Алергія на кондиціонер: що потрібно робити і профілактика

Небажані реакції можуть виникати у відповідь на контакти з різними алергенами. А чи можливий розвиток алергії на кондиціонер? Так, таке явище зустрічається і має кілька причин. І з неприємним станом цілком можна впоратися.

Чому розвивається алергія на кондиціонер?

Сам кондиціонер, в принципі, викликає алергію вкрай рідко, адже він пропускає і охолоджує повітря, наявний в приміщенні.

І тому причини алергічних реакцій різні:

 1. Рослини, що стоять в кімнаті. Їх пилок витає в повітрі, а з допомогою кондиціонера розноситься по приміщенню, що провокує розвиток алергічних реакцій.
 2. Пил, що накопичується в фільтрі приладу. Якщо нехтувати регулярними чистками даної деталі, то пилові частинки при включенні кондиціонера будуть розноситися по охолоджуваної кімнаті, потрапляючи в дихальні шляхи, що знаходяться тут людей і викликаючи алергію.
 3. Спори цвілевих грибків. Вони дуже малі і непомітні, можуть перебувати усередині кондиціонера і під час експлуатації приладу поширюватися по приміщенню. Деякі види цвілі шкідливі і небезпечні для людського організму.
 4. Холодова алергія зустрічається нечасто і зазвичай виникає в зимовий час року при виході з будинку на вулицю. Але якщо страждає таким рідкісним захворюванням людина з тепла зайде в холодне приміщення з кондиціонером, то симптоми можуть проявитися.
 5. Бактерії. Вони теж неминуче потрапляють в кондиціонер і розмножуються в ньому, а, проникаючи в організм людини при диханні, може викликати небажані реакції (за відповіді імунних клітин на чужорідні тіла).
 6. Пилові кліщі. Зазвичай вони мешкають в килимах або меблів, але при вытряхивании або вибиванні таких елементів інтер’єру можуть по повітрю потрапляти і в кондиціонер або спліт-систему.
 7. Матеріали, з яких виготовлений кондиціонер. Якщо вони низькоякісні, то можуть виділяти в навколишнє середовище леткі речовини, що провокують розвиток небажаних реакцій.

Симптоми

Розпізнати алергію можна за такими ознаками:

 • закладеність носа, чхання, виділення з носових ходів;
 • набряклість, почервоніння і свербіж очей, посилена сльозотеча;
 • першіння або дискомфортом в горлі, сухий кашель, утруднення дихання через набряк гортані;
 • почервоніння шкірних покривів, висипання на тілі, свербіж;
 • загальна слабкість, нездужання, сонливість;
 • дратівливість, нервова збудливість (з-за неприємних або болісних симптомів).

Важливо! Локалізація симптомів залежить від індивідуальної чутливості конкретної людини і зони проникнення алергенів в організм. Так, при вдиханні виникають респіраторні ознаки, а при контактах зі шкірою – дерматологічні.

Діагностика

Щоб з’ясувати точні причини алергії, потрібно звернутися до фахівця – алерголога. Він проведе опитування пацієнта і його огляд, а потім призначить алергічні проби, що дозволяють виявити алерген або хоча б групу подразників. Такі аналізи передбачають введення алергенів під шкірні покриви методом подряпин. Через деякий час лікар оглядає ділянки: якщо спостерігається почервоніння, то реакція виникає у відповідь саме на це речовина.

Лікування

Що робити, якщо виникла алергія на кондиціонер? Основний напрямок терапії –припинення будь-яких контактів з алергенами. Але це не означає, що доведеться відмовитися від кондиціонера. Просто виконайте кілька дій:

 1. Насамперед, вийміть з приладу фільтр і очистіть або замініть. І такі маніпуляції слід проводити регулярно.
 2. З кімнати приберіть всі рослини, які можуть викликати алергію (зазвичай це квітучі види).
 3. Проведіть генеральне прибирання будинку з метою видалення пилу. Також потрібно витрусити і обробити парою меблі та килими (термічне вплив знищить бактерій і пилових кліщів).
 4. При сліди цвілі застосовуйте спеціалізовані фунгіциди, обробляючи ними уражені поверхні за допомогою пульверизатора.

Для усунення симптомів алергії застосовуються:

 • Антигістаміни. Вони блокують вироблення гістамінів, що відповідають за запальні реакції і викликають основні характерні для симптоми алергії. Вибирайте препарати останніх поколінь, що діють швидко і пролонговано, а також не викликають побічних ефектів типу сонливість і зниження концентрації уваги. Це засоби «Тавегіл», «Телфакс», «Цетрин», «Зодак».
 • Місцеві судинозвужувальні засоби усувають набряки слизових оболонок носових ходів і частково горла.
 • Сольові або фізіологічні розчини. Регулярно зрошуючи ними порожнину носа, ви будете вимивати алергени і посилювати місцевий захист.
 • При виражених і сильних алергічних реакціях лікар може призначити застосування гормональних засобів, глюкокортикостероїдів. Але вони рекомендуються при тяжких формах алергії, мають протипоказання і побічні явища.

Важливо! Лікування повинно призначатися фахівцем після постановки діагнозу.

Профілактичні заходи

Профілактика алергії на кондиціонер включає наступні заходи:

 1. Регулярно замініть фільтри кондиціонера. Якщо прилад встановлений на роботі в офісі, то стежте, щоб це робив відповідає за обслуговування співробітник. При відсутності такого звертайтеся зі скаргою до керівництва.
 2. Купуйте кондиціонер перевіреної і відомої фірми, щоб не наткнутися на товар низької якості. Щоб уникнути підробок перевіряйте всі сертифікати та інші документи на прилад.
 3. Використовуйте кондиціонер, дотримуючись викладені в інструкції правила.
 4. Регулярно проводите в охолоджуваному приміщенні вологе прибирання.
 5. Прибирайте з кімнати всі рослини, які можуть викликати алергічні реакції.
 6. Використовуйте іонізатори повітря. При підозрі на наявність в приміщенні бактерій і вірусів застосовуйте портативну кварцову лампу, придатну для експлуатації в домашніх умовах.
 7. Частіше провітрюйте кімнату і зволожуйте її для створення сприятливого мікроклімату.

Алергія на кондиціонер має кілька причин. І для лікування потрібно усунути всі несприятливі фактори, в чому допоможуть дані в статті поради.

Залишити коментар