Аналіз крові на вагітність на ранніх термінах

Затримка і дві смужки на тесті – це ще не всі ознаки, за якими встановлюється вагітність. Щодо збоїв менструального циклу всі жінки знають, що таке іноді трапляється. Зсув може бути викликана патологією, акліматизацією, прийомом оральних контрацептивів або гормонотерапією.

Аптечні тести також можуть підкачати, адже чутливість їх може бути низькою, як наслідок, результат виявиться негативним, що насправді не відповідає дійсності. Саме тому жінки обов’язково роблять кілька тестів, ну, щоб вже напевно. Але і цього може бути замало.

Коли у жінки виникає підозра, що вона чекає дитину, найбільш ефективний спосіб точно визначити зміну стану – спеціальний аналіз крові.

Як називається аналіз крові на вагітність?

Якщо Ви жодного разу не зазнали щастя материнства, та й взагалі не були в положенні, то можете і не знати, як називається цей аналіз крові. При лабораторному дослідженні головним чином визначається рівень вмісту хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Як раз його і називають «гормоном вагітності». Виробляють його клітини особливої оболонки ембріона – хоріона. Наявність такої тканини – явна ознака «цікавого положення».

Норма ХГЛ (без зачаття) – 0-15 мЕд/мл Перший же аналіз крові на ХГЛ вагітність дасть стовідсотковий результат (якщо Ви точно вагітні). Зміна рівня гормону виявляється буквально на восьму добу з моменту зачаття. ХГЛ підтримує і стимулює вироблення інших необхідних підтримуючих гестацию гормонів. У певний момент продукування ХГ переходить до плаценти.

ХГЛ аналіз крові на вагітність: результати і рівень норми

Варто відзначити, що за результатами аналізу на ХГЛ підтверджується не тільки сам факт вагітності, але і встановлюються більш точні терміни періоду гестації. Як змінюється кількість речовини, що видно в таблиці нижче по тижнях:

Строк (тижнів) Рівень ХГЛ (тис. мЕд/мл)
1 — 2 0,025 – 0,3
2 — 3 1,5 — 5
3 — 4 10 — 30
4 — 5 20 — 100
5 – 6 50 — 200
6 – 7 50 — 200
7 – 8 20 — 200
8 – 9 20 — 100
9 – 10 20 — 95
11 – 12 20 — 90
13 – 14 15 — 60

Ми навмисно вказали лише дані першого триместру. Однак аналіз крові на ХГЛ може призначатися як додатковий метод дослідження стану розвитку плода на інших термінах. Норми рівня ХГЛ II-III триместрів коливаються в межах 10-60 тисяч мЕд/мл

Як бачимо, на ранньому терміні вироблення гормону зростає в геометричній прогресії, і подвоюється приблизно кожні 2-3 дні. До кінця першого триместру рівень «устаканюється» і вже до самих пологів зберігається приблизно в одному значенні (плюс/мінус).

А буває і так, що результати аналізу показали, зміна рівня ХГЛ. Стривайте, стривайте. Це ще не підтверджує відсутність вагітності. Можливо просто поспішили з тестом або є інша причина.

Зміна рівня «гормону вагітності» може вказувати не тільки на «цікаве положення». Так у невагітних (сто відсотків – ні!) високий рівень вказує на:

  • онкологію жіночих статевих органів, ШЛУНКОВО-кишкового тракту, нирок, легенів;
  • міхурово занесення, також і рецидивуючий;
  • вплив гормонотерапії.

Низький ХГЛ в період гестиции вказує на невірне визначення строків, або на патологічний перебіг:

  • позаматкова або не розвивається вагітність;
  • повільний розвиток, завмирання плоду;
  • хронічна плацентарна недостатність;
  • загроза викидня;
  • переношування.

А от вище норми спостерігається відразу після аборту, при многоплодности, під час токсикозу, якщо майбутня мати – інсулінозалежний діабетик, при багатьох патологіях у розвитку малюка.

Правила проходження лабораторного обстеження

Проводиться забір венозної крові. Для якості результату аналізу на вагітність краще всього проходити дослідження при затримці до 5 діб. Якщо Ви точно знаєте, коли в останній раз мали сексуальний контакт, то буквально на початку другого тижня після.

Вранці, на голодний шлунок здати кров на ХГЛ – саме те. В інший час важливо до процедури забору крові нічого не їсти кілька годин.

Є ще кілька нюансів, які слід врахувати, наприклад, прийом гормональних препаратів, що може вплинути на результативність аналізу. Одержавши направлення на ХГЛ, обов’язково повідомте лікаря, чи приймаєте Ви гормони. Такі ж рекомендації стосуються і деяких лікарських препаратів.

Додатково проводяться й інші види обстеження: анамнез, гінекологічний огляд, УЗД піхви. Розшифровкою отриманих лабораторних даних займається фахівець. Всього якихось кілька чисел на бланку можуть стати для Вашої молодої сім’ї найприємнішою новиною.

Залишити коментар