Алкоголь і «Цитрамон»

Не слід думати, що про можливість поєднати «Цитрамон» і алкоголь, замислюються тільки випивають люди, які жодного дня не можуть прожити без ковтка алкоголю. Ситуації в житті складаються різні.

Наприклад, випив трошки в галасливій компанії, а потім заболіла голова. У непитущих головний біль після спиртних напоїв – звичайне явище.

У цьому випадку необхідно знати, через скільки часу можна випити таблетку «Цитрамону» після алкоголю, щоб уникнути неприємних наслідків.

«Цитрамон»

Це ліки розробили в СРСР у 1950-х роках, а вже в 1960 році воно отримало широку популярність. Його призначали при простудних і інфекційних захворюваннях як протизапальний та жарознижувальний засіб, використовували для купірування нападів головного болю.

Склад першого препарату містив:

 • ацетилсаліцилову кислоту;
 • кофеїн;
 • фенацетиин;
 • какао;
 • лимонну кислоту.

Сучасний засіб складається з ацетилсаліцилової кислоти, парацетамолу та кофеїну, що посилює жарознижувальну і аналгетичну дію. Лимонну кислоту і какао деякі фірми виробники додають як і раніше, самостійно визначаючи необхідну дозу цих додаткових компонентів.

Ацетилсаліцилова кислота або – частіше кажуть – аспірин – є нестероїдних протизапальних засобом. Він впливає на центри больової чутливості і терморегуляції у гіпоталамусі, внаслідок чого зменшується проникність капілярів, знижується чутливість до болю, обмежується надходження енергії до вогнища запалення, розріджується кров.

Парацетамол діє на центр терморегуляції в центральній нервовій системі, завдяки чому температура знижується. Він також зменшує відчуття болю. Його основною перевагою є відсутність агресивного впливу на слизову оболонку травних органів.

Кофеїн – це алкалоїд. Його завдання – стимуляція центральної нервової і серцево-судинної систем, усунення спазмів кровоносних судин, збільшення відтоку сечі, прискорення пульсу, підвищення фізичної і розумової активності.

Різні виробники сучасного «Цитрамону» експериментують з основними складовими, тому однозначно сказати, як приймати ці ліки, не прочитавши інструкцію, неможливо. Дози і тривалість курсу прийому сучасного препарату багато в чому залежать від компанії-виробника.

«Цитрамон» від Дарниці – не дитяче ліки. У ньому збільшено кількість кофеїну, додані лимонна кислота і какао, як і в традиційному засобі, його дія найбільш виражена. У день можна приймати не більше 4-5 пігулок.

«Цитрамон Форте» – комплексна форма комбінованого лікарського засобу. Кількість всіх складових збільшено вдвічі, в день приймають не більше 3 таблеток.

«Цитрамон» від Боримед – доза в день може досягати 8 таблеток. Їм можна прибрати біль слабкої вираженості, протизапальної дії не має.

Існує ще кілька досить популярних модифікацій препарату: «Цитрамон-комплект», «Цитрамон-П» та інші. Після придбання ліків – навіть якщо вже брали аналог – слід обов’язково поцікавитися складом та рекомендованої дозуванням – уважно прочитати інструкцію.

Побічні ефекти від алкоголю

Невелика кількість алкоголю чинить на організм швидке позитивний вплив. Розширюються судини, прискорюється пульс, серцево-судинна система починає працювати активніше. Зникає скутість при спілкуванні, усуваються перевантаження нервової системи, тонус судин підвищується.

Не на всіх малі дози алкоголю діють однаково – у деяких з’являються приємна знемога, сонливість – вони випивають чарку перед сном спеціально, щоб уникнути безсоння.

Однак навіть найменші дози спиртного вимагають нейтралізації – етанол руйнує клітини печінки і головного мозку, чинить токсичну дію. Часті наслідки після виведення спиртного – головний біль і спазми судин.

Рука звично тягнеться за таблеткою, яка виручала у багатьох випадках, однак відразу ж пити «Цитрамон» після алкоголю не рекомендується. Наслідки прийому можуть бути досить серйозні.

Побічні ефекти від болезаспокійливого засобу

Навіть у здорових тверезих людей існує індивідуальна непереносимість на складові препарату. Якщо випити «Цитрамон» після алкоголю, то сила впливу складових збільшиться, і побічні ефекти від подібного прийому можуть виникнути навіть у тих, хто вже використовував ліки без негативних наслідків.

Найбільш часто виникають такі реакції організму.

 1. Болі в травних органах, поява блювоти, розлади кишечника. Алкоголь і ацетилсаліцилова кислота, надаючи комплексний вплив, роз’їдають слизову шлунка, подразнюють нервові закінчення;
 2. Може з’явитися кровотеча з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Підвищена ламкість судин, припинення дії кофеїну викликала сильний спазм, а дію ацетилсаліцилової кислоти разжижало кров. Функція тромбоцитів порушилася, згортання крові набагато нижче, ніж у тверезому стані;
 3. Якщо у людини, який випив дозу спиртного, є незначні порушення ендокринної системи, то на тлі похмільного синдрому лікарський препарат посилить стан. Це викличе млявість, запаморочення – можуть з’явитися розлад свідомості, тремор кінцівок. Порушиться здатність до координації;
 4. Алкоголь є активним алергеном, так і вживання лікарського засобу не залишається «непоміченим» організмом. Йому теж потрібна нейтралізація і виведення. При одночасному вживанні з алкоголем, посилюється ризик розвитку геморагічного діатезу і виникнення найбільш важкого прояви алергії – анафілактичного шоку.

Можна цитрамон з алкоголем пити одночасно? Якщо не боїшся виникнення алергічних реакцій, погіршення стану, появи виражених побічних ефектів, то – напевно, можна.

В інструкції до «Цитрамону» написано про сумісність його з рідинами, що мають у своєму складі етиловий спирт категорично разом вживати не рекомендується.

Між алкоголем і «Цитрамоном»

Час виведення алкоголю з організму залежить від безлічі факторів:

 • кількості випитого;
 • індивідуальних особливостей людини;
 • анамнезу захворювань;
 • регулярності вживання;
 • міцності напою.

У жінок організм очищається довше ніж у чоловіків.

Скільки часу потрібно витратити організму для нейтралізації 100 мл горілки точно сказати неможливо, але приблизні усереднені значення для здорових людей:

 • 0,10-0,15 проміле в годину у чоловіків;
 • 0, 85 – 0,1 – у жінок.

Тобто, щоб уникнути алергічної реакції від спільного застосування ліків та спиртного, необхідно після застілля витримати проміжок часу не менше 4-5 годин.

Період напіввиведення «Цитрамону» від 1,5 до 2 годин. Повністю очищається організм через 4-5 годин – тимчасове значення, як і при вживанні алкоголю, усереднене.

У людей на ліки індивідуальна реакція. Виходить, що пити алкоголь можна тільки через це час – 4-5 годин.

Абсолютні протипоказання

Не можна поєднувати прийом лікарського засобу з ацетилсаліциловою кислотою та алкоголю при ерозійних ураженнях шлунково-кишкового тракту. Занадто високий ризик ульцерогенної ефекту, появи кровотечі.

Не справляється з виведенням етанолу і саліцилатів організм при наявності хвороб сечовидільної системи або при печінковій недостатності. У цьому випадку з’являється сильна інтоксикація, яку навряд чи вдасться подолати без допомоги офіційної медицини.

Кофеїн і алкоголь – вбивча поєднання при захворюваннях серця. Спільне застосування може спровокувати інфаркт.

Ліки взагалі не слід поєднувати з напоями, що мають у складі етиловий спирт, а «Цитрамон» особливо. Цей анальгетик вираженого дії посилює токсичність алкоголю і викликає незворотні наслідки для організму.

Залишити коментар