Амазонська лілія: догляд в домашніх умовах

Ми заводимо кімнатні рослини не тільки тому, що це красиво. Наприклад, про кактуси кажуть, що вони потужні біоенергетики, здатні поглинати негативну енергетичне навантаження, акумулюючи її в позитивну. Деякі види кімнатних рослин стають дуже красивими в період цвітіння, виділяють приємний аромат. Практичні всі вони здатні впливати на атмосферу приміщення, створюючи сприятливі умови для перебування.

Еухаріс чи амазонська лілія – екзотична рослина з дуже красивими білими квітками і контрастно великими зеленими листками. Квітки виділяють приємний аромат. Така рослина стане прикрасою Вашого житла. А ще еухаріс можна висаджувати в саду. Як же доглядати з цим тропічним квіткою?

Батьківщиною цієї багаторічної тропічної рослини вважається Колумбія. У природі налічується близько 20 видів эухарисов. Правда, поки не з’являться квітки, відмінностей між ними практично не видно. Найбільш популярна у нас різновид амазонської лілії – еухаріс великоквіткова. Суцвіття нагадують гострі квітки нарциса. Але на відміну від останніх у еухаріс на одному стеблі з’являється відразу по декілька квіток-від білих до зеленуватих або жовтуватих.

Якщо Ви плануєте висадити амазонську лілію на вулиці, то повинні врахувати кліматичні умови місцевості. Рослина теплолюбна і не зимостійка. А ось у вигляді кімнатної квітки еухаріс можна заводити спокійно. При цьому насичено-зелений кущик стане прикрасою навіть у відсутність цвітіння.

Листя у рослини великі, «лопатные». Зовнішня поверхня глянцева темного зеленого відтінку, з тильного боку відтінок зелені світліше. Цибулинна домашнє рослина може викинути мінімум 3-4 листків з однієї цибулини. Щоб в горщику кущик був пишніше, висаджують відразу кілька цибулин на невеликій відстані, так як еухаріс не люблять обмежених умов.

Догляд в домашніх умовах

Амазонська лілія еухаріс не вибаглива у догляді. Звичайно, рослина буде вимагати поливання, підживлення, пересадки. У сприятливих умовах вона швидко розростається.

Рекомендовано не розміщувати горщик на підвіконнях вікон сонячної сторони. Тропічна рослина віддає перевагу непрямій світло.

Що стосується температурних умов у приміщеннях, то йому достатньо максимум 22 градусів Цельсія. Рослина здатна сама захистити себе від протягів і перепаду температур. Одним із захисних механізмів є скорочення або припинення цвітіння.

Полив передбачає мінімум один раз в тиждень в період спокою і двічі в тиждень в період бурхливого зростання. Не варто сильно заливати грунт. Але і він не повинен пересихати. Оптимальна сухість грунту – підсохлий верхній шар.

А ось про вологості повітря потрібно подбати додатково. Як і будь-тропічна рослина, еухаріс потребує регулярного обприскування листя, особливо в опалювальний період, коли з-за радіаторів повітря в кімнатах пересушений.

Еухаріс можна протирати вологою губкою і навіть купати (наземну частину рослини), щоб домогтися максимального зволоження. Правда, в період цвітіння з «водними процедурами» доведеться почекати, так як надлишок вологи може вплинути на стан бутонів.

Харчування і пересадка

В якості добрива рекомендовано використовувати універсальні рідкі підживлення для квітучих кімнатних рослин. Підгодівлю слід застосовувати кожні 2 тижні у період активного росту і цвітіння. В інший час такі заходи не потрібні.

Пересаджують амазонську лілію не частіше одного разу за 3-4 роки. Потрібно бути дуже акуратним, щоб не пошкодити кореневище, тому при переміщенні бажано максимально зберегти земляний ком. Грунт бажано використовувати комбінований, добре удобрений. Ємність для посадки краще вибирати широку, ніж глибоку. Занурюється кореневище на 4-5 см, внизу потрібен невеликий шар дренажного матеріалу.

Якщо Ви помітили, що материнська цибулина має «діток», їх не треба відокремлювати, а пересаджувати всіх разом. Молоді цибулинки в самоті будуть дуже довго набиратися сил, а це значить, що цвісти така рослина почне нескоро.

Відсутність кольору, шкідники, хвороби

Якщо амазонську лілію все влаштовує, то мінімум двічі в рік рослина буде радувати Вас буйним ароматним цвітінням. Після настає період спокою, який триває близько 1,5 місяців. Еухаріс сам ознаменує початок неспання – появою нових пагонів.

Але буває, що начебто все робиш правильно, а рослина не цвіте. Основною причиною відмови «радувати око і нюх» – недостатньо розвинена коренева система. Як було сказано вище, поодинокі цибулинки довго не дають кольору. Материнська цибулина повинна обов’язково обзавестися «сімейством». Тому при пересадці цей момент обов’язково враховується, в тому числі і висадка в одну ємність декількох саджанців. Поки коренева система не зміцниться – квіток чекати не варто, а на це може піти 4-5 років.

Неправильний догляд може істотно вплинути на стан рослини. Надмірна вологість ґрунту призведе до гниття кореневища і, як наслідок, пожовтіння і обпадання листя. А от висока вологість і низька температура в приміщенні можуть викликати хворобу, іменовану сіра гниль.

Не застрахований еухаріс і від павутинних кліщів, щитівок, трипсів. Будь-яке подібне прояв свідчить про зниження імунітету рослини, найчастіше викликаного неправильним доглядом. Всі проблеми зі здоров’ям кімнатної квітки вирішувані: обробка спеціальними препаратами, покращення «житлових умов, добриво, косметичний усунення дефектів (видалення уражених ділянок).

Як бачите, догляд за амазонської лілією – справа проста. Вона буде рости і цвісти навіть у початківців квітникарів. Причому це прекрасне рослина, навіть поза періодом цвітіння, прикрасить Ваше житло оригінальної зеленню.

Залишити коментар