Алергія на пральний порошок – симптоми та причини

Різні алергічні реакції дуже часто стають справжньою проблемою для дорослих і дітей. Симптоми цієї недуги сприяють порушенню сну, викликають сильний психологічний дискомфорт та в цілому доставляють хворим масу незручностей.

Безумовно, позбутися будь-якої, навіть самої незначної алергічної реакції хочеться як можна швидше. Між тим зробити це в деяких випадках може бути вкрай важко, адже для розв’язання проблеми необхідно виявити алерген. Як подразнюючий рецептори речовини може виступати все, що завгодно: продукти харчування, невідповідна косметика, лікарські препарати, пилок рослин, мило використовується під час прання, і багато іншого.

Як проявляється алергія на порошок у дітей і дорослих?

Алергія на пральний порошок, симптоми якої можуть почати отруювати життя дорослого або дитину вже через кілька годин після безпосереднього контакту з миючим засобом або надягання свежевистіранного білизни, в більшості випадків визначається за такими ознаками:

 • почервоніння, свербіж і лущення шкіри в місці контакту з алергеном;
 • надмірна сухість шкірних покривів по всьому тілу або на певних його ділянках;
 • дрібні висипання червоного кольору, локалізуються переважно на руках, грудях, обличчі або спині. Якщо алергія супроводжується подібної висипом, вона частіше всього називається кропив’янкою;
 • водянисті пухирці невеликого розміру. До певного моменту можуть не завдавати болю або фізичного дискомфорту, проте, якщо вони лопаються, у хворого виникає нестерпний свербіж по всьому тілу.

Крім того, в окремих випадках симптоми алергії на пральний порошок у дітей і дорослих можуть мати наступний характер:

 • постійна набряклість шкіри;
 • сухий «гавкаючий» кашель, нерідко переростає в напад бронхіальної астми;
 • мокнуча екзема;
 • алергічний риніт або сильна закладеність носа.

Знаючи, як проявляється алергія, можна відразу ж розпізнати ознаки недуги і негайно виключити всі контакти хворого з миючим складом. Хоча прояви алергічних реакцій на порошкові засоби для прання при цьому будуть зберігатися ще протягом довгого часу, ситуація не буде посилюватися ще більше, що, безсумнівно, позитивно позначиться на стані здоров’я хворого в цілому.

Алергія на пральний порошок у дитини і дорослого – причини

До складу більшості засобів для прання, що мають порошкову чи гелеву консистенцію, входить безліч агресивних хімічних компонентів, кожен з яких може спровокувати алергічну реакцію.

Найбільш часто людським організмом не переносяться на наступні інгредієнти порошкових миючих засобів:

 • фосфати. Включаються у склад пральних порошків для досягнення найкращого результату і пом’якшення жорсткості води;
 • оптичні відбілювачі, використовувані для прання світлих речей і додання їм сяючою білизни;
 • кондиціонуючі компоненти, що роблять білизну м’яким і полегшують процес подальшої прасування;
 • віддушки і ароматизатори. Додаються до складу порошкових миючих засобів для надання їм приємного аромату.

Всі ці речовини можуть чинити негативний вплив на шкіру людини при безпосередньому контакті, а також на органи дихальних шляхів при вдиханні дрібних частинок.

Особливо часто миючі засоби, що мають порошкову консистенцію, не переносяться організмом новонароджених дітей. Причини в цьому випадку можуть бути дещо іншими.

Так, алергія на пральний порошок у немовляти зазвичай пояснюється наступними факторами:

 • неповноцінне формування імунної системи. Новонароджені діти дуже часто гостро реагують на поступають із зовнішнього світу чужорідні білки внаслідок особливостей імунітету, вираженість яких зменшується у міру дорослішання малюка;
 • крім того, діти раннього віку також мають і недосконалий шкірний покрив. Верхній шар шкіри у немовлят є неймовірно тонким, за рахунок чого всі агресивні хімічні речовини, що входять до складу порошкових миючих засобів, що проникають в їх організм набагато швидше, викликаючи численні симптоми індивідуальної непереносимості.

Чи може виникати алергія на порошок «Ушастый нянь»?

Щоб уникнути неприємних симптомів, молоді мами дуже часто купують спеціальні порошкові засоби, дозволені для прання натільної білизни новонароджених дітей. В даний час найпопулярніший порошок у цій категорії – «Вухатий нянь», який досить непогано відпирає різні забруднення і при цьому володіє доступною вартістю.

Виробники в своїй рекламі гарантують, що цей порошок є гіпоалергенним, а значить, алергія на нього у малюків повністю виключена.

Саме тому, коли у малюка все ж несподівано виникає алергія, його батьки навіть не здогадуються, що її причина криється у впливі на ніжну шкіру немовляти цього порошкового засоби для прання.

Насправді, порошок «Ушастый нянь» також містить у своєму складі фосфати та шкідливі поверхнево-активні речовини, проте їх концентрація значно менше, ніж в аналогічних порошкові засоби для прання дорослих речей. Саме тому після використання «Ушастого няня» у немовлят може виникати алергія, хоча її симптоми в більшості випадків виявляються виражені зовсім незначно.

Що робити, якщо у вас алергія на порошок, і як її уникнути?

Щоб позбутися від неприємних симптомів, доведеться вирішувати проблему кардинально. Порошок, який не переносить ваш організм, вам використовувати не можна. Сьогодні в асортименті магазинів представлено величезну кількість різних засобів для прання, які допоможуть вам уникнути ознак індивідуальної непереносимості або хоча б звести їх до мінімуму.

Все ж, існують такі люди, алергія у яких виникає абсолютно на будь-порошок.

У такому разі відмовитися від миючих засобів може бути вкрай важко, тому під час прання необхідно дотримуватися такі нескладні рекомендації:

 • завжди надягайте гумові рукавички, коли використовуєте порошок для прання;
 • ретельно прополіскувати одяг. У разі автоматичного прання введіть додатковий цикл полоскання;
 • не перевищуйте зазначену на упаковці дозування засобу;
 • зберігайте порошок тільки в закритій тарі.

Якщо алергія виникла незважаючи на вжиті заходи профілактики, випийте будь-яку антигістамінну таблетку, наприклад, Фенистил або Тавегіл.

Це допоможе заглушити неприємні симптоми і полегшити стан в цілому. Нарешті, якщо алергія приймає масштабний характер і значно погіршує якість життя, не втрачайте часу і обов’язково зверніться до лікаря.

Залишити коментар