отриманої маси додають стільки ж рідини. Тобто, наприклад, Ви отримали склянку основного засобу, значить розводьте склянкою води. Рідину заливають в тубу з пульверизатором, оббризкують їй річ, подвергающуюся статичної електрики перед носінням.
  • Жирний крем. Найкраще – дитячий. Їм можна обробити ноги і навіть колготки, але лише ледь-ледь, залишками продукту на руках. Недолік методу в тому, що іноді складу засобу грає злий жарт з одягом, залишаючи на ній плями. Аналогічно будуть діяти лосьйони-молочко. Для голих ніг актуально і масло, а ось на колготки його точно наносити не варто.
  • Альтернатива попередньому варіанту – шматок мила, який треба намочити, а потім провести їм по виворітній стороні синтетичної речі.

Якщо Ви не шукаєте спосіб, який спрацює за секунду, можна скористатися такими порадами:

  • після кожного прання проблемні речі споліскувати у воді, яка збагачена ложкою столового оцту. Високу концентрацію розчину робити не потрібно – досить малої кількості, щоб знизити здатність синтетики (а переважно «іскри» дарує вона) накопичувати статичну електрику при носінні.
  • Якщо чистий оцет не спрацював, можна з’єднати його з содою. Приблизне співвідношення – 6:1 або 7:1. Знову ж таки, цей тандем потрібно розвести у воді. Крім того, що ймовірність появи статичної електрики знизиться, матеріал стане м’якше.

Також потрібно зазначити, що деякі господині підкислює воду соком лимона, або розчиняють у ній кухонну сіль. Хтось використовує спеціальний кондиціонер для білизни. Однак ці варіанти дають менш помітний результат, ніж ті, що мають у своїй основі оцет.

Який фабричний антистатик купити?

Якщо Вам все ж не допомогли наведені вище поради, або Вам значно простіше купити вже готове засіб і, коли це знадобиться, діставати його, Вам потрібно розібратися в асортименті представлених на сьогоднішньому ринку товарів антистатиков.

  • Аерозоль. Найзручніший варіант, який не всім подобається із-за різкого запаху. Використовувати його рекомендовано на балконі або в добре провітрюваному приміщенні. Тканина збризкують із зворотного боку, при цьому колготки/панчохи обробляти не можна – тільки спідницю. Дайте виробу повисіти 15-20 хвилин, перш ніж одягнути його.
  • Паста/крем. Використовується під час полоскання одягу – засіб потрібно розчинити у воді відповідно до інструкції. В основному працює на дуже тонких тканинах: капрон, нейлон. Для штучного хутра на основі такої пасти готують антистатичний розчин.
  • Кондиціонер. Працює за принципом пасти, теж застосовується для ополіскування речей. Істотний плюс – приємний запах, якого позбавлений аерозоль.

У висновку потрібно зазначити, що навіть магазинний антистатик може не справлятися зі своїм завданням на 100% – у такому разі професіонали радять жінкам переглянути свій гардероб. Намагайтеся комбінувати синтетику з натуральними матеріалами: льон, шовк, бавовна. Так статичну електрику між ними буде вироблятися в меншій мірі.

Залишити коментар