Алкоголь і холестерин: міфи і дійсність

Дійсно спиртні напої допомагають нормалізувати рівень холестерину в крові, перешкоджають утворенню нових бляшок, зменшують ризик тромбоутворення? Або цей міф придумали винороби, які намагаються продати якомога більше спиртних напоїв довірливому споживачеві?

Адже якщо повірити в позитивний вплив алкоголю на холестерин в крові, то виникне припущення про здорових судинах алкоголіків. Але смертність від інфаркту у хронічних алкоголіків стоїть на другому місці після смертей від цирозу печінки.

Так як вплив алкоголю на холестерин – позитивне чи негативне?

Відомості про холестерин

Щоб розібратися, алкоголь підвищує або знижує холестерин, слід знати, а що собою являє холестерин, звідки він в організмі береться і навіщо потрібен.

Фізичні властивості холестерину:

  • речовина білого кольору;
  • в’язкою, навіть воскоподібна консистенції;
  • з групи жирів.

Відноситься до стеролам – полицикличным спиртів, стероїдний засіб.

Холестерин необхідний організму, з нього поповнюється запас калорій, виробляються глюциди.

При попаданні з продуктами харчування він розщеплюється печінкою, і по кровотоку розподіляється по клітинам.

Якщо з їжею холестерину надходить недостатньо, то організм сам починає його виробляти.

Коли кількість надходить з їжею холестерину підвищений, організм не справляється з переробкою, в кровотоці число воскоподібні частинок збільшується, і вони засмічують судини, ускладнюючи пересування по них крові. За завуженим судинах кров рухається повільніше, і щоб стабілізувати стан, серцю доводиться працювати з підвищеним навантаженням – інакше недолік кисню в головному мозку призведе до незворотних змін.

Зношеність серця викликає захворювання серцево-судинної системи, що в свою чергу позначається на стані судин.

Холестерин розчиняється в алкоголь, який розширює судини і підвищує швидкість кровотоку на 3-4 години. Судини очищаються від холестерину. Виходить, що вплив спиртного на рівень холестерину в крові позитивне?

Руйнівну дію спиртного

Якби весь людський організм складався із стравоходу, шлунка, і одного кола кровообігу, спиртні напої безсумнівно приносили б тільки користь.

Зловживання жирною їжею купірувався б рідиною з градусами, холестерин би розчинявся, і все б вывелось назовні природним шляхом.

Але алкоголь виходить не в чистому вигляді, вбираючи в себе розчинену воскоподібну жирну масу.

Він розщеплюється печінкою. Печінка нейтралізує отрути, в ній залишаються нерозчинні сполуки з етанолу, що впливає на неї згубно, викликаючи дистрофічні зміни, при яких печінкові клітини заміщаються сполучною тканиною.

Нирки, щоб вивести токсини, посилено стимулюють сечовиділення, і надалі їм доводиться працювати в умовах недостатності рідини – вони вивели зайву рідину, рятуючи організм від інтоксикації. Отже, стан їх погіршується.

З’ясували, що на питання, як впливає алкоголь на холестерин в крові, можна дати відповідь – розчиняє його. Але при цьому судини під дією алкоголю спочатку різко розширюються, потім також різко звужуються. Це зношує м’язові елементи судинної стінки, підвищує їх крихкість.

Особливо швидко при регулярних бенкети приходять в непридатність великі коронарні судини, які доставляють кисень до основних систем організму – головного мозку і міокарду.

Зношені судини значно погіршують стан здоров’я, провокують порушення кровообігу.

Організм зношується, і та невелика користь – розчинення холестерину – «врівноважує» величезної шкоди при зловживанні спиртними напоями.

Корисні дози

Чи можливо вивести зайвий холестерин з допомогою алкоголю і не нашкодити організму? Так, якщо слідувати рекомендаціям.

Вживання спиртовмісних напоїв у малих дозах дійсно допомагає організму стабілізувати стан і підвищити імунітет.

В післяопераційному періоді пацієнтам під час реабілітації навіть рекомендують вживати до 30 г міцних напоїв і до 100 г червоного вина на добу перед сном, з метою посилити енергетичний запас організму, що сприяє швидкому відновленню організму.

Для розчинення холестерину допустима така ж порція алкоголю, але вже прийнята раз в тиждень, без закуски і перед сном.

Чи багато знайдеться людей, які обмежаться столовою ложкою міцного напою в лікарських цілях і здатні розтягнути пляшку коньяку на 16 тижнів?

При наявності хвороб органів травлення доза спиртного повинна бути зменшена ще в 2 рази, особливо якщо проблеми стосуються жовчовиділення.

А як же довгожителі в горах, які щодня випивають червоне вино склянками, і при цьому зберігають бадьорість до 80 років?

Постачальники спиртного, які таким чином рекламують свою продукцію, забувають згадати, що ці довгожителі не тільки п’ють червоне вино. Вони ще дихають порівняно чистим повітрям, п’ють чисту воду, ведуть активне життя і харчуються

здоровою їжею, яка не містить консервантів та підсилювачів смаку. Якщо цілий день ходити по горах, то вся їжа, що надходить в організм, буде засвоюватися повністю. Виходить, що «поганий холестерин» у них відкладатися не встигає – судини залишаються здоровими, вікові зміни відсуваються.

Лікується за допомогою спиртних напоїв від зашлакованості організму нераціонально. Малі дози алкоголю задоволення не принесуть, великі – завдають організму більше шкоди, ніж користі.

Кращий спосіб боротьби з бляшками відкладами – активний спосіб життя і правильне раціональне харчування. Іншого способу для оздоровлення організму лікарі не придумали, а цей, перевірений часом, підказала сама природа.

Залишити коментар